2733
2739
عنوان

تربیت مذهبی کودکان

| مشاهده متن کامل بحث + 380064 بازدید | 4829 پست
قضیه ماهواره به نظر من میشه همون الم یزید ...

فکر کنید ما محرم وصفر عزادری کنیم اما دقیقا نقطه مقابلش که ماهواره هست رو تو خونمون راه بدیم یه ذره فکر کنیم میفهمیم که تمام این ابتذالها که داره پخش میشه ادامه راه همون یزید واون هایی هست که مقابل امامان بودن اونا هم همین چیزها رو میخواستن دیگه .....
منم با دوست عزیزم موافقم که اونا هرچقدرم تظاهر به مذهب وقرآن کنن عمق تفکرشون ضربه زدنه به جوونهای شیعه هست ....

امیدوارم یه روز خود مردم بفهمن که کسی که مغرض به دین هست هیچ وقت نمیاد دلسوز ما باشه کانالهایی که راحت الان دردسترس شون میذارن برا خودشون به این راحتی پخش نمیشه کاش یکم بیشتر فکر کنن قبل از خریدن ماهواره !!!!!!!

سلام ممنوم از لطفت : ) باشه به خانوم دلشاد ایمیل میزنم ...

واقعا حرفتون درسته من خودم بابام هیچ وقت برا نماز صبح صدامون نمی کرد همیشه میومد وتو اتاق مانماز رو با صوت قشنگی میخوند باورت میشه من خودم ناخودآگاه با این که تکلیف نشده بودم سر موقع بیدار میشدم به عشق شنیدن صدای بابام الان اونقدر نماز رو دوست دارم خصوصا نماز صبح رو سرم بره نمازصبحم قضا نمیشه...

خوب وقتی خود پدر ومادر نخوان تو راه باشن بچه میخواد کی رو نگاه کنه اولین الکو ماییم پس باید برای خوب بودن تلاش کنیم اتفا قا فرصت خوبیه که خودمونم یه بار دیگه رو کارامون دقت کنیم ....
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

یاد یکی از خاطرات مشاوره خانم همیز افتادم : یه روز یه خانم برای مشاوره پیش ایشون میره و از ایشون میخواد که برای وضع بد حجابی دخترش راهکار بده ؛ بعد ایشون هر چی راهکار میداده اثر گذار نبوده ، بعد که بیشتر جویای احوالات خانواده میشه ، متوجه میشه که شوهر خانم (پدر دختر ) تا نصفه شب پای فیلم بوده ؛ و اینجا واقعا معنا و مفهوم حدیث مشخص میشه
هر وقت در زندگی‌ات گیری پیش آمد و راه بندان شد، بدان خدا کرده است؛ زود برو با او خلوت کن و بگو با من چه کار داشتی که راهم را بستی؟ هر کس گرفتار است، در واقع گرفته ی یار است. ( حاج آقا دولابی)
اره پرهون جون دقیقا همینطوره ؛ ولی یه وقتایی خودمون میدونیم اشتباهه ولی باز هم انجام میدیم
هر وقت در زندگی‌ات گیری پیش آمد و راه بندان شد، بدان خدا کرده است؛ زود برو با او خلوت کن و بگو با من چه کار داشتی که راهم را بستی؟ هر کس گرفتار است، در واقع گرفته ی یار است. ( حاج آقا دولابی)
2742
خوب حسابی کارمون با این اوضاع سخت شده تازه من خودم بعضی از فیلم های تلوزیون خودمونم قبول ندارم یادمه تو فیلمهای قدیمی گاهی یه سجاده ونمازی نشون میدادن الان چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فقط شده شوی لباس واینکه اتاق خواب وتخت وغیره رو که قبلا یه حریمی براش بود نشون بدن انز نماز واین چیزها هم که خبری نیست فقط تو کارهای مناسبتی یکم نشون میدن .......

خدا رحم کنه کار سختیه اما توکل به خدا
اره دقیقا ؛ ما که خودمون اصلا سریال ها رو نگاه نمیکنیم چون به جز حرمت شکنی سودی نداره
خوب شد شما رو پیدا کردم....یه جمع مذهبی که منو درک کنن......آخه اینجا اگه حرف از مذهب بزنی بمبارونت میکنن....

