2733
2734
ســـلام

این تاپیک ادامه ی تاپیک "می خوام رژیم بگیرم...کسی پایه هست با هم بگیریم یا همه خوش هیکل شدن من جا موندم فقط ؟؟؟؟ D:" هست که چون تاپیک قبلی تعداد صفحاتش خیلی زیاد شده بود تصمیم گرفتیم یه تاپیک جدید بسازیم.

**روش رژیم گرفتن و کاهش وزن تو این تاپیک آزاده...البته درحال حاضر چندتامون داریم از روش "هیپنوتراپی" استفاده میکنیم.**

ورود برای همه خانومای با انگیزه آزاده!

+++هرکس عضو گروه ما میشه باید زود به زود به تاپیک سر بزنه و روند کاهش وزنش رو گزارش بده. و اگه وزنش زیاد یا کم شده باشه جدول رو ادیت کنه و وزن جدیدش رو بنویسه.هرکس میخواد با این تاپیک پیش بره جدیدترین جدول تاپیک رو کپی کنه و بعد مشخصاتش رو وارد کنه و بعدشم paste.
البته اگه شرایط تاپیک رو قبول داشته باشین...+++

در ضمن ما اینجا دوس داریم همه با روش های سالم وزن کم کنیم. رژیم کانادایی یا اتکینز به هیچ وجه توصیه نمیشه.

خلاصه اینکه ما دنبال دوستای با اراده هستیم. هرکس بیاد و بعد ول کنه بره بعد از 2هفته اسمش از جدول حذف میشه.

جدول مشخصات رو تو صفحه های آخر آپدیت میکنم و میزارم....

به جمع ما خوش اومدین :)

http://upload7.ir/images/27021204701766913187.png
هیپنوتــــــــــــــــراپی(مهدی خردمند):

معرفی:

هیپنوتراپی یه روشه که با هیپنوتیزم کردنت رو ضمیر ناخودآگاهت کار میکنه تا فقط وقتی از نظر جسمی گرسنه ای غذا بخوری. و فقط تا احساس سیری ملایم بخوری. کلا" با این روش عادات غذاییت رو عوض میکنه در طی 2ماه. غذات خودبخود خیلی کمتر از قبل میشه و بدنت بطور طبیعی وزن کم میکنه. در مقابل غذاها میتونی خودتو کنترل کنی. رژیم هم لازم نیس بگیری با این روش. من خودم دوره اش رو تموم کردم و خیلی خیلی راضی ام. برا آشنایی بیشتر برید تو این سایت و عضو بشد تا براتون ایمیل بفرستن:
http://www.zibatar.com

برای سفارش دادنش:
www.zibatar.com/shop

روش:

3تا فایل صوتی اصلی بهت میدن.یکیش راهنمای آروم غذا خوردنه که باید 2هفته اول حداقل روزی با یک وعده غذایی گوش داده بشه.2تای دیگه هم جلسه های هیپنوتراپیه.هر کدوم 20 دقیقه اس.توی اون 20 دقیقه باید تو حالت ریلکسیشن باشیم و با چشم بسته به فایل ها گوش بدیم. روی ضمیر ناخودآگاهمون کار میکنه و یه سری عادات غذایی و روحی رو در ما بوجود میاره.
توی این دوره که اسمش لاغری برای همیشه هست توصیه اکید میشه که فقط غذاهای مورد علاقتون رو بخورین و اگه غذاهای رژیمی رو دوس ندارین اصلا" نخورین.
این جلسه های هیپنوتراپی بهت کمک میکنه که غذا رو آروووم بخوری که همین باعث میشه مقدار غذات نصف بشه.
کمکت میکنه فقط وقتی از نظر جسمی گرسنه ای غذا بخوری.
و اینکه به محض احساس سیری دست از غذا بکشی.
میتونی در مقابل غذاها خودتو کنترل کنی.
چند تا تکنیک بهت یاد میده.یکیش اینکه چجوری از یه غذا متنفر بشی.
مهمتر اینکه با آرامش وزن کم میکنی و نگران کالری غذاها نیستی و اینکه وزنت اصلا" برنمیگرده.

روش کپی کردن فایل های صوتی به گوشی:

فایل ها رو با windows media player اجرا کن. بالای صفحه یه گزینه هست به اسم Rip cd ، اونو بزن و یخورده صبر کن. برو قسمت documents کامپیوترت و ازونجا تو musics. یه فولدر هست نوشته unknown artists ، برو توش ، فایل ها اونجا کپی شدن ، حالا میتونی بریزی تو گوشیت.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

**روش محاسبه کالری مورد نیاز**(برای کسایی که میخوان با رژیم کالری وزن کم کنن)

قدم اول - bmr بدنتون رو حساب کنید : bmr مقدار کالری ایه که حتی اگر تمام روز دراز بکشید، می سوزونید. یعنی انرژیی که بدن برای فعال نگه داشتن ارگانهای داخلی لازم داره و مخفف Basal Metabolic Rate هست. برای محاسبه ش هم کافیه یک سرچ روی نت بکنید و هزار تا سایت میریزه جلوتون که در عرض چند ثانیه براتون bmr حساب میکنند. سایت پیشنهادی من(http://www.bmi-calculator.net/bmr-calculator/metric-bmr-calculator.php) قد و وزن رو برحسب متر و کیلوگرم میگیره.

