2733
2739
سلام...به نظر شما دانشگاه آزاد،پیام نور،غیر انتفاعی خوب هستند یانه؟
من خودم دانشگاه دولتی روزانه (رشته گیاهپزشکی)درس خوندم..و بعد از اتمام تحصیلاتم بعد از 1سال بیکاری تونستم کار پیدا کنم...الان راضیم ولی گاهی با چیزایی که دور و برم میبینم با خودم میگم کاش تو دانشگاه آزاد و...رشته پر درآمد تر و با اشتغال زایی بیشتر میخوندم...مثلا دوست خودم تو کنکور سراسری اصلا مجاز به انتخاب رشته نشد ولی تو دانشگاه آزاد تونست مهندسی مکانیک قبول بشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
و بعد از اتمام تحصیلاتش سریع تونست کار پیدا کنه با حقوق خوب .......شاگرد اول کلاس خودمون الان داره با حقوق ماهی صد هزارتومان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1کار میکنه....این چیزا رو که میبینم احساس بی عدالتی میکنم ...به نظرم علم و درس خوندن ارزش خودشو از دست داد....میدونم که خیلی از شما ممکنه تو این دانشگاه ها(آزاد،غیر انتفاعی،پیام نور )درس خونده باشین و نمی خوام به کسی توهین کنم،شایدم من اشتباه میکنم..ولی دوست دارم مخالف ها و موافق ها بیان نظرشونو بگن که آیا این داشگاه ها(آزاد،غیر انتفاعی،پیام نور) وجودشون لازمه؟یا نمونه کاملی از بی عدالتی هستند؟
عزیزم حق با شماست ولی بچه هایه پیام نور هم خیلی زحمت میکشن تا درس بخونن چون هیچ کلاس به درد بخوری برگزار نمیشه تا شرکت کنن و باید خودشون درس بخونن من خودم دانشجویه پیام نور هستم و خیلی پشیمونم پیش خودم فکر میکنم اگه غیر انتفاعی یا ازاد میرفتم لا اقل تا الان درسم تموم شده بود و نباید اینقدر سختی میکشیدم

برای کار هم غصه نخور به شانس و پارتی بر میگرده انشاالله که یه کار خوب هم شما پیدا میکنی
رفتار امروز ما نشان دهنده تربیت دیروز ماست.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
البته باید ببینی رضایتت به چی برمیگرده اینکه یه رشته ای درس خونده باشی که دوست نداری ولی با همون مدرک در امد خوبی داشته باشی یا رشته ای خونده باشی که دوستش داشتی و در امدش هم معمولیه
رفتار امروز ما نشان دهنده تربیت دیروز ماست.
2740
صورتی جون من هم با شما موافقم که ارزش علم به کسب در آمد نیست ولی کسب در آمد یکی از انگیزه های درس خوندن هست ...و الان خیلی از افراد انگیزه شون رو برای درس خوندن تو بعضی از رشته ها از دست میدند چون هیچ کاری توش نیست مثلا همین مهندسی نساجی.....
نمیشه گفت وجودشون لازم نیست،من با آزاد و... کاری ندارم ولی میدونم بچه های پیام نور خیلی باید زحمت بکشن،من خودم اصلا حوصله دانشگاه و کلاس رو نداشتمو ندارم و تو دانشگاه اینترنتی (مجازی) مشغول تحصیلم،باور کن بیچارمون کردن بس که کار میکشن،امتحانامون که هر کدوم اندازه یه کنکوره بس که سخته،اینطوری بگم که 90% اولین سری بچه هایی که تو ارشد از دانشگاهمون شرکت کردن دانشگاه سراسری قبول شدن،بس که بیچاره ها واسه امتحان خوندن،حالا بگذریم از نا هماهنگی هایی که پدرمون رو درآورده،انقدر که من بعد خوندن 3.4 ترمکم آوردمو شاید برم پیام نور و از اول بخونم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
در مورد کار که اصلا نباید مقایسه کنی چون کار کردن به نظر من هیچ ربطی به درس خوندن نداره،اتفاقا اونایی که درس خون نیستن و میرن سراغ رشته هایی که زیاد خاستار نداره معمولا راحت تر کار پیدا میکنن.
تو دانشگاهو میگی ،من میگم بچه هایی که تو دبیرستان ما ردی بودن و چاره ای نداشتن غیر از اینکه برن کارودانش الآن همشون سر کارهای آنچنانی اند و ما درس خونا هنوز اندر خم یک کوچه ایم.
وَ إِذَا سَأَلَکَ عِبَادِی عَنِّی فَإِنِّی قَرِیبٌ أُجِیبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْیَسْتَجِیبُواْ لِی وَ لْیُؤْمِنُواْ بِی لَعَلَّهُمْ یَرْشُدُونَ(186) آپلود عکس رایگان و دائمی
عاطفه جون من خدا رو شکر از کارم راضیم ..که البته کارم رو با سختی به دست آوردم،ولی تو دوستام زیاد دیدم که بیکار هستند اون هم با معدل های عالی...راجع به دانشگاه پیام نور که خیلی زحمت میکشند هم باهاتون موافقم و گاهی رتبه های خوبی تو ارشد میارن،دوست خودم پیام نور درس میخوند رتبه 2 در ارشد آورد......البته ورود به دانشگاه پیام نور خیلی راحته و بعضی شرایط شون راحت تره...مثلا تو سراسری 3 ترم پشت سر هم و 4 ترم غیر متوالی مشروط بشی اخراجی..ولی تو پیام نور تا 6 ترم غیر متوالی دیدم مشروط شدندو مشکلی هم از نظر اخراج شدن پیش نیومده
به نظر من نمونه کاملی از بی عدالتی هستن .

منم دانشگاه دولتی درس خوندم . به کسی برنخوره ولی دانشگاه غیر انتفاعی که فقط با پول ثبت نام میکنه و نیازی به کنکور و این حرفا نداره .

دانشگاه آزاد هم انقدر قبول شدن توش راحته که نگو .

من خودم به شخصه تا حالا کنکور دانشگاه آزاد رو شرکت نکردم . همون سالی که کنکور سراسری شرکت کردم همون موقع هم قبول شدم .
ولی یکی از دوستام میگفت برگزاری کنکور آزاد خیلی مسخرست . میگفت ما با دوستامون پاسخ نامه هامونو رد و بدل میکردیم و هیچ کسم نظارت نمیکرد .

بعدشم وقتی وارد دانشگاه شدی پول خون پدرشونو ازت میگین .

دانشگاه رفتن به هر قیمتی فایده ای نداره .

مهم اینه که بتونی توی یه رقابت علمی قبول بشی وگرنه با پول و رشوه و تقلب بچه 5 ساله هم میتونه وارد دانشگاه بشه
دلتنگــــــــم .... دلتنگ آنچه که میتــــوانست باشد و حالا نیـســـــــــت....
خواهره من کارشناسی ارشد اختر فیزیکه . هم دوره لیسانسش و هم فوق لیسناسشو دانشگاه دولتی و روزانه بود .

خیلی خیلی درس خون بود و همیشه رتبه اول بود .

حتی ارشد هم با معدل 19 قبول شد .

ولی میگه من سر کار نمیرم . چون برای درسی که خوندم و زحمتی که کشیدم اصلا ارزش قائل نیستن پس میمونم تو خونه و به بچم رسیدگی میکنم .

چون یکی از همکلاسیاش حق التدریسی رفته بود ساعتی 1800 تومان .

فکرشو بکن !!!!!!!!!!!!!!!!

یک ساعت جون بکنی برای 1800 تومن اونم با هزار تا دنگ و فنگ . که ای وای چرا موهات بیرونه ؟ چرا آرایش کردی ؟ چرا خندیدی و هـــــــــــــــــــــــــــــزار تا مسخره بازیه دیگه

پس آدم نره سر کار سنگین تره
دلتنگــــــــم .... دلتنگ آنچه که میتــــوانست باشد و حالا نیـســـــــــت....
2706