2733
2739
عنوان

کشتار دست جمعی یهود!!!!

2561 بازدید | 4 پست

سلام 

یکی از شبهاتی که زیاد خوندیم و شنیدیم ماجرای "کشتار قبیله ای یهودیان بنی قریظه" است.در این شبهه چنین بیان میشه که حضرت علی و زبیر به دستور پیامبر در نیمی از روز حدود هفتصد الی نهصد نفر از مردان قبیله بنی قریظه رو گردن میزنند.
اما ببینیم اصل ماجرا چه بوده و مستندات این واقعه رو بررسی کنیم.

🔹️داستان از این قرار هست:
سه قبیله بزرگ یهودی به اسم "بنی نضیر"، "بنی قینقاع" و "بنی قریظه" با پیامبر بیعت کردند.مفاد  بیعت هم این بود که یهودیان به هیچ مسلمانی آزار نرسانند چه با دست و چه با زبان، اسلحه و مرکب به دشمنان پیامبر ندهند و اگر نقض پیمان کردند طبق آیین یهود پیامبر اموالشون رو ضبط کنند و زنان و فرزندانشون هم اسیر بشند.
یهودیان بنی قینقاع که مسلمانی رو کشتند، بنی نضیر هم نقشه قتل پیامبر رو کشیدند و در نتیجه پیامبر امر کردند به خارج از مدینه تبعید بشند.فقط بنی قریظه بودند که بر پیمانشون باقی موندند.و متعهد شدند در صورت حمله به مسلمانان از آنها دفاع کنند