2752
2734
من سزارین بودم بخیه که کلا نداشتم فقط یه چسب بود که فردای ترخیص رفتم حموم کندم انداختم دور برای بغد زایمان هم پمپ درد داشتم که کلا درد رو نفهمیدم چی هست . خودم از تخت اومدم پایین به نظرم بستگی به دکترتون داره اگه دکتر بد باشه سزارین خیلی بده ولی اگه دکترت خوب باشه مثل من یه زایمان خوب خواهی داشت من صبح سزارین شدم ساعت ۲ ظهر یواشکی ۵-۶ تا شیرینی خامه ای خوردم
مرگ انسان گاهی اوقات از نبود نبض نیست مرگ یعنی حال من با دیدن انگشترش 

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس

سلام منم سز شدم.عالی بود.بی حس شدم.لحظه تولدپسرمم دیدم.همه مراحل زایمانو حس کردم یعنی هیچی از لحظه تولد رو از دست ندادم.بعد از عمل مرتب شیاف دیکلوفناک گرفتم که اصلا نفهمیدم دردی دارم.روز دوم هم خودم کارای پسرمو انجام دادم.اما صدای جیغ و فریادای خانومایی که داشتن طبیعی زایمان میکردن ادمو کلافه میکرد بعدم زایمان باهاشون حرف میزدم بهم میگفتن خوش بحالت هیچ دردی نکشیدی.بنظر من تا وقتی که میتونین سزارین بشین و بیحسی بگیرین و بیهوش نشین هیچوقت نیازی نیست بیخودی درد طبیعی رو تحمل کنین.درضمن اگه بعد از عمل سز با بیحسی تا دوازده ساعت از تخت پایین نیای و گردنت رو حرکت ندی به هیچ عنوان گردن درد نمیگیرن
رسید مژده که ایام غم نخواهدماند/چنان نماندوچنین نیز نخواهدماند.
واقعا برام فهمیدن و درک این موضوع سخته که میگید شوهرم راضی نیست سزارین کنم و میگه طبیعی اصلابه اونا چه ربطی داره مگه اونا میخوان زایمان کنن که تصمیم میگیرن هر وقت خواستن بچه بدنیا بیارن اون فقط قاطعانه نظر بدن بایدخودت روش زایمانترو انتخاب کنی اونا یا نباید نظر بدن یا باید فقط درحد راهنمایی باشه اخر شمایی که تصمیم میگیری چرا انقدر مردا رو پرو میکنید اونا ذاتن پر. و پرتوقع هستن
هر دو تاش درد داره . من هم سزارین کردم . البته چون خودم شکم داشتم قبل از بارداری و زایمانم بعد از سزارین فوق العاده درد داشتم در حدی که گریه میکردم از درد. ولی به نظرم اگر قبل از بارداری شکم نداشته باشی در سزارین درد کمتری خواهی داشت . زن دایی من همینجوری بود دو روز بعد از سزارینش نشسته بود لباس نی نی اش شسته بود همه هم می گفتن انگا رنه انگار سزارین کرده
النازم... من از آن روز که در بند توام آزادم