2733
2739
عنوان

گریه بر مردگان

936 بازدید | 36 پست

سلام یه سوال دارم اگه واقعا دنیای پس از مرگ هست اگه تو قرآن گفته تو احادیث گفته پس چرا ما چندین سال برا امام حسین گریه می کنیم اگه میخواید بگید مظلومیت نگاه کنید خیلی ها درارن مظلومانه میمیرن بی گناه 

اگه میگن اون دنیا بهتر از این دنیا پس چرا میگن حضرت زینب تا چند سال غم زده بود اونها که معصوم بودن و اعتقاد قوی داشتن به دنیایی بهتر

میترسم بترکم وگرنه میگفتم

خدایا هزاران بار شکر بخاطر نعمت زیبات🌹توی خونه ام یه فرشته کوچولو دارم🌹 کسانی که ساکن استرالیا هستید. لطفا بهم درخواست بدین. ممنونم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731

همین گریه برامام حسین بوده که الان اسم امام حسین هنوززنده هست ویک آدم پاک مثل شما سوال می کنه راجعش واونموقع هدف امام که زنده نگه داشتن امربه معروف واسلامه بیان میشه اگه کسی برای امام عزاداری نمی کرد کسی هم سوالی نمی کرد وامام حسینم مثل بقیه مردم عادی فقط شهید شده بودن وراهشون ناپدید میشد

حق باشماست

خود امام سجاد هم با اینکه امام بودن گاهی اوقات نمیتونستن غذا بخورن و می‌گفتن انگار چیزی تو گلومه که نمبتونم بخورم و چطوری بخورم وقتی خانوادم گرسنه و تشنه مردن

به هر حال مرگ عزیزان سخته 

ولی خود پیامبر گفته بیشتر از ۳ روز عزاداری نکنین 

همین گریه برامام حسین بوده که الان اسم امام حسین هنوززنده هست ویک آدم پاک مثل شما سوال می کنه راجعش ...

مگه ما امام علی یاامام های دیگه رو فراموش کردیم مگه همش براشون گریه می کنیم

مگه ما امام علی یاامام های دیگه رو فراموش کردیم مگه همش براشون گریه می کنیم

راه امام حسین رافقط باگریه برمصائبشون میشه شناخت امامان دیگه هم مدام برامون ذکر میشن دیگه عید غدیر،تولد امامان و.... نگاه کنین امامای دیگه که فقط تولد وشهادتشونو می فهمیم کمتر میشناسیم 

حق باشماست
2740
خود امام سجاد هم با اینکه امام بودن گاهی اوقات نمیتونستن غذا بخورن و می‌گفتن انگار چیزی تو گلومه که ...

من بیشتر ذهنم درگیر این سوال اگه امامان معصوم هستن و پاک و از اون دنیا بهتر از ما خبر دارن و می‌دونستن جاودانه چرا برا گرسنگی و تشنگی این دنیا ناراحت بودن 

ما که ایمان قوی نداریم اگه این کار بکنیم بعید نیست ولی اونا چرا 

یعنی دنیای پس از مرگی نیست

غمو اندوه حضرت زينبم به نظرم از اين جانبم بوده هرچند اون وضعيت عاشورا و كربلا سخته ادم برا نزديكانش ببينه اسارت بعد بي پناهي اقوام و دستت چاره كوتاهه هرچند ماها بوديم ممكن بود خودمونو همون صحنه اول بكشيم

کاشکی اون دنیایی باشه

من مذهبي نيستم ولي قطعا هست اونا ارام گرفتن و از حال ما باخبرن 

من بنا به دلايلي خيلي كم با خانواده رابطه دارم هميشه هر وقت يه خبريه بقيه جمعا يا دلتنگ مزار مادربزرگمو خودش ميشم ميان به خابم 

مثلا فرداش ميفهمم فلان مراسم بوده ولي من نبودم اونجا در حالي كه وقتي خواب مادرجونمو ميبينم اصلا روحمم خبر نداشته 

من بیشتر ذهنم درگیر این سوال اگه امامان معصوم هستن و پاک و از اون دنیا بهتر از ما خبر دارن و می‌دونس ...

من خودم هم نمیدونم

ولی وقتی پسر خود پیامبر هم فوت کرد براش گریه کرد پیامبر با این که پیامبر بوده و اینو گفته انگار

من نیز انسانم؛ چشم می‌گرید و قلب اندوهگین می‌شود ولی سخنی که خداوند را به خشم آورد نمی‌گوییم.‌ ای ابراهیم! به خدا سوگند ما بخاطر (مرگ) تو ناراحتیم.

(اللهم صلی علی محمد و ال محمد)

اینه☝️

2706