2737
2739
عنوان

خورشید پشت ابر

17531 بازدید | 1410 پست

وقتی خورشید می گیرد همه دوربین و... رابرمی دارند ببینند چه اتفاقی افتاده؟

🔵 اما هزار و چهارصد سال است خورشیدهای دوازده‌گانه عالم که همه‌ی میلیاردها خورشید ظاهری عالم را نور می‌دهند،برای ما زمینیان گرفته‌اند.(این الشموس الطالعه...دعای ندبه)و ما در زمان آخرین و دوازدهمینشان قرارگرفته‌ایم.

دوروایت نحوه استفاده مردم از امام زمان ع در دوران غیبت به استفاده از  خورشید پشت ابر ⛅تشبیه شده است:

1⃣ پیامبر گرامی اسلام می فرماید:

🔺 سوگند به پروردگاری که مرا به پیامبری برانگیخت، مردم در زمان غیبت او از نورش روشنائی می‌گیرند و ازولایتش بهره‬ ‏مند می‌شوند،چنان‏که از خورشیددر زمانی که ابرهاآن راپوشیده‬ اند،استفاده میکنند.

📚 کمال الدین و تمام النعمة، ج ۱، ص ۲۵۳

2⃣ امام مهدى «ع»می فرماید:

🔺 چگونگى بهره مندى از وجود من در دوران غيبتم ، همچون بهره اى است كه از خورشیدمى برند ،آن گاه كه ابر آن را از ديدگان نهان مى كند. 

📚بحارالانوار ج ۵۲ ص ۹۲

⚡بیاییم دوربین‌های دلمان را برداریم و نماز آیاتی از جنس دعا برای فرج بخوانیم و قدمی برای پایان گرفتگی هزار و صد ساله اش برداریم 🤲

https://uupload.ir/view/cd3d50f775c1990f6d3eef406a72b2fb33513203-240p_gvg8.mp4/
دوستانی که تاپیک رو میخونیداگر دوست داشتین بگین تا تاپیک های مهدوی تگتون کنیم 😍

🇵🇸🇮🇷یا مهدی ادرکنی❣️السلام علیک یا صاحب الزمان عج❤️ اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب الکبری سلام الله علیها 💙یا اللّهُ یا رَحمٰنُ یا رَحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک 💚یا صاحب الزمان همیشه هوامو داشته باش و رهام نکن. اگر دوست دارین بگین تاپیک های مهدوی تگتون کنم.💙

تمام راه نجات در دعا برای ظهور🌅 است

1- دعا یعنی خواستن🙏🏻 ،

2- دعا یعنی احساس نیاز کردن،

3- دعا یعنی دوست داشتن❤ ،

4- دعا یعنی مهم بودن خواسته، 

5- دعا یعنی باورِ به دست آوردن 💪🏻،

6- دعا یعنی غافل نبودن،، 

7- دعا بزرگترین سلاح در مسیر یاری حجت خدا💫

8- دعا لبیک به دعوت جمیع انبیاء و اوصیاء....✋🏻

9- دعا بزرگترین اسباب قُربِ الی الله😍

۱۰-دعا اطاعت امر مولا...🥰

🔹 در یک کلام دعا ...یعنی لبخند رضایت حضرت زهراء سلام الله علیها....❤❤❤

🌕 اگر برای ظهور دعا نمی کنیم یعنی امام زمان روحی فداه را نمی خواهیم،😔💔

احساس نیاز به بودنش نداریم .

برایمان اهمیتی ندارد، 

از او غافلیم و باور به ظهورش نداریم...

🔵 راستی شما برای ظهور دعا میکنید یا نه ؟

⛅️اللهم‌عجل‌لولیک‌الفرج⛅️  خــــ🫶🏻ــدای مــن !     چقدر زیباست امید به رحمتت ! و چه زیباتر اجابتت .....!جانا ! بهتر شدن روز به روز حال روحی ام را تنها از قدرت و مهر بی کرانت میبینم ...تو را سپاس.خدای مهربانم !...من عشق و آرامش و شادی را در زندگی ام تنها از تو و دستان پر مهر و قدرتت می بینم‌🌱💚

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731

سلام ای همه اعتقاد من

✋🏻‍ ‍ سلام امام زمانم❤️❤️

هر صبح ڪہ سلامت میدهم

و یادم می افتد که صاحبی

چون تو دارم:↯

کریم، مهربان، دلسوز، رفیق، دعاگو، نزدیک.... 

و چھ احساسِ نابِ آرامش بخش

و پر امیدی است داشتنِ تـو ..🕊

سلام ای نور خدا در تاریکی های زمین... 💓

🌱🍀☘️🌱🍀☘️🌱🍀☘️🌱🍀☘️☘️🌱

الهم عجل لولیک الفرج

لطفا یه صلوات واسه رسیدنم به پزشکی و ناجی بودنم تو این راه بفرست اگه راضی بودی ♥️

وجوه تشبیه امام زمان ارواحنا فداه در دوران غیبت به خورشید پشت ابر 

1⃣ خورشید در منظومه شمسی محور است و امام زمان در زندگی محور است.

2⃣ خورشید فوائد فراوانی در عالم هستی دارد و امام هم منافع فراوانی در وجود او می باشد.

3⃣ ابر فقط چهره خورشید را می‌پوشاندو هرگز نمی تواند زمین را تاریک کند غیبت هم فقط ما را از دیدار حضرت و فوائد ظاهری حضرت محروم می کند.

4⃣ ابر فقط برای کسانی که در زیر ابر هستند مانعی برای دیدن خورشید است و کسانی که بر جاذبه‌های دنیایی غلبه کنند می توانند بالا بروند و امام را مشاهده کنند .

5⃣ در بهره مندی از خورشید فرقی ندارد برای منکرین و غیر منکرین و بخشی از فواید امام هم همین گونه است که شامل حال همه میشود ( منکر و غیر منکر)

🇵🇸🇮🇷یا مهدی ادرکنی❣️السلام علیک یا صاحب الزمان عج❤️ اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب الکبری سلام الله علیها 💙یا اللّهُ یا رَحمٰنُ یا رَحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک 💚یا صاحب الزمان همیشه هوامو داشته باش و رهام نکن. اگر دوست دارین بگین تاپیک های مهدوی تگتون کنم.💙
2740

در آخرالزمان، خصوصا در آستانه ظهور امام مهدی عجل الله فرجه، بر اثر شدت بلایا و فتنه ها... یک موج نا اُمیدی تمام جهان را در بر میگیرد؛ حکومت ها ناتوان از اداره ها کشورها؛ و مردمِ به بن بست رسیده، نااُمید از حکّام و وضع موجود.. این موج یاس و نا امیدی متوجه شیعیان هم خواهد بود (که خود از نشانه های نزدیکی زمان ظهور حضرت است)؛ لذا در چنین شرایطی بیش از هر زمان دیگری باید به تحقق امر ظهور حجّت خداوند عزیز امیدوارتر بود؛😍

🌕 امیرالمومنین علیه‌السلام فرمودند: 

به آنچه ناامیدی، امیدوارتر باش تا به آنچه در انتظار آن هستی! ساحران فرعون در پی عزّت فرعون شتافتند اما با ایمان بازگشتند.

«مُحَمَّدُ بْنُ یَعْقُوبَ قَالَ: قَالَ أَمِیرُالْمُؤْمِنِینَ کُنْ لِمَا لَا تَرْجُو أَرْجَی مِنْکَ لِمَا تَرْجُو... وَ خَرَجَتْ سَحَرَهًُْ فِرْعَوْنَ یَطْلُبُونَ الْعِزَّ لِفِرْعَوْنَ فَرَجَعُوا مُؤْمِنِینَ.

📘الکافي، ج ۵، ص ۸۳

📘وسائل الشیعة ج ۱۷، ص ۵۲

📘من لا يحضره الفقيه، ج۴، ص۳۹۹

📘تحف العقول، ج ۱، ص ۲۸۰

⛅️اللهم‌عجل‌لولیک‌الفرج⛅️  خــــ🫶🏻ــدای مــن !     چقدر زیباست امید به رحمتت ! و چه زیباتر اجابتت .....!جانا ! بهتر شدن روز به روز حال روحی ام را تنها از قدرت و مهر بی کرانت میبینم ...تو را سپاس.خدای مهربانم !...من عشق و آرامش و شادی را در زندگی ام تنها از تو و دستان پر مهر و قدرتت می بینم‌🌱💚

هر روز سعی کنید یک کاری برای امام زمانتان عج الله انجام دهید که شب وقتی می‌خواهید بخوابید بگویید؛آقا جان من این کار را برای شما انجام دادم ...💗
ولو شده👌🏻 یک صلوات بفرستی.☝🏻

آقا شکورند،با محبتند،دستتان را می گیرند.🥰

ولو یک صلوات،یک صدقه،یک دعا برای فرج حتی میتوانی دیگران را به یاد #امام_زمان عجل الله بیندازی...

هرچه از دستت برمی آید و از عهده ات ساخته است.✋🏻

‌ ‌ @faraj_aghaa_313

❤️جاذبه های عجیب امام مهدی ع❤️

◀️ابان بن تغلب از امام صادق(علیه السلام) نقل مي‌كند كه ايشان مي‌فرمايند: حضرت مهدي(عج الله فرجه) پرچمي دارد كه چون به اهتراز درآيد هيچ مؤمني نيست مگر آنكه دل او چون براده ی آهن جذب آن پرچم شود❤️

◀️ اگر به عبارت براده ی آهن دقیق بنگریم به چندین نکته اساسی دست پیدا می کنیم.

❤️1-جاذبه وجود مقدس حضرت چندان قوی است که دلها را در هر کجای عالم به سوی خود مجذوب می کند.

❤️2-تمام دلهای آماده ی ظهور باید چون براده ی آهن (كه اهن خالص است) از هر ناخالصی پاک گردند و منیت خود را از دست دهند تا قابليت جذب به وجود مبارك حضرت را بيابند. 

❤️3-براده ها با کوچک‌ترین اشاره به سوی آهن ربا جذب می شوند.تمثيل روايت نشان آن است که این دل ها همگی آمادگی مجذوب شدن به قطب عالم امکان را دارند❤️

میترسم❗

ميترسم عادت‌کنم به نديدنت#  

به اينکه هرروز،خيلی عادی

بی آنکه از نبودنت دردي احساس‌کنم

مشغول زندگي‌ام باشم

به قول يه بزرگی؛

بي‌حيائيه که آدم #رزق‌امامشوبخوره اما

در روزحتی پنج‌دقيقه‌هم به‌فکر امامش‌نباشه 

البته امام هيچ‌نيازي به ما و فکر کردنمون‌نداره.

•|°ولی #مهدی‌فاطمه اوج‌مهربونی وعشقه♥️...

ما به او محتاج بوديم....

او به ما مشتاق بود....

سلام امام زمانم ❤️✋

عوض خانه ی ماها به بیابان رفتی

شدی از قوم، دل آزار.... 

نوشتیم بیا

درد دین نیست دگر... درد گرانی داریم

دل سپردیم به اغیار و... 

نوشتیم بیا 

«اللهم لین قلبی لولی امرک»

لطفا یه صلوات واسه رسیدنم به پزشکی و ناجی بودنم تو این راه بفرست اگه راضی بودی ♥️
2706