بچه ها من دارم از دین زده میشم.....دلم گرفته......خیلی.....نمیخوام بی خیال دین بشم اما دارم همه عقایدمو از دست میدم.....
واقعا ما مذهبی ها با رفتارهای غلطمون باعث دین گریزی دیگران میشیم......یکیش همین شوهر من....فکر میکنه من بچشم و باید منو تربیت کنه.....از خودشو عقایدش متنفرم....از استادش که بهش این چیزا رو یاد میده و اسم خودشو حجت الاسلام گذاشته متنفرم....دارم این حرفا رو با گریه واستون تایپ میکنم....
2738
ما هم ماهواره نداریم و نداشتیم !

درباره اینکه گفتی اگه جایی ماهواره باشه و شبکه بد!
راستش اتفاقا یه جایی بودیم که شبکه بد هم نبود ولی از فیلمشکه گذاشته بودن خوشم نیمد!
محمد رو بردم سرگرم کردم.
ولی خب الان سن محمد کمه! زود یادش میره که تلویزیون تو سالن بود و حواسش پرت میشه
بعدا که بزرگتر شد نمیدونم؟!

البته خداروشکر فامیل ما اینطوری نیستن که اگه شبکه بدی هم میبینن حالا میبینن افراد مذهبی اومدن کماکان اون شبکه ها روشن باشه.
خیلی هم با این افراد رابطه نداریم!
مریم چی بگم؟؟؟؟ من خودم طلبه ام....شاگرد خانم طاهایی بودم.....اما از مذهبی ها داره بدم میاد....دخترم 3ماهشه....اسمشم زینب گذاشتم...اما حالا پشیمونم که اسمشو زینب گذاشتم.....دلم خیلی پره.....دارم از غصه دق میکنم......نمیدونم چی بگم و از کجا شروع کنم
بسم الله الرحمن الرحیم ..
من کمی با نظرات شما مخالفم
من خودم توی یه خانواده مذهبی بزرگ شدم و خدا رو شکر میکنم که همچین خانواده ای داشتم و در اطرافمون هم خدا رو شکر اون جور شخصی رو نداریم که مثلا بریم خونشون ماهواره شبکه بد بزارن ..

به نظر من ماهواره مثل چاقو میمونه میتونیم باهاش ادم بکشیم میتونیم باهاش میوه پوست بکنیم
یعنی مثلا توی قدیم وقتی تلویزیون اومد اول مردم تحریمش کردند و گفتند این چیه حرومه یا ویدیو ..
ولی مثلا من خودم چون عرب هم هستم ماهواره دارم نایل سات

به نظر من خطوط قرمز یعنی محدودیت کودک ولی به روش تثبیت در ذهنیته نه اینکه به صورت قانون باشه
چون اگر خودتون هم حتما دیدید خیلی از خانواده های مذهبی بچه های اب زیر کاهی دارند
چون همیشه گفتند ممنوعیت و مرغوبیت

مثلا خودم به شخصه تمام شبکه های ترانه رو حذف کردم ولی شبکه های خوب مذهبی هم دارم
حتی شبکه کارتون برای پسرم مثل شبکه هدهد که واقعا میگن دست سازندش درد نکنه

همیشه هم دارم سعی میکنم به پسرم روش درست استفاده کردن رو یاد بدم... مثل قضیه چاقو..
هر آنچه نیاز دارم پیشاپیش در درون من هست.

خوشحالم از اشناییت سحر جون

من خودم به شخصه تا به حال نزاشتم پسرم هیچ نوع ترانه یا حرفهای چرت و پرت زنونه رو گوش بده

چون معتقد به اینم که ذائقه شنوایی بچه خراب میشه ...
اگر از سنین خیلی کوچیک گوشش رو به حرفهایی که واقعا اهمیت نداره عادت کنه تا اخر بزرگسالی دچار همچین مشکلی میمونه

اون وقت تشخیص درست از غلط رو از دست میده

در عوض اونو با اهنگهای طبیعی که خالق هستی اونا رو افریده اشنا میکنم صدای حیوانات صدای پرندگان و صدای دریا و امواج

در زمینه قران هم کلی گشتم که قرانی رو براش روشن کنم که حالت غم انگیز زیاد نباشه و بچه بهش ذوق داشته باشه تا اینکه یه قاری پیدا کردم که خودش کوچولو هست واسه همین ب صدای بچگانه میخونه و خدا رو شکر پسرم خوشش اومد ازش

2706