2737
2734

واقعا حالم بده لطفا قضاوتم نکنید 

یکساله مادرشدم و تو این یکسال یک روز راحت نداشتم . بچم اصلا خوابش تنظیم نیست 

هررررکادی بگید کردم هرررکاری 

حتی مشاوره برداشتم با یک متخصص تنظیم خواب کودک ک ۵۰۰ گرفت و هرچقدر راهکارهاشو عملی کردم فایده نداشت 

خستمه هیچ کسی نیست کمکم کنه 

نظم خونم یهم ریختع از بس شب بیداری کشیدم دیگه انرژی خونه تمیز کردن ندازم

پوستم کدر شده خودم اندازه ۱۰ سال پیر شدم اینو همه بهم میگن ، رابطم با شوهرم بهم ریخته 

الان دارم با گریه اینارو مینویستم خدا چرا بهم گمک نمیکنه ، چرا هرکاری میکنم خواب این بچه تنظیم نمیشه  . یه مدت  ۱۲ ظهر میخابید تا ۹ شب 

یه مدت ۷ صبح میخوابید تا ۱ ظهر 

هیچوقت خواب این بشر درست نبود 

الانم ک ۴ونیم صب بیدارشدخ و معلوم نیست تا کی بیدار بمونه 

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

حق داری عزیزم

بچه داری  سخته قضاوتی هم که راجب سنگدلی وبی فکری مادرا میکنند سخت تر

چند وقتشه کوچولوتون

سعی میکنم اگر نظرو راهنمایی که میکنم اول کل تایپیک رو بخونم وطبق شرایط استاتربعدا نظر بدم پس ممنون میشم اگر نظری تو تاپیکم دادین کل تاپیکارو بخونید و ازشرایطم آگاه باشیدبعدا نظر بدین اینجوری همو با حرفامون اذیت نمیکنیم🌺🪻🌺🌷
2731

با ساعتای خوابش خودت و کاراتو تنظیم کن مثلا تایمی که خوابه بخواب وقتی بیداره اول غذا بپز بعد کارای مهمتر لازم نیس هر روز کار خونه انجام بدی هفته ای یه بار مثلا جارو یا گردگیری طبیعیه با بچه کوچیک خونه نامرتب باشه

اما رابطه ت با همسرت رو جدا مدیریت کن چون مهمه بقیه ش واقعا مهم نیس

لطفا اگه مایل بودین بابامو یه صلوات مهمون کنید.ممنون.
همراهش بخواب حداقل کمبود خواب نداشته باشی فدای سرت ک خونه تمیز نیست میگذره این روزا بالاخره 

یکساله همه میگن میگذره

پس کی این بچه درست میشه 

همراهش میخوابم در حد ۴ ساعت در طول روز 

اما بازم کسل و بی انرژی ام

خواب روز انرژی منو تامین نمیکنه

تا دوسالگی بچه مادر عذاب الهی میکشه حست طبیعیه من خودمم گاهی کلافه میشم خسته میشم دلم میخاد همه چی رو بذارم برم

ولی واسه خوابش این برنامه رو برو ببین چجوره امروز ساعت ۹ صبح بیدارش کن نگاه نکن کی خابیده فقط بیدارش کن یه ساعت اول گریه میکنه ولی شما هی مشغولیات براش بذار تا یادش بره تا ظهر نهارش رو بده شیرش بده جاشو عوض کن ببرش جای ساکت بخابونش تا ساعت ۳بیشتر نذار بخابه بیدارش کن خوراکی یا اسباب بازی یا گوشی هرچی ک خیلی دوسداره بده بهش ک بداخلاقی نکنه تا شب سعی کن یکی دوساعتی ببریش پیاده روی بعدش حتما ببرش حمام و کلی ازش کار بخاه اینو بیار اونو ببر بازی کن تا زیاد فعالیت کنه شب شامشو بده شیرش بده جاشو عوض کن خودش خود ب خود بی هوش میشه

خدایا فقط بهم آرامش و صبر زیاد بده چیزایی ک واقعا لازمشون دارم
2740

عزیزم واسه تنظیم خوابش چیکار کردی؟

پسر من وحشتناک مقاومت می‌کرد

اون موقع البته ده ماهه بود

به مدت دو هفته هر شب ساعت ده خاموش میکردم لامپ ها رو و شیرش رو میدادم یکم رو پا میزاشتمش؛یکم هم لالایی اگه نمی‌نمیخوابید دیگه من تا کله میرفتم زیر پتو

اول پامیشد تو اتاق یکم می‌گشت 

البته تاریک بود خسته میشد زود

بعد میومد سراغ من؛سعی می‌کرد بیدارم کنه ولی اصلا توجه نمیکردم

گاهی تا دوساعت زیر پتو تحمل میکردم

گاهی نیم ساعت آخر با غرغر و گاهی گریه می‌گذشت

ولی باید تحمل میکردم

خودمم زیر پتو گریه میکردم از گریه اش

ولی به نفع خودش بود

بعد دو هفته جواب داد و کاملا خوابش تنظیم شد

از ده شب می‌خوابید تا ۷ صبح ؛یه بار شیر می‌خورد و دوباره تا ده صبح

و واقعا تو کیفیت رشدش هم اثر خوبی داشت

سخته ؛هر بچه ای قلقی داره

گاهی راه حلش یکم تلخه

ولی ممکنه

فقط 19 هفته و 6 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
تا دوسالگی بچه مادر عذاب الهی میکشه حست طبیعیه من خودمم گاهی کلافه میشم خسته میشم دلم میخاد همه چی ر ...

الان دختر من ساعت ۹ تازه میخوابه 

چجور بیدارش کنم 

خودمم همراهش بیهوش میشم و بعدشم باید ساعت ۱۲ بیدارشم ناهار درست کنم بازم مجبورم بی سرصدا کارکنم تا بخوابه بتونم حداقل یه کوفتی درست گنم بخوریم 

ولی در کل این روش رو باااارها امتحان کردم 

شب خسته میشه ساعت ۱۲ مبخابه ،۲ صبح بیدارمیشه دهن منو سرویس میکنه 

عزیزم واسه تنظیم خوابش چیکار کردی؟ پسر من وحشتناک مقاومت می‌کرد اون موقع البته ده ماهه بود به مدت ...

عزیزم دخترمن ۱۱ ماهشه ، ۴دستوپا میرخ همه طرف و میترسم به خودش اسیبی بزنه نمیشه برم زیرپتو بخوابم ممکنه ازتخت بپره پایین ،یا اگ رو زمین بخوابم میره زیرمبل سرش میخوره ب همه جا ، درکل خیلی شیطونه نمیشه یه لحظه ب حال خودش رهاش کرد 

مشگل اصلی من اینه ک دخترمن حتی اگه ۱۰ شب بخوابه باز ۱۲ بیدار میشه، ۱۲ بخوابه ۳ بیداز میشه 

کلا خواب پیوسته اش ، در طول روزه 

شب خواب پیوسته نداره

2706