2733
2739
عنوان

توانمند سازی زنان

151 بازدید | 21 پست

سلاااااام

پریناز هستم

یک  برابرخواه هستم(برابری حقوق زنان و مردان)

کاربر قدیمی سایت که مدتها از نینی سایت فاصله داشتم

اما مدتیه که بسیار علاقه مندم موضوع توانمندی سازی زنان(Women Empowerment) رو در کنار گروهی از شما که یقین دارم تجربیات خیلی خوبی دارین ،پیش ببرم

اینجا قراره در مورد موضوعات زیر صحبت میکنیم

مفهوم برابری حقوق

مفهوم فمینیسم و ظلم هایی که در تعریف این واژه داره صورت میگیره حتی از طرف خود ما

به اشتراک گذاشتن تجربیات و احساساتی که از نابرابری ها داشتید و راه حل هاتون

و قطعااااا در مورد مسیر توانمند کردنمون

دورباش اما نزدیک...من از نزدیک بودنهای دور میترسم

شاید قبل از هر چیز نیاز باشه به این موضوع اشاره کنیم که چرا برخی(زن-مرد) در برابر فمینیسم گارد دارن

به اشتباه این طور فضاسازی شده که هر کس فمینیست هست یعنی یک روحیه خشن و مردانه داره با مردها ارتباط خوبی نداره و چه بسا از اونها بیزاره، پوشیدن کفش پاشنه بلند و زدن رژ قرمز رو دوست نداره معمولا یا ازدواج نکرده و یا بعد ازازدواج متارکه کرده و....

اما لطفا بیاید آگاهی بیشتری داشته باشیم در مورد مفهوم فمینیست بودن و با این باورهای اشتباه پیش نریم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

برخلاف شما من کاربر جدیدم و در همین مدت اندک فهمیدم این سایت ظرفیت بحث‌های علمی رو نداره.

چون تعقل و تفکر یه رفتار مذموم هست، ترجیح می‌دن گزاره‌های اشتباه رو بی‌چون‌و‌چرا بپذیرن.

البته شما حتما تلاشتون رو بکنید و ادامه بدین. موفق باشید.

من یک آتنا_آرتمیس هستم؛ اگر شما به‌لحاظ آرکی‌تایپ شخصیتی، هِرا (تعریف هویت و احساس خوشبختی مبتنی‌بر حضور شوهر در زندگی) یا دیمیتر (تعریف هویت و احساس خوشبختی مبتنی‌بر حضور فرزند) هستید، نکوهشم نکنید‌. به من توصیه به فرزندآوری و همسرداری نکنید. ما با هم متفاوتیم! آرتمیس‌ها، مستقل، عدالت‌خواه، جسور، قاطع و جدی هستند. برای آرتمیس «در خانه‌ ماندن» و ملکه‌ی خانه بودن، یک رنج ابدی‌ست. آتناها، هدف‌مند، بابرنامه، منطقی، جاه‌طلب و مدیر هستند. برای آتنا، حاشیه و حسادت‌های زنانه خسته‌کننده‌ست.   برای مبارزه با تاریکی شمشیر نمی‌کشم؛ چراغ برمی‌افروزم. مشغول‌الذِمه‌اید اگه توی تاپیک‌های کتاب و کتاب‌خوانی منشنم نکنید.  پی‌نوشت غیرمرتبط: خانم‌ها، سالاد شیرازی رو با سس مایونز درست نمی‌کنن. سالاد شیرازی آب‌غوره داره. اینکه گوجه و خیار و پیاز رو نگینی می‌کنید، باعث نمی‌شه سالادتون شیرازی باشه. آب‌غوره می‌خواد؛ آب‌غوره.  

پریناز جان 

یه بار خوندم یکی از مهم‌ترین کارها برای خراب کردن یه حرکت 

تبلیغ بد و اشتباه 

هست 

حس می‌کنم فمنیست های ایران دچار این موضوع شدن 

بجای تبلیغ 

ضد تبلیغی میکنن اساسی 

من کاربر از سال 96 هستم ولی اسمم روتغییر دادم باید اینکارو میکردم اسمم نزدیک به همین اسمم بود 
شاید قبل از هر چیز نیاز باشه به این موضوع اشاره کنیم که چرا برخی(زن-مرد) در برابر فمینیسم گارد دارن ...

