2410
2553
عنوان

کمک کنید - دندان درد در دوران بارداری

252294 بازدید | 47 پست
سلام دوستان
من تو هفته 12 بارداری هستم از اونجا که ناخواسته باردار شدم قبلش فرصت چک کردن دندان هام را نداشتم
الان چند روزه که دندانم درد میکنه (احساس میکنم به عصب رسیده)
من میتونم برم دندانپرشکی؟
عزیز دلم سلام من خودم هم در اون دوران شدیدا مشکل دندون درد داشتم ماه 2 بارداری رفتم که دکتر گفت نه سه ماهه اول به هیچچ عنوان امکان کشیدن و یا پر کردن نیست گفت ماه سه ماهه دوم بیا و من هم ماه 5 رفتم و کشیدم بعضی از دکترا سه ماهه اول رو هم میگن مشکلی نداره ولی دکی من بهم خشک کننده فقط داد
شاد بودن تنها انتقامی است که میتوان از دنیا گرفت ، پس همیشه شاد باش . . .

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

عزیزم منم این دردها را داشتم الان که یک ماه مونده زایمانم هم دارم

اما بهتره نری، من حتی ترسیدم برم پانسمان کنم فعلا درد نکشم... البته با دکترت مشورت کن ولی می دونم نمی تونی از بی حس کننده استفاده کنی ماه های اول ضرر داره ...
من از داروخانه یک قطره گرفتم اونو می زنم اسمش دنتول است به نظر بی ضرر می رسه اما بازم با دکترت مشورت کن این درد دندان درد هم بیشتر برای ماه های اول است سعی کن چیزهای نفاخ نخوری
2720
سلام عزیزم
برادر شوهر من دندانپزشکه ، میگه نباید در سه ماهه اول رفت دندانپزشکی واسه جنین خوب نیست ولی سه ماهه دوم بارداری دوره طلایی هست و میتونی به دندانپزشک مراجعه کنی
شما یکم صبر کن و تحمل داشته باش ، میتونی قرص استامینوفن معمولی استفاده کنی تا وارد ماه چهارم بشی
سلام دوستان
از راهنمایی هاتون خیلی ممنونم
بعد از طرح سوالم یه سری هم به سایتهای دندانپرشکی زدم که آنها هم گفتن سه ماهه دوم باید مراجعه کرد
راستی فرشته جان تو دو سه تا سایت مطالعه کردم که نوشته بود مراجعه نکردن به دندانپزشک به مراتب بدتر از مراجعه کردن است (البته کل ترمیم دندان باید تو همان سه ماهه دوم انجام بشه).
آدرس یکی از سایتها اینه:www.irden.com
باز هم مرسی دوستای عزیزم.
سلام
همسر من دندانپزشکه و بارها زنان حامله به او مراجعه کردن درهر ماهی مراجعه ضرری برای بچه نداره فقط به این علت می گن زن حامله 3 ماه اول نره چون اگر استرس بگیره اون استرس روی جنین تاثیر داره نه مواد دندانپزشکی اگر کار اورژانسی باشه بهتره که سریع مراجعه کنین اتفاقا همسرم مریض اورژانسی داشته که 2ماهش بوده و باید روی دندانش کار می شده تنها چیزی که مهم بوده این بوده که بهش استرس وارد نشه و یه وقت تنفس دچار اختلال نشه که اینهم با برخورد درست پزشک مسلما حله و باید بگم هفته پیش پدر و فرزندش که 2 ماهش بوده اومدن پیش همسرم بچه کاملا سالم بوده پس همه چیز به ما مادرا بستگی داره من خودم چون تا حالا تنها یه دندون پر شده که آن هم به خاطر حامگی و جلوگیری از پوسیدگی وسیع بوده با دیدن آمپول ضربان قلبم بالا میره و استرس می گیرم واسه امسال من بهتره 3 ماهه دوم مراجعه کنن . و خانما من بهتر می دونم راجع به این مسائل با دکترتون مشورت کنین . این مسائل می تونه به عنوان مشورت عنوان بشه ولی نمی تونه برای تصمیم گیری باشه و همیشه به حرف پزشکتون در هر زمینه ای اعتماد کنین .
2714
سلام عزیزم
من الان هفته 20 هستم
منم بارداریم ناخواسته بود فرصت به چکاپ و دندون پزشکی نداشتم متاسفانه
تو هفته 12 دندون درد شدید داشتم ولی هم دکترم و هم دندون پزشک گفتن تو 3 ماه اول بارداری هیچکاری نمیشه انجام داد و باید صبر کنم
دندونم به عصب رسیده بود
گفتن تو 3 ماه دوم فقط میشه اورژانسی پانسمان کرد
اونم بدون عکس و بیحسی
و تا قبل از 3 ماه فقط استامینوفن ساده میتونم بخورم ولی من همونم ترسیدم بخورم
چند روزی از درد کلافه بودم
تا اینکه دردم قطع شد

حالا شنبه میخوام برم واسه پانسمان
انسانم ارزوست...
با سلام منم تو سه ماهه اول دندون درد داشتم دکترک گفت اشکالی نداره بری دندون پزشکی خودشون میدونن چیکار کنن دندونامو برسی کرد چها تاش خراب شده بود گفت چهار ماهت تموم شد بیا همه بهم گفتن ریسک نکن نرو الا هفته 23 هستم دوباره درد اومده سراغم دو روزه درد میکشم چیکار کنم ؟؟
آدما از جنس برگند . گاهی سبزند ، گاهی پائیزن و زردند . زمستون دیده نمیشن . تابستون سایبون سبزند. آدما خیلی قشنگن .. حیف که هر لحظه یه رنگند !
سلام دوستان من تازه اقدام کردم برا بارداری اما دو روزیه که دندون درد مداوم دارم البته دردش قابل تحمله.دیشب رفتم دکتر گفتن که دندون دردم به خاطر عفونتیه که توی رحمم بوده و دارو داد.به نظرتون برم دندون پزشکی،مشکلی داره؟البته لثم هم ورم کرده!! احتمالش هست با اولین اقدام باردار شده باشم؟
2706