2733
2734

طرز تهیه آش مجلسی و مرغ مجلسی و اکبر جوجه که خودتون امتحان کردین و خوب شده رو لطفا بهم بگین برای بیست و پنج نفر لطفا کمکم کنید . ممنون 

اش برای هرکسی از نظرحبوباتی اندازه مشت خودت یا ی پیاله کوچیک خیس کن 

برنجم ک ب تعداد یک پیمانه اما همیشه چندپیمانه بیشترخیس کن کم نیاد 

پیاز و سیرم و. چشمی بلدم عزیزم 

اگر فقط طرز تهیه میخای بگو بهت بگم اگر گرمی و پیمانه ای میخای بلد نیستم چون چشمی میریزم

هرکه از کوچه ی تنهایی ما میگذرد ب هوای هوسی هم ک شده سرکی میکشد و میگذرد 

اش رشته پیازززز سرخ شده فراووون و قلم بریزی خوشمزه تر میشه—-

در گاوبازی جایزه نفر اول به کسی تعلق میگیره که نسبت به حملات گاو بهترین جاخالی را داده ،نه به کسی که با گاو درگیر شده،در زندگی هم وقتی گاوی به سمتتون میاد حتما کنار بکشید .!😏درگیری با گاوهای زندگی بی فایده است.
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2742

سلام یکم روغن میریزی ته تابه بزرگ . بعد پیاز خلالی، ساقه کرفس یه ذره و هویج که از وسط به ۴ قسمت تقسیم شده رو میریزی کف تابه و یه هم میزنی که فقط روغنی بشن بعد مرغارو میچینی روش نمک و ادویه هاشو میپاچی 

من خودم برای ادویه فقط جوز هندی یکم رنده میکنم با چوب دارچین و یه ذره هل میریزم سرش و درشو میذارم زیرشو کم میکنم

خود اون پیاز و بقیه چیزا آب میندازه و یه ساعت بعد نگاه میکنم و اگه آبش کم شده بود سس میریزم روش

سس هم اینجوریه: پیاز داغ چیپسی رو بهش رب اضافه میکنم و هم میزنم بعد بقیه ادویه ها مثل زردچوبه و فلفل و یکم زنجبیل رو بهش اضافه میکنم و تفت میدم بعد آبلیمو میدم روش با آب و وقتی رقیق شد میدم سر مرغ که بپزه 

همین

برای اکبر جوجه باید مرغتو یه شب تا صبح توی آب خیارشور بخوابونی و فرداش یه قابلمه بزرگ با کره بندازی توش و زیرشو خیلی کم کنی و بذاری چند ساعت با شعله کم و کره هم بپزه هم سرخ بشه 

واسه اش ، اولش که پیاز داغ کردی دو یا سه قاشق آرد رو تفت میدی با پیاز داغش و کم کم بهش آب اضافه میکنی و باز می‌کنی 

بعدش حبوبات پخته و سبزی رو میریزی تا بپزه و تهشم رشته با پیاز داغ اضافه میکنی

طرز تهیه می‌خوام لطفا بهم بگو 

اش حبوباتو اصلا خیس نکن چون خاصیتش توهمین حبوباته بجاش بجوشون جدا جدا و کفشونو بگیر 

ابشونم بریز واسه اش خوش طعم تره 

حبوباتت رو با سبزی بزار نیمساعتی بجوشه تا رنگ سبزیت عوض شه ی نیم استکان سرکه ام بریز 

بعد رشته اضافه کن رشته نازک  و تازه خوشمزه تره 

درهمین حین قبلش پیازاتو خلالی کن و تا حد طلایی شدن و یکم خشک شدن سرخ کن و بردار کمیم بهش زردچوبه بزن زرد بشه کمی 

بعد سیرداغتو درست کن نصفشونو نگینی ریز و نصفم خلالی و اینم سرخ کن 

بعد نعنا داغم درست کن با نعنا و زردچوبه 

رشته هات ک عمل اومدن نصف این مواد رو اضافه کن ینی نعنا و سیرداغ و اینا بقیشم واسه تزیین بزار 

ما گوشتم قلقلی کوجیک میکنیم و سرخ میکنیم و اضافه میکنیم 

یدونه چغندرم نگینی خورد کن و اضافه کن همراه با حبوبات دیدم میریزن اما من دوس ندارم ولی مجلسی میریزن 

بعد ریختن داغات نیمساعتی در ظرفتوبزار و بعد بچش نمک بریز 

چون رشته نمک داره اخرش بریزی بهتره 

الان طرز تهیه بقیه ام میگم

طرز تهیه رو لطفا بهم بگو 

اخه من چشمی میریزم   عدس و بیشتر از حبوباتای دیگه میریزم —حبوبات و اب وگوشت و میذارم بجوشه میتونی قلم بریزی ولی من گوشت میریزم عالی میشه وقتی همه چی پخت پیاز داغ فراووون سیر داغ فراوووون نعنا داغ و میریزم سبزی اش و میریزم کشکم نصفشو داخل اشم میریزم —-اخر سر هم رشته و نمکو فلفل  -قشنگ باید جا بیفته  و ابکی نباشه لعابداشته باشه —دیگه میمونه  تزیینش 

در گاوبازی جایزه نفر اول به کسی تعلق میگیره که نسبت به حملات گاو بهترین جاخالی را داده ،نه به کسی که با گاو درگیر شده،در زندگی هم وقتی گاوی به سمتتون میاد حتما کنار بکشید .!😏درگیری با گاوهای زندگی بی فایده است.
2738

برای آش نخود و لوبیا چیتی رو خیس کن از شب قبل و چند بار آبش رد عوض کن عدس رو هم چند ساعت خیس کن

نخود و لوبیا رو بپز و بعد کا کامل پخت بریز آبکش تا آب نداشته باشه توی قابلمه بزرگ آب بریز جوش که اومد نخود و لوبیا پخته شده رو با عدس و سبزی آش که بهتره اسفناج و تره و کمی شوید و پیازچه و گشنیز و جعفری باشه ریز خورد نکن فقط یکمی درشت باشه بریز تا بپزه وقتی که پخت رشته آش بریز و نمک و فلفل و زردچوبه بزن داخل آش پیاز رو خلالی خورد کن و سرخ کن و زردچوبه بزن پیازت زیاد باشه نصف بریز تو آش نصف هم برای تزئین نگه دار سیر رو رنده کن یا میکس کن و تفت بده و زردچوبه بزن و نعنا داغ یا پونه داغ هم درست برای تزئین

داخل آش بعضی ها آب قلم و یا چغندر خورد شده میریزن سلیقه ای هست 

۱۰ دقیقه آخر که میخوای خاموش کنی یه شیشه کشک رو با آب جوش کمی قاطی کن و بریز داخل قابلمه آش کمی کشک رو هم برای تزئین نگه دار

فقط 33 هفته به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40

برا مرغ مجلسیم من با رب درست میکنم 

مرغارو سرخ میکنم قشنگ ک طلایی بشن و قهوه ای چون نصف میشه این طلایی بودنشون 

بعد پیاز رو سرخ میکنم و زردچوبه یا زعفرون میزنم و فلفل و نمک و بعد رب رو تفت میدم ک رنگش دربیاد بعد اب میریزم و اضافه میکنم مرغارو 

دوتا هل میکوبم اضافه میکنم و ی قاشق گلاب و دوقاشق ابلیمو یا دوتا لیموعمانی 

فلفل دلمه و هویج و سیر و چوب دارچینم میزنم 

البته بعضیا پودر زنجبیلم میزنن ک تندش میکنه و اضافیه 

یک الی 2ساعت بعد هرمقدارخاستی سسش قوام داشته باشه و مرغت پخته بود خاموش کن 

اکبرجوجه مرغ رو تو شیر میطاری ابپز بشه ن در حدی ک مرغت وابره و ریش ریش بشه 

بعد توی کره سرخ کن و بعد کمی اب اضافه کن و کمی رب انار یا الوچه با چنتا الوبخارا زیرشو خیلییی کم کن بزار بپزه و زیر و رو کن و تمام 

برا سسشم همون سس رب مرغ و سس رب انار و گردو خورد شده بزار

مرغ مجلسی هم بهتره ران و سینه بگیری و بهش پیاز رنده شده و کمی سیر تازه رنده شده و نمک و فلفل با زردچوبه و کمی زعفران بزن روشون هر دو طرف رو آغشته به مواد کن و کمی آبلیمو یا آب نارنج هم بزن یکی دوساعت بذار یخچال تا خوب مواد به خوردش بره بعد تو تابه با روغن داغ و شعله کم قشنگ سرخ کن تا مغز پخت بشه در آخر پیاز و سرخ کن و نمک و فلفل و ادویه و زردچوبه بزن و رب زیاد بزن و یه سس غلیظ درست کن توش میتونی گوجه رنده شده و سیر رنده شده هم بریزی سیب زمینی رو درشت خلال کن و سرخ کن هویج و کدو سبز رو هم درشت رنده کن و تو تابه تفت بده برای تزئین کنار مرغ استفاده کن نخودفرنگی هم یا کنسرو یا اگه خام فریز داری بپز واسه کنارش توی سس مرغ کمی آب نارنج بزن یا آب پرتقال که طعم بگیره و کمی زعفرون دم کرده واسه بو و مزه و رنگش

من کنار مرغ فلفل دلمه سبز و زرد و قرمز رو خلال میکنم تفت میدم با گردوی خورد شده و آلوی بخارا پخته شده کنارش شرو میکنم عالی میشه

فقط 33 هفته به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
2706