2737
2739

من ذاتا آدمی هستم که همیشه زندگیمو سربسته نگه می‌داشتم. چون معتقدم دیگران آماده پریدن وسط زندگی آدم اونم با کفش هستن. 

مشکل من مادرشوهرمه که کلا برعکسه. با اینکه فرهنگیه ولی از گفتن مسائل زندگی بچه هاش به خواهراش و دوستاش نگرانی نداره.

من و همسرم تحصیلات بالایی داریم ولی خب اوضاع مالیمون خیلی خوب نیست. چون شوهرم رفته توی یک کار تولیدی که هر چی درمیاره صرف چک و قسط وام میشه. 

حالا مادر شوهرم هر وقت کسی ازش بپرسه پسرتون و عروستون چطورن راست میره سر اینکه نه همش دارن چک میدن و اینجور و اونجور. بعد فکر کن اون آدمها میان برای ما راهکار ادامه میدن. 

به شوهرمم میگم خوشم نمیاد مامانت اینجوریه، ولی میگه خب دلش میسوزه و خلاصه طرف اونو میگیره. با اینکه میدونه راست میگم.

من آدم هار و بیشعوریم، اتفاقا حتی مواقعی که مسائل زندگیمو عیان میکنم هم کسی اظهار نظر خصوصا منفی نمیکنه. شاید میگن این سلیطه ست میاد قورتمون میده 😆 خیلی با احتیاط نصیحتم میکنن یا مشورت بهم میدن و سعی میکنن کلمات رو درست انتخاب کنن. البته هنوز با قوم شوهر مواجه نشدم ولی خانواده پارتنرمم دقیقا همین مدلین باهام 😂

زدن یه حرف مخالف یا نقد کردن یا نظر دادن آدابی داره که اگه رعایت نکنین و درجواب مثل خودتون حرف زدم نباید ناراحت بشید، همونطور که من ناراحت نمیشم ♥️
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731
دوست عزیز لطفا بیا به اخرین تاپیکم نظر بده، نگرانم خیلی😔 شاید شما بتونی کمکم کنی🙏🏻

عزیزم به نظر جوش میاد. چون قرمزه و میگفتی که درد داشته احتمالا جوشه. برو متخصص پوست دقیق بهت میگه چیه. 

خوب نگین چک‌دارین.چه جوری از وضع کار شوهرت اطلاع داره؟

ای خواهر. چجوری خبر داره؟ شوهرم هر وقت میره سر میزنه اول از کارو بار میپرسه. بارها به شوهرم گفتم میری نگو مشکلاتتو، بگو خوبه خدا رو شکر. میگه نمیتونم نگم. دق میکنم. بعدشم خداییش خیلی از مبالغ چک بوده که شوهرم مجبور شده از اونها بگیره. کلا نگفتن شدنی نیست  

2740

ب مادر شوهرت و خانواده شوهرت هم چیزی نگین گل 

کلا بعضی از خانمهای نسل قبل عادت دارن 

مادرشوهر منم تا میپرسن فلان پسرت چیکار میکنه با عروست 

اینم شروع میکنه ک خوبن بقول شما فلان جا قسط دارن 

فلان جا کم آوردن

ولی من چون اخلاق مادر شوهرمو میشناسم میدونن چیزی تو دلش نداره 

ولی دست خودشم نیس

میخواد سر صحبت رو با مردم باز کنه از خودشون و بچه های هم دیگه میپرسن و میگن

بقولی یه بنده خدایی همش ناله و نوله میکنن😁♥

میشه برای‌ حل مشکلاتم یک‌صلوات مهمونم کنیدمهربونا؟!❤👇👇👇دوستان هر مشاوره اشتبـــاه ما ممکنه باعث پاشیـــده شدن یک زندگــــی بشه...💔  باعث خونه خــــراب شدن یه خانــــواده بشه...💔  چقدر خوبه قبـــل حرف زدن، کمــــی فکر کنیم...👌  هیچ زندگییی گـل و بـلبـل و بــی مشـــکل نیــست...  یادمون باشه کسی رو یک طرفه قضـــاوت نکینم ، و تا عزیزی  از مشــــکل خانوادگیش گفت فــــوری طلاق طلاق نکنیم.. وقتی از اونـــور قضیـه بی خبـریم💔                                                                                                                     این تاپیک رو بخونید♥️
ب مادر شوهرت و خانواده شوهرت هم چیزی نگین گل  کلا بعضی از خانمهای نسل قبل عادت دارن  ماد ...

آره میدونم واقعا نگرانمونه.  ولی این اخلاقشو اصلا دوست ندارم. فکر کن توی یک جمع فامیلی فقط مادر شوهر من داره حرف میزنه و معمولا موضوع صحبت پسرشه. و اکثرا ویژگی‌های منفی. 

ای خواهر. چجوری خبر داره؟ شوهرم هر وقت میره سر میزنه اول از کارو بار میپرسه. بارها به شوهرم گفتم میر ...

پس حمایتتون می‌کنه .مشخصه که سرشم تو زندگیتونه.

ببین ما از اول مستقل بودیم یعنی هیچ چیز از خانواده هامون نمی خواستیم ودر مقابل هیچ کدوم هم نمی‌تونستم نظر بدن .خواهرم یه کم می‌گفت .ولی من محل نمی‌دادم.

اما میگم در مقابل سختی هم کشیدیم.

الآنم ازمون نظر می‌خوان تا نظر بدن

مادرشوهر منم همینه ببخشید اگه بفهمه شکمم کار نمیکنه هرکی زنگ بزنه بهش‌میگه دیگه بقیه مسایل پیشکش مثلا چیزی واسه خونم بخرم واسه یه سریا با عکس و قیمت میفرسته به یه سریام فقط قیمتش میگه

پس حمایتتون می‌کنه .مشخصه که سرشم تو زندگیتونه. ببین ما از اول مستقل بودیم یعنی هیچ چیز از خانواده ...

متاسفانه من با وجود اخلاق همسرم هیچ وقت امکان استقلال کامل نداشتم و نخواهم داشت. کلا از اونهاست که حرفاشو باید به مامانش بگه. بر عکس من کاملا برعکس بودم و حالا خیلی زجر میکشم.

آره میدونم واقعا نگرانمونه.  ولی این اخلاقشو اصلا دوست ندارم. فکر کن توی یک جمع فامیلی فقط مادر ...

دقیقاااا درک میکنم چی میگی

همسرم بهش میگه ناله نکن مادر 

همیشه بگو خدایا شکرت 

ولی ایشون میگه خداروشکر که خداروشکر 

ولی ما دوتا پیر زنیم نشستیم از مشکلات خودمون و بچه هامون صحبت می کنیم 

کلا میدونم اخلاقش برای همه همینه 

برای بقیه برادرشوهرام و جاریامم همینه 

یکسره غصه میخوره بنده خدا 

میگه نسل شما روی خوش زندگی رو ندید 

همش قسط قرض و بدو بدو 

دوتا امثال مادرشوهرم میشنن باهم صحبت میکنن و همو دلداری میدن ک این مشکلات برای همه هس و خدارو بزرگه و ... 

همو آروم میکنن خلاصه 

مادرشوهرم میگه اگ بریزم تو خودم دق میکنم 

یکسره درحال جوش و غصه خوردن برای این بچه و اون بچشه بنده خدا

شاید مادرشوهر شما هم از این دسته از افراد باشه

میشه برای‌ حل مشکلاتم یک‌صلوات مهمونم کنیدمهربونا؟!❤👇👇👇دوستان هر مشاوره اشتبـــاه ما ممکنه باعث پاشیـــده شدن یک زندگــــی بشه...💔  باعث خونه خــــراب شدن یه خانــــواده بشه...💔  چقدر خوبه قبـــل حرف زدن، کمــــی فکر کنیم...👌  هیچ زندگییی گـل و بـلبـل و بــی مشـــکل نیــست...  یادمون باشه کسی رو یک طرفه قضـــاوت نکینم ، و تا عزیزی  از مشــــکل خانوادگیش گفت فــــوری طلاق طلاق نکنیم.. وقتی از اونـــور قضیـه بی خبـریم💔                                                                                                                     این تاپیک رو بخونید♥️
2706