2737
2739
عنوان

ترک پستونک و مکیدن پستونک

1274 بازدید | 26 پست

سلام دوستان 

من تجربه خودم رو اینجا می گذارم بلکه به کار یک نفر بیاد چون خودم خیلی برای ترک پستونک دخترم استرس داشتم . امیدوارم مفید واقع بشه . 

خوب ... نکته اصلی اینه که بچه هایی که پستونک می خورن به دلیل کمبود زمان مکیدنشون هست و به همین دلیل در بچه هایی که شیر خشک می خورن پستونک بیشتر رایجه . هر کودک تا قبل از هجده ماهگی نیاز به روزی سه ساعت مکیدن داره و بعد از این مدت این نیاز کم کم بر طرف میشه. در بچه هایی که شیر خشک می خورن، مثل دختر خودم،  بزرگ بودن سوراخ شیشه و زود تموم شدن شیر باعث می شه نیاز به مکیدن بیشتری داشته باشند و بعد از وعده غذایی برای آرامش همچنان پستونک رو می مکند . پس اولین قدم اینه که برای آرامش نوزادی که نیاز به مکیدن داره سریع پستونک ندید بلکه زمان مکیدن شیر رو کمی طولانی تر کنید . یعنی یک یا دو وعده از شیر رو با شیشه ای بدید که سوراخ تنگ تری داشته باشه و میانش هم باد معده ی نوزاد رو بگیرید تا زمان بیشتر طول بکشه. خوب من این رو نمی دونستم و به بچه م پستونک دادم تقریبا از همون هفته اول ... و بعد از پانزده ماهگی پزشک دخترم گفت که باید تا بیست و چهار ماهگی مکیدن پستانک تموم بشه وگرنه بچه در دوره ی دهانی ثابت می مونه که می تونید این مساله رو در گوگل جستجو کنید . بعد از چند شب سختی کشیدن به معنای واقعی و درست وقتی که داشتم دوباره به سمت پستونک می رفتم تا به دخترم بدم که کمی آروم بشه چشمم به شیشه شیری افتاد که چند ماه قبل گرفته بودم و انقدر سوراخ سرشیشه ریز بود که به سختی دخترم شیر رو می خورد و تمامش می کرد و اون شیشه بلا استفاده مونده بود ... اون شیشه رو جایگزین پستونک کردم و قبل از خواب ظهر و شب و در روز وقت هایی که کلافه می شد شیر یا آب نوشیدنیش رو در اون ریختم و دخترم به سرعت آروم شد و خوابش دوباره منظم شد . بعد از مدتی فکر کردم اشتباه کردم چون حالا دخترم به اون شیشه وابسته شده بود و در هر حال اصل قضیه فرقی نکرده بود اما درست چند روز قبل از هجده ماهگی در روز اول فروردین که همه جا تعطیل بود سر شیشه پلاستیکی پاره شد و دخترم این موضوع رو دید و متوجه شد. این پایان ماجرا بود! دوباره برگشتیم به یک سر شیشه ی عادی و یک شیشه که تمام کردن شیرش تقریبا ده دقیقه طول می کشه!  به این ترتیب پستونک ترک شده بود ... کابوسی که برای خیلی از شما هست . والسلام و موفق باشید . امیدوارم این تاپیک رو پیدا کنید و ازش استفاده کنید. 

ما به شیشه شیر میگیم پستونک.

و به اون که هیچی مداره و گول میزنه میگیم گولو😐🖐🏻

چرا باید بخاطر رفتار خشنم معذرت بخوام؟؟؟؟  اونایی که منو به اینجا رسوندن , هیچوقت ازم معذرت نخواستن...                                                 👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻                                                   میشه واسم دعا کنید به خواستم برسم؟ممنون                     
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

مرسی گلم.دختر منم شیرخشکیه و فقط بعضی وقتا مثلا دوبار در هفته پستونک میخوره و میخوابه.ینی اونم‌ندم بهتره؟

من مادر نميشوم تا فرزندم  را عصاى دستم كنم...من مادر نميشوم تا پيري و كورى ام را به فرزندم تحميل كنم....من مادرنميشوم تا بهاي قطره شيرى كه به كودكم داده ام پس بگيرم....من مادر نميشوم تا فرزندو وابسته و بيمار تربيت كنم و افتخار كنم به اينكه فرزندم مرا بر همسرش ترجيح ميدهد....من مادري بيمار نيستم...من مادر ميشوم تا انسانى سالم و مستقل تربيت كنم،مادرميشوم تا انسانيت را  به فرزندم بياموزم.انسانى قوى و درستكار  و خوشبخت....كودكم وظيفه اي در قبال من ندارد....بلكه من مادر او هستم و موظف به خوشبخت كردن فرزندم 
2731
مرسی گلم.دختر منم شیرخشکیه و فقط بعضی وقتا مثلا دوبار در هفته پستونک میخوره و میخوابه.ینی اونم‌ندم ب ...

سلام عزیزم در هر حال نیاز به مکیدن در نوزاد وجود داره . اگر ندی بهتره در صورتی که تایم شیر دادن رو بیشتر کنی مثل من توجه کن که "تایم شیر دادن نه حجم شیر"

2740
گولو خیلی بده 😁

اسم درستشه دیگه😁گول میزنه چیزی نمیده واسه خوردن🤗

چرا باید بخاطر رفتار خشنم معذرت بخوام؟؟؟؟  اونایی که منو به اینجا رسوندن , هیچوقت ازم معذرت نخواستن...                                                 👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻                                                   میشه واسم دعا کنید به خواستم برسم؟ممنون                     
دقیقا 😂

من که خودم یادمه چجوری منو از پستونک گرفتن😢

اولین خاطره ای که تو ذهنمه همونه😐

من به دخترم گفتم عزیزم پستونکت گم شده و من خیلی ناراحتم الان تاکسی نیست وقتی تاکسی پیداکردم می رم برات می گیرم ، یکی دوشب بغض می کرد وقتی می گفتم هنوز تاکسی نیومده که برم ولی بعدش دیگه تمام

جدی میگی؟راسته پسونک دندونارو کج میکنه ؟

اره قشنگ یادمه.هنو تو ذهنمه 🤭

الان که همشون هم پستونک هم گولو سریشون ارتودنسی هم هست.

والا ماها که معمولی استفاده کردیم قدیما ،صاف بودن اونایی هم که ریختن و در اومدن اگر زود دندون لق رو کندیم صاف اومده اگر دیر خو یخورده تو جاش نیست😐

2706