2737
2734
عنوان

ناباروری

131 بازدید | 19 پست

من ذخیره تخمدانم تقریبا صفره دکترها گفتند اصلا نیازی نیست به خواستگارانم بگم چون ممکن با همین ذخیره کم باردار بشم ویا اینکه ادمهای یالمی هستن که بدون علت بچه دار میشن بنابراین نیازی نیست بگم اما من واقعا نمیتونم ونمیدونم باید چکار کنم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ازمایشی که برای ذخیره دادی هیچ ربطی به تعداد تخمکات نداره فقط روند تخمکتو نشون میده که اگه نزدیک صفره یعنی تنبلی تخمدان داری ولی زودترازدواج کنی صاحب بچه بشی بهتره به شوهرتم لازم نیست بگی

2728
ازمایشی که برای ذخیره دادی هیچ ربطی به تعداد تخمکات نداره فقط روند تخمکتو نشون میده که اگه نزدیک صفر ...

اصلا تخمکی دیده نشده در سونوگرافی و fshو amh هم نشون دهنده ذخیره کم نزدیک به صفره

2740
اصلا تخمکی دیده نشده در سونوگرافی و fshو amh هم نشون دهنده ذخیره کم نزدیک به صفره

تخمک هست ولی چون زیر ۱۰میلیه نمیگن

بهتراینه زودتر بایه آدم خوب ازدواج کنی بری ای وی اف

من ۳۶سالم هست ومجردم. FSH ام ۳۸.۵ AMHام 0.1

عزیزم لازم نیست به خواستگار بگی، ذخیره ات مثل منه، سنت هم از من یکسال کوچکتری. ولی اف اس اچت یه خرده بالا رفته. با اصلاح سبک میتونی ، بیاریش پایین. من بعد از سه ماه اصلاح سبک، با همون ذخیره یک دهم ، امروز فهمیدم مادر شدم.. بعد از دو سال اقدام و چهار سال ازدواج. منم دیر ازدواج کردم عزیزم. نگران نباش. اگر خواستگارت مرد خوبیه و قصدش ادامه زندگی و تعهد به ازدواج هست، ازدواج کن.

عزیزم لازم نیست به خواستگار بگی، ذخیره ات مثل منه، سنت هم از من یکسال کوچکتری. ولی اف اس اچت یه خرده ...

خیلی براتون خوشحالم الهی که سالم فارغ بشین .من عاشق بچه ام کارم هرشب شده گریه چون بهم احتمال منوپاز یعنی یائسگی زودرس هم دادن. میتونم لپرسم برای اصلاح سبک چکار باید بکنم

عزیزم لازم نیست به خواستگار بگی، ذخیره ات مثل منه، سنت هم از من یکسال کوچکتری. ولی اف اس اچت یه خرده ...

اصلاح سبک چطوره میشه بمنم بگین دوسال درمان با دارو دارم باردار نمیشم 

خیلی براتون خوشحالم الهی که سالم فارغ بشین .من عاشق بچه ام کارم هرشب شده گریه چون بهم احتمال منوپاز ...

ببین یائسگی و ناباروری احتمال داره که رخ بدن ولی تا قبل از چهل سالگی این احتمال خیلی کمتره و شما در این مدت باید از طریق اصلاح سبک زندگی ، بتونی روند پیری تخمدان رو ، به تعویق بندازی. مهمترین مساله تو اصلاح سبک فلورا تاجیک، کنترل استرس هست عزیزم. بعد تنظیم خواب. این دو تا ۵۰٪ فاکتور های اصلاح سبکن. 

یعنی تو بتونی از هر فکری که نگرانی و اضطراب بهت وارد میکنه، یا از اشخاصی که در زندگی و روح و روان شما نقش منفی دارن، بتونی دوری کنی و نشخوار فکریت کم بشه، شما موفق به کنترل استرس شدی عزیزم. من همین کار رو کردم. مساله بعدی تنظیم خواب شماست، که ساعت ۲۲ شب باید حتما خواب باشید و زمان بیداری شما ۶ الی ۷ صبح روز بعد باشه. من این دو مورد رو ، سفت و سخت یاد گرفتم رعایت کنم. 

جونم برات بگه، مساله بعدی خونرسانی به تخمدان و رحم و حفره شکمی هست. حتما میپرسی چه جوری: انجام یوگا سبک سه روز در هفته، پیاده روی روزانه به مدت حداقل ۳۰ الی ۴۰ دقیقه، انجام تنفس شکمی بین ۲۵ تا ۳۰ بار و انجام رقص در حدی که حس شادابی ایجاد و غصه  و اندوه از بین بره حتی اگر ۱۰ دقیقه باشه.

مورد آخر تغذیه است: قند مصنوعی، شکر مصنوعی، انواع رب و کنسروها، روغن بازاری، گوشت گاو و گوساله، شیر و لبنیات کامل حذف بشه.

بجاش از کشمش، خرما، عسل، روغن محلی یا روغن کنجد یا زیتون استفاده بشه. برای تامین نیاز بدن به کلسیم از بادام پوست کنده و کنجد استفاده بشه، برای تقویت تخمدان از جوانه ماش و گندم هر روز دو قاشق غذا خوری همراه با سالاد مصرف بشه. دقت کن مصرف جوانه اجباریه عزیزم و بادام. 

میوه بصورت میان وعده میتونی  صبح و عصر بخوری. سالاد هر روز باید درست کنی و بخوری.

2706