2733
2739
عنوان

چکار کنم دسپختم خوب بشه خیلی از این موضوع غصه میخورم

| مشاهده متن کامل بحث + 3288 بازدید | 53 پست
پیاز داغ هم که برای هر خورشی لاززززززمه و خوب جا میندازه خورش رو......من زردچوبه رو دوست دارم با پیاز تفت بدم تا بوی خامیش بره......ولی نمک و فلفل رو میشه آخرای پخت هم اضافه کرد....ادویه ی هفت رنگ هم خریدم که میریزم.....

البته من ادعای کدبانویی رو ندارما....تجربه های خودمو میگم.....در ضمن من شاهرودی هستم......شاهرودیها اصلا برنج رو کته نمیکنن و همیشه آبکش میکنن یعنی چلو.....

همیشه هم انواع ته چین رو درست میکنن......اون ته چین با مرغ و ماست و زعفرون نه هااااا

گوشت یا مرغ خام رو نمک و فلفل و گردغوره میزنن میذارن لای برنج.......اون ته مها.....برنج هم میتونه همراه عدس باشه یعنی عدس پلو یا سبزی پلو یا لوبیا پلو و .....غیر از گوشت هم اسفناج تفت داده یا کدو نارنجی....اسمشو نمیدونم دقیق هههههه حلوایی فکر کنم....یا لبو قاچ شده یا بادمجون سرخ شده همراه گوشت میذارن لای برنج....و چون گوشت خامه سه ساعتی لازمه تا بپزه.......خیلی توپپپپپپپپپپپپپپپ میشه
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731
عزیزم من واسه خورش دو نفره خودمون نصف قاشق رب میزنم.........آره همراش بیشتر گوجه رنده شده هم میریزم...گوجه رو هم تفت بدی بهترهههههههه

من همسرم و دوماد و عروسای خانواده و فامیلمون که اکثرا همشهری مون نیستن تا میان و ته چین های شاهرودی رو میخورن عااااااشقش میشن .......و از دستپخت ماماناشون یادشون میره

قصدم تعریف نیستاااااااااااا.......چون گفتی غذای جدید میخوای درست کنی گفتم
2740
چه دخمل نازززی داری زهره جون خدا ببخشدش....

نه لازم نیست مرغ یا گوشت رو با چیزی بذارید طعم بگیره از قبل.........

شما گوشت یا مرغ رو ......اگر مرغ هست رون نباشه بهتره......لایه لایه کن......خیلی نازک نمیخواد.....معمولی....روش نمک و فلفل سیاه یا قرمز و گردغوره یا آبغوره بزن من خودم دارچین هم کمی میزنم....ته دیگه روهر چی خواستی بذار......سیب زمینی یا نون یا برنج.......دو سه تا کفگیر برنج که ریختی اینا رو روش کنار هم بچین......بادمجون سرخ شده و نمک و گردغوره یا اسفناج سرخ کرده یا کدو حلوایی یا لبو.......البته لبو رنگ برنج رو قرمز میکنه شاید خوشتون نیاد........قبلش هم که برنج رو یا با سبزی پلویی یا عدس پخته یا لوبیاسبز یا ......قاطی کردین بعد بقیه ی برنج رو بریزین روی گوشت و اون چیزی که میخواین......دورش رو بگیرین و بالا بیارین........مثل ته چین مرغ و ماست و زعفرون صافش نکنین!!چون ساعت بیشتری برای پخت میخواد و برنج میچسبه به دور قابلمه و میسوزه
2706