اخه دقیقا همین حرکت اشتباه رو میکنن 

یه بار تو اینستا یه بنده خدایی نوشته بود من الان شیو کردم و حس خوبی دارم 

یعنی با اسم فمنیستی این خانم رو پاره کردن 

آخرش بهشون میگم چرا اینطور میکنید ؟ مردها هم یکی ریش میزاره یکی سه تیغه یکی ته ریش یا سبیل 

هیچ کدوم اون بکی رو پاره نمیکنه 

اما اینها !!!! 

ایراد کار تو خود طرز صحبت هست متاسفانه 

من کاربر از سال 96 هستم ولی اسمم روتغییر دادم باید اینکارو میکردم اسمم نزدیک به همین اسمم بود 
2738

معمولا فمینیست رو یک زن معرفی میکنند در حالی که یک فمینیست میتونه زن و یا مردی باشه که معتقد به داشتن حقوق برابر برای انسانهاس

فارغ از اینکه چه جنسیتی داشته باشن!

بر عکس فضای کاذب ساخته شده از فمینیست ها، فمینیست ها نه خشن هستند و نه بیزار از مردها

اونها تمایل دارن به باورهای نادرست و کلیشه ای که دامن همه ما رو کم و زیاد گرفته پایان بدن

حدود صد سال پیش در کشور نیجریه اگر دوقلوهایی به دنیا می آمدن که هر دو دختر بودن دوقلوها و مادر را میکشتن چون باور داشتن روح شیطان در آنجا وجود داشته و در آنها رخنه کرده

100 سال زمان دوری نیست و من مطمئنم با خوندن این جمله متحیر شدین و منزجر

الان در نیجریه این اتفاق نمی افته قطعا

امااااا

هنوز اتفاقات دردناک زیادی نه تنها در نیجریه که مثال ماست میفته بلکه در سراسر جهان هنوز موضوعاتی هست که دردناکه

هیچ جای دنیا برابر نیستن

و ما میخوایم که برای حقوق خودمون تلاش کنیم

جنگ نداریم بلکه در راستای آرامش خودمون و در مسیر بهتر بودن زندگی خودمون و بچه هامون قدم برمیداریم

دعوا شروع میشه الان

اگه حتی افرادی باشن که تمایل دارن در مورد این موضوع به قول شما دعوا کنن من با صبوری حاضرم با احترام باهاشون صحبت کنم

برخلاف شما من کاربر جدیدم و در همین مدت اندک فهمیدم این سایت ظرفیت بحث‌های علمی رو نداره. چون تعقل ...

دوست عزیزم ناراحتم که باید بگم تا حدود زیادی موافقم با شما

اما در همین سایت بودن تاپیکای خیلی موففقی مثل سیاست های زنانه و یا ظرافت های زنانه که موضوعات خیلی خوبی با گروهی از زنان بسیار توانمند مطرح میشد و اداره میشد

پس باز هم میتونیم

من از شما میخوام اینجا باشی و کمکمون کنی این ظرفیت برای موضوعات خوب ایجاد بشه

پریناز جان  یه بار خوندم یکی از مهم‌ترین کارها برای خراب کردن یه حرکت  تبلیغ بد و اشتباه ...

بله عزیزم منم اشاره کردم که حرکات و اداهای خاصی به تمام فمینیست ها نسبت داده میشه که از اساس اشتباست

و میخوایم راجع به همینا صحبت کنیم

اخه دقیقا همین حرکت اشتباه رو میکنن  یه بار تو اینستا یه بنده خدایی نوشته بود من الان شیو کردم ...

شالی جون من هم این نوع برخورد ها رو دیدم

فمینیست به معنی این نیست شما چرک و کثیف باشید با زیبایی های زنانه تون در تضاد باشین آرایش نکنید و ...

فمینیسم میگه زنان و مردان از نظر فیزیولوژیکی هورمون ها ساختار ظاهری بدناشون متفاوتن  و صدالبته از نظر روحیات عادات علاقه مندی ها

قرار نیست یک فمینیست ادای مردها رو دربیاره که بگه من یک فمینیستم اتفاقا این در تضادهههه کامله با مفهموم فمینیسم

قراره به عنوان یک انسان جایی به خاطر جنسیتش محدودیت غیرقابل باوری نداشته باشه

این نابرابری ها به دو شکل میتونن مورد بحث باشن

یکی موضوعاتی که ما در جایی که زندگی میکنیم و برامون ملموس تره

و دیگری در کل دنیا

پیشنهاد من اینه اول از محل زندگی خودمون شروع کنیم

2706