2737
2739
عنوان

نظرتون درباره جشن سیسمونی چیه؟

10644 بازدید | 108 پست
بعضی افراد در اجرای این جشن افراط می کنند و خودشون و خانوادشون رو توی خرجهای بی موردی مثل وسایلی که ممکنه هرگز ازشون استفاده نشه ولی ...... به هر حال باید توی سیسمونیشون باشه می اندازند . رسم شده که توی این جور جشنها مهمانهایی که قراره بعد از تولد بچه هم بیان و کادو بیارن توی سیسمونی هم کادو بدن!!!!!در کشورهای پیشرفته ولی ازین خبرها نیست و هر کسی با توجه به وسع مالی خودش و با توجه به منطق برای فرزندش وسایل تهیه میکنه و به اصطلاح این موضوع که واسه بچه اش چی خریده اصلا به کسی مربوط نمیشه
البته این قابل قبوله که همه دوست دارن وسایل کوچولو وناز نی نی ها رو ببینن ولی خوب این کار رو می تونن توی یه فروشگاه هم بکنن
می خوام نظر واقعی تون رو بدونم
البته قبل از همه چی خواهش می کنم که مطرح کردن این موضوع و نظراتتون رو مغرضانه ندونین .
سلام. من خودم جشن سیسمونی نگرفتم و کلی هم بابت این موضوع خانواده شوهرم سرکوفتم زدند. البته اصلا برام مهم نیست چون به نظرم کار درست را انجام دادم. از طرفی من اصلا وظیفه مادر دختر نمیدونم سیسمونی بخره مادر بیچاره من چه گناهی داره بعد از شش سال بخواد برای بچه من لباس و سیسمونی بخره. من خودم به اندازه نیازم و البته یه مقدار کمی هم مادرم چون دوست داشت خرید کردند ولی جشن خبری نبود. این نظر شخصی منه و ممکنه خیلی ها مخالف باشند به نظر من برای بچه ها باید در فصل و به موقع خرید کرد خیلی وسایلی که سر سیسمونی خریده میشه هیچوقت استفاده نمیشه و این اشتباهه
إِنَّمَا أَمْرُهُ إِذَا أَرَادَ شَیْئًا أَنْ یَقُولَ لَهُ کُنْ فَیَکُونُ...چون به چیزى اراده فرماید کارش این بس که می گوید باش پس [بی درنگ] موجود میشود

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
د.ستی تعریف میکرد که نوه خواهرشون هفته دیگه به دنیا میاد و مادر بچه چنان جشنی راه انداخته بود که دیدنی بعد همه کادو آورده بودن ولی این خانوم چیزی نیاورده بود چون اصلا تا حالا نرفته بود به این جور جشنا خلاصه دید که داره آبروش می ره و از ترس اینکه پشت سرش بگن خاله دامادو دیدین ؟ هیچی نداد به دخترمون دست کرده تو کیفش دیده 2 تا اسکناس 2 هزاری و یه تراول 50 تونمنی هست مجبور شده تراوله رو بده و اینو بگم که این خانوم مسنه و تازه همسر معلمش فوت کرده باید خودتون بدونین که اون 50 تومن چقدر میتونسته واسه اش مهم باشه هرچند واسه بعضیا اصلا ککشونم نمی گزه.
این جشن و هر جشنی شبیه به این مثل جهاز برون و ....فقط و فقط برای چشم و هم چشمیه و باعث مصرف گرایی و اسراف هست. من که جدا مخالف چنین جشن هایی هستم.
آسایش دو گیتی نفسیر این دو حرف است

با دوستان مروت با دشمنان مدارا
فکر می کنم حتی اگر برای این جشن دعوت هم می شیم خیل یمحترمانه عذرخواهی کنیم و شرکت نکنیم تا این رسمهای بیهوده از بین برن.
آسایش دو گیتی نفسیر این دو حرف است

با دوستان مروت با دشمنان مدارا
بعد می گفت نزدیک به هفتاد جور عروسک توی سیسمونی اون بچه بود و چندین دست لباس سایز 0
اونایی که مامانن خوب میدونن لباس سایز 0 مگه چند ماه مورد استفاده قرار میگیره؟ می شه با 5 یا 6 دست لباس 0 اون سن بچه رو رد کرد
2738
من جشن نگرفتم راستش خدا رو شکر الان این رسم تقریبا 15 سالی می شه از خاندان ما ورانداز شده و همه این اعتقاد رو دارن که اگه چیزی هم می خواد بخره داره واسه خودش و بچه خودش می خره وبه کسی ارتباطس نداره

و همین طور درست همه دوست دارن وسایل نی نی ببینن مسلما کسانی هستن که بعد به دنیا اومدن نی نی به دیدیرمون میان و اون موقع هر کی دلش خواس می ره اتاق نی نی و وسایلاشو نگاه می کنه

همین والسلام
LilySlim Weight loss tickers
منم موافق نیستم اصلا ولی چه میشه کرد کی حوصله زخم زبونای خانواده شوهررو داره
خیلی ظلمه واقعا که مادردختر بخواد انقد هزینه کنه
آخه بچه یکی دیگه اس چرا اون بدبختا بخوان هزینه کنن؟ :(
متاسفانه شهر ما رسم هست خیلی هم فجیییییییییییییع
طلا رو هم که حتما باید بخره واسه دخترش
معمولا گردنی میخرن
+ لباس واسه داماد+لباس واسه عروس+ انواع غذا های ویارونه و آشها
البته این جشنو توی 3 ماهگی میگیرن
و 7 ماهگی هم جشن سیسمونی رو میگیرن که وسایل نی نی رو میارن
ای خداااااااااااااااااا
Lilypie Pregnancy tickers
منم با نظرتون موافقم . و هنوز که نی نی ندارم به بیشتریا گفتم که من جشن سیسمونی نمیگیرم. البته من با جشنش مخالف نیستم ولی با اینکه بیان همه صرفا واسه اینکه ببینن بجه من چیا داره و چیا نداره خیلییییییی زشته . تازه هر چی هم داشته باشه که به چشمشون نمیاد و کلی پشت سر آدم میگن چه قدر چیزاش ناقص بود. والا کسایی که بعدا اصلا تا بچه دانشگاه بره نمیبیننش باید دعوت کنی و به نظر من جشن دست و پا گیریه. هر کسی هم من و بچمو دوست داشته باشه بعدش میاد واسه اینکه ما رو ببینه و نه وسایلی که بهش ربطی نداره.
این جشن واسه مهمونا هم ظلمه چه گناهی کردن تو این گرونی یه بار تو جشن هدیه بدن یه بار دیگه موقع بدنیا اومدن بچه

معذرت می خوام می گم این نوع مراسم یه مراسم دیکتاتوریه که از طرف خانواده شوهر به خانواده زن تحمیل شده (مثه جهاز) و متاسفانه ما داریم کورکورانه پیروی می کنیم
LilySlim Weight loss tickers
این که توی بعضی شهرها و اقوام این موضوع یه رسمه و اجرا نکرنش یه کار قبیحه و کلی حرف و حدیث توشه جدا
تو شهرهای بزرگ و مثلا پیشرغته ای مثل تهران این کار داره جا می افته و اگه کسی این جشنو نگیره بالاخره یکی تو فامیلش پیدا میشه که بگه عجب آدمای خسیسیین یه مهمونی کوچولو هم نگرفتن که بریم ببینیم مادر و پدر این عروسمون چی دادن واسه سیسمونی
2706