قدم دوم - ضریب فعالیتتون رو با دقت انتخاب کنید.

اگر بی تحرکید.اکثر اوقات پشت میز نشسته اید. ورزش نمیکنید : ضریب فعالیت 1.2

اگر به امور خانه میرسید. 1تا3 روز در هفته ورزش سبک میکنید : ضریب فعالیت 1.375

اگر بچه داری و خانه داری و کار بیرون میکنید. یا 3تا5 روز در هفته ورزش متوسط میکنید : ضریب فعالیت 1.55

اگر همهء کارهای بالا را میکنید و ورزش هم میکنید، بندرت در طول روز می نشینید، یا 6تا7 روز در هفته ورزش خیلی سنگین میکنید: ضریب فعالیت 1.725

اگر صبح تا شب دوندگی میکنید، بیل میزنید و معدن حفر میکنید یا در اردوی آمادگی برای مسابقات قهرمانی ورزش میکنید : ضریب فعالیت 1.9

من همیشه برای خودم کمترین ضریب رو درنظر میگیرم برای اینکه میخوام مطمئن باشم، حتی بدون ورزش هم لاغر میشم. اما از طرفی هرروز ورزش میکنم و بهمین دلیل در پایان هفته معمولا بیشتر از مقداری که انتظار دارم وزنم کم شده! و این خودش حال مبسوطه و بهم انگیزه میده.

قدم سوم - کالری تثبیت وزن فعلی رو حساب کنید. مقدار bmr رو در ضریب فعالیت ضرب کنید. عدد حاصل "میزان کالری روزانه ء مورد نیاز بدنتون برای حفظ وزن فعلی" میشه. اگر همین عدد رو در 7 ضرب کنید، کالری هفتگی تثبیت بدست میاد. یعنی چی؟ یعنی اگر این مقدار در هفته بخورید، در وزن فعلی باقی می مونید:

bmr ضربدر ضریب فعالیت = کالری روزانه تثبیت

کالری روزانه تثبیت ضربدر هفت = کالری هفتگی تثبیت

قدم چهارم - تعیین کنید هفته ای چقدر میخواید لاغر بشید؟ من به آزادی روش معتقدم. خودم در اینمورد میزان استانداردی که پزشکم گفته انتخاب کردم. یعنی هفته ای نیم تا یک کیلو کم کردم. اکثر پزشکها میگن بیشتر از هفته ای 2 کیلو لاغر شدن سالم نیست. بنظر منم کم کم لاغر شدن کمتر به آدم سختی میده و باعث دلزدگی و کلافگی از رژیم نمیشه.

قدم پنجم - کالری هفتگی برای کاهش رو حساب کنید. هر یک کیلوگرم کاهش وزن مساویه با 7000 کالری. فرض کنیم شما تصمیم دارید هر هفته یک کیلو لاغر کنید پس باید 7000 کالری از کالری هفتگی تثبیت کم کنید. عدد حاصل "کالری هفتگی کاهش" میشه.

نکته : اگر کالری هفتگی تون خیلی کم شد، یا باید فعالیتتون رو بیشتر کنید تا ضریب فعالیت بالا بره. یا اینکه باید هدف هفتگی تونو تغییر بدید. مثال زیر رو ببینید:

برای هفته ای یک کیلو لاغر شدن >> ( کالری هفتگی تثبیت رو منهای 7000 میکنیم )

برای هفته ای نیم کیلو لاغر شدن >> ( کالری هفتگی تثبیت رو منهای 3500 میکنیم )

برای هر 10 روز نیم کیلو کم شدن >> ( کالری هفتگی تثبیت رو منهای 2450 میکنیم )

منبع: وبلاگ باربی پرسش

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

من هیچ ورزشی انجام نمی دم فقط یه رژیمی گرفتم که باهاش راحتم
البته این یه پیشنهادی از یه دوسته خوبه که نامشون یادم نیست ولی 2 هفته پیش توی تاپیک گذاشته بود و ازش بسیار تشکر می کنم . من جواب گرفتم و به شما دوستان هم توصیه می کنم

صبحانه 1کاسه عدسی یا 2 تخم مرغ آبپز
بین غذا لبنیات اندازه آزاد ( کشک ماست شیر )
نهار ماهی میگو مرغ و کلا هر گوشتی کبابی یا آبپز
عصرونه هر میوه ای اندازه آزاد
شام هم میتونی یه کاسه ماست و خیار یا عدسی باشه
2728
بچه ها هرکس میخواد با این تاپیک بره جدول بالا رو کپی کنه و بعد مشخصاتش رو وارد کنه و بعدشم paste.
البته اگه شرایط تاپیک رو قبول داشته باشین...

در ضمن ما اینجا دوس داریم همه با روش های سالم وزن کم کنیم. رژیم کانادایی یا اتکینز به هیچ وجه توصیه نمیشه.
2740
وای ببخشید من بلد نیستم مثل شما رنگی بنویسم
راستی تو این تاپیک باید از رژیم خاصی استفاده کنیم یا باید از سی دی های آقای خردمند بخریم ؟؟
کلا روش شما تو وزن کم کردن تو این تاپیک چیه ؟
مـــــــن ... عاشق نیستم ... فقط گاهی حرف تو که می شود ... دلم مثل اینکه تب کند ... گرم و سرد می شود ... آب می شود ... تنگ می شود ... اینکه عشق نیست ... هست ؟؟
2706