2733
2734
عنوان

آشپزی برای گلهای فروردین واردیبهشت 89

| مشاهده متن کامل بحث + 7611 بازدید | 63 پست
vay chikar konam yani zod bode be ninim peste dadam
akhe ye nafar behem gofte bod baraye tanavo mitoni
in karo bekoni vay narges jon bego chekar konam
pesaram hafte ayande panj mahesh tamam mishe
age klopi darid lotfan mano ham davat konid man
onvare donyam hichi nemidonam lotfan mano ham
rahnemaii konid bayad chi bedam be ninim
koliiiiii bosssssss bara hamaton

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ونوس جون عیب نداره عزیزم
اما دیگه نده
اخه یه خورده سنگینه پسته
بیا به کلوب ما
نینی های اردیبهشتی
البته نینی من و نرگس و سایه و فرزانه فروردینیه و ما با پارتی اونجاییم
:))))
http://ninisite.com/clubs/detail.asp?clubID=6997
2728
2738
سلام دوستان
سالار هم از شنبه غذا خوردن رو شروع کرده با فرنی
60 سی سی شیر + 30 سی سی آب+ یک قاشق مرباخوری سر خالی آرد برنج+ یک قاشق چایخوری سرخالی شکر را 15 دقیقه روی حرارت ملایم می پزیم تا به غلظت ماست شل برسه
سالار که خیلی دوست داره
وقتی مادر میشوی اجازه میدهی قسمتی از قلبت برای همیشه بیرون از سینه ات بتپد.
کسی غیر این فرنی که همه درست میکنند جور دیگه ای بلده آخه این کوچولوهای خوشگل غذاشون یکنواخت بشه نمیخورن.من دیشب چون مطمئن بودم نازنین زهرا دیگه سوپ وحریره نمیخوره بهش پوره سیب زمینی دادم اونم کلی بازی درآورد تا خورد. امروز هم میخوام بهش سرلاک بدم یه دوروزی سوپ نمیدم شاید بعدا با اشتهای بیشتری بخوره.
مامانای مهربون اگه در شروع دادن غذای کمکی دیدید بچه صورتشو جمع میکنه و قیافه های عجیب غریب به خودش میگیره فکر نکنید چیزی رو که بهش میدید دوست نداره هر مزه جدیدی برای کودکی که تا حالا فقط شیر میخورده ناآشناست حالت های صورت ممکنه تنها واکنشی در مقابل طعم غذا باشه حتی اگه نصف بیشتر غذا رو به بیرون میریزه بازم نا امید نشید دریافت وجویدن غذا با مکیدن شیر تفاوت داره وکودک برای عادت به این نوع تغذیه احتیاج به زمان داره.
این برنامه غذایی رو پریسا جون از کلوپ مامانای اردیبهشت 89 از دکتر پانیذ جون گرفته واونجا گذاشته من با اجازه از این دوست خوبم اونو اینجا میذارم تا همه استفاده کنند.

برنامه غذایی پانیذو می نویسم که امروز دکترش دادشایدبه درد کسی بخوره
صبحها فرنی یاحریره بادام یاسرلاک وجدیدازرده تخم مرغ ازیه نخودشروع بشه وبه مرور اضافه بشه
میان وعده شامل آب میوه مثل موز-انبه-سیب-هویج-هلووهندوانه که به مرور تبدیلش کنیدبه پوره میوه
ظهرسوپ که ازاین به بعدسبزیجات سبزهر3روزیک باربهش اضافه می شه مثل کرفس-جعفری-گشنیز-تره بعدماش (البته پوست کنده وخیس شده چون نفخ زیادی داره) وعدس وهمینطورجوپرک وگندم پرک وبعدرشته
میان وعده پوره هویج-سیب زمینی ویا کدوحلوایی باکره وشیر(شیرخودتون ویا شیرخشک)ویا سرلاک گندم
عصرسوپ که بعدازهروعده سوپ باید2 قاشق مرباخوری ماست هم داده بشه
امیدوارم به دردتون بخوره البته این برنامه دوم پانیذبود.

2706