موضوع: كمك كنيد - دندان درد در دوران بارداري + اظهار نظر

کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
كاپا نازي پست ها : 20عضویت:1389/5/25
1389/6/8 - 9:50 صبح
سلام دوستان
من تو هفته 12 بارداري هستم از اونجا كه ناخواسته باردار شدم قبلش فرصت چك كردن دندان هام را نداشتم
الان چند روزه كه دندانم درد ميكنه (احساس ميكنم به عصب رسيده)
من ميتونم برم دندانپرشكي؟
جيگر مامان پست ها : 2940عضویت:1387/12/26
1389/6/8 - 10:14 صبح
عزيز دلم سلام من خودم هم در اون دوران شديدا مشكل دندون درد داشتم ماه 2 بارداري رفتم كه دكتر گفت نه سه ماهه اول به هيچچ عنوان امكان كشيدن و يا پر كردن نيست گفت ماه سه ماهه دوم بيا و من هم ماه 5 رفتم و كشيدم بعضي از دكترا سه ماهه اول رو هم ميگن مشكلي نداره ولي دكي من بهم خشك كننده فقط داد
       فقط 16 هفته و 4 روز به تولد باقی مونده !
جيگر مامان پست ها : 2940عضویت:1387/12/26
1389/6/8 - 10:15 صبح
برو دندون پزشكي ولي حتما بهش بگو بارداري و ماه چندي خانمم
       فقط 16 هفته و 4 روز به تولد باقی مونده !
mami fereshteh پست ها : 1628عضویت:1389/1/23
1389/6/8 - 10:24 صبح
عزيزم منم اين دردها را داشتم الان كه يك ماه مونده زايمانم هم دارم

اما بهتره نري، من حتي ترسيدم برم پانسمان كنم فعلا درد نكشم... البته با دكترت مشورت كن ولي مي دونم نمي توني از بي حس كننده استفاده كني ماه هاي اول ضرر داره ...
من از داروخانه يك قطره گرفتم اونو مي زنم اسمش دنتول است به نظر بي ضرر مي رسه اما بازم با دكترت مشورت كن اين درد دندان درد هم بيشتر براي ماه هاي اول است سعي كن چيزهاي نفاخ نخوري
بيتا پست ها : 669عضویت:1389/4/22
1389/6/8 - 10:42 صبح
سلام عزيزم
برادر شوهر من دندانپزشكه ، ميگه نبايد در سه ماهه اول رفت دندانپزشكي واسه جنين خوب نيست ولي سه ماهه دوم بارداري دوره طلايي هست و ميتوني به دندانپزشك مراجعه كني
شما يكم صبر كن و تحمل داشته باش ، ميتوني قرص استامينوفن معمولي استفاده كني تا وارد ماه چهارم بشي
كاپا نازي پست ها : 20عضویت:1389/5/25
1389/6/8 - 12:13 عصر
سلام دوستان
از راهنمايي هاتون خيلي ممنونم
بعد از طرح سوالم يه سري هم به سايتهاي دندانپرشكي زدم كه آنها هم گفتن سه ماهه دوم بايد مراجعه كرد
راستي فرشته جان تو دو سه تا سايت مطالعه كردم كه نوشته بود مراجعه نكردن به دندانپزشك به مراتب بدتر از مراجعه كردن است (البته كل ترميم دندان بايد تو همان سه ماهه دوم انجام بشه).
آدرس يكي از سايتها اينه:www.irden.com
باز هم مرسي دوستاي عزيزم.
مژگان(مامين رادوين) پست ها : 481عضویت:1389/6/15
1389/6/20 - 12:49 عصر
سلام
همسر من دندانپزشكه و بارها زنان حامله به او مراجعه كردن درهر ماهي مراجعه ضرري براي بچه نداره فقط به اين علت مي گن زن حامله 3 ماه اول نره چون اگر استرس بگيره اون استرس روي جنين تاثير داره نه مواد دندانپزشكي اگر كار اورژانسي باشه بهتره كه سريع مراجعه كنين اتفاقا همسرم مريض اورژانسي داشته كه 2ماهش بوده و بايد روي دندانش كار مي شده تنها چيزي كه مهم بوده اين بوده كه بهش استرس وارد نشه و يه وقت تنفس دچار اختلال نشه كه اينهم با برخورد درست پزشك مسلما حله و بايد بگم هفته پيش پدر و فرزندش كه 2 ماهش بوده اومدن پيش همسرم بچه كاملا سالم بوده پس همه چيز به ما مادرا بستگي داره من خودم چون تا حالا تنها يه دندون پر شده كه آن هم به خاطر حامگي و جلوگيري از پوسيدگي وسيع بوده با ديدن آمپول ضربان قلبم بالا ميره و استرس مي گيرم واسه امسال من بهتره 3 ماهه دوم مراجعه كنن . و خانما من بهتر مي دونم راجع به اين مسائل با دكترتون مشورت كنين . اين مسائل مي تونه به عنوان مشورت عنوان بشه ولي نمي تونه براي تصميم گيري باشه و هميشه به حرف پزشكتون در هر زمينه اي اعتماد كنين .
تبسم پست ها : 3عضویت:1392/8/14
1392/10/10 - 5:03 عصر
salam man dandonam khili dard mikone raftim doctor goft bayad bayad beram pishe doctor zanan on tayiid kone k iradi nadare man alan taze varede 7 mah shodam
1392/10/10 - 5:06 عصر
salam man dandonam khili dard mikone raftim doctor goft bayad beram pishe doctor zanan on tayiid kone k iradi nadare man alan taze varede 7 mah shodam
1392/10/10 - 5:06 عصر
salam man dandonam khili dard mikone raftim doctor goft bayad beram pishe doctor zanan on tayiid kone k iradi nadare man alan taze varede 7 mah shodam
النا پست ها : 2748عضویت:1391/1/27
1392/10/12 - 12:08 صبح
سلام عزیزم
من الان هفته 20 هستم
منم بارداریم ناخواسته بود فرصت به چکاپ و دندون پزشکی نداشتم متاسفانه
تو هفته 12 دندون درد شدید داشتم ولی هم دکترم و هم دندون پزشک گفتن تو 3 ماه اول بارداری هیچکاری نمیشه انجام داد و باید صبر کنم
دندونم به عصب رسیده بود
گفتن تو 3 ماه دوم فقط میشه اورژانسی پانسمان کرد
اونم بدون عکس و بیحسی
و تا قبل از 3 ماه فقط استامینوفن ساده میتونم بخورم ولی من همونم ترسیدم بخورم
چند روزی از درد کلافه بودم
تا اینکه دردم قطع شد

حالا شنبه میخوام برم واسه پانسمان
انسانم ارزوست...
       مبارک باشه :)
النا پست ها : 2748عضویت:1391/1/27
1392/10/12 - 12:09 صبح
سعی کن به دندونت فشار نیاری و باهاش مدارا کن تا وارد 3 ماه دوم بشی
بعد میتونی پانسمان کنی
انسانم ارزوست...
       مبارک باشه :)
medise پست ها : 337عضویت:1392/8/25
1392/10/12 - 1:32 صبح
عزیزم من شنیدم اسانس میخک برای تسکین درد دندون عالیه از داروخونه تهیه کن وقبلش بگو بارداری. بعد بزن روی دندونت ارومت میکنه
پرین پست ها : 41عضویت:1393/2/29
1393/3/22 - 12:44 عصر
با سلام منم تو سه ماهه اول دندون درد داشتم دکترک گفت اشکالی نداره بری دندون پزشکی خودشون میدونن چیکار کنن دندونامو برسی کرد چها تاش خراب شده بود گفت چهار ماهت تموم شد بیا همه بهم گفتن ریسک نکن نرو الا هفته 23 هستم دوباره درد اومده سراغم دو روزه درد میکشم چیکار کنم ؟؟
آدما از جنس برگند . گاهي سبزند ، گاهي پائيزن و زردند . زمستون ديده نميشن . تابستون سايبون سبزند. آدما خيلي قشنگن .. حيف كه هر لحظه يه رنگند !
خدا یا مواظب معجزه زندگیم باش...       فقط 10 هفته و 3 روز به تولد باقی مونده !
باران پست ها : 2عضویت:1393/5/1
1393/5/1 - 6:18 عصر
سلام دوستان
من تازه اقدام کردم برا بارداری اما دو روزیه که دندون درد مداوم دارم البته دردش قابل تحمله.دیشب رفتم دکتر گفتن که دندون دردم به خاطر عفونتیه که توی رحمم بوده و دارو داد.به نظرتون برم دندون پزشکی،مشکلی داره؟البته لثم هم ورم کرده!!
احتمالش هست با اولین اقدام باردار شده باشم؟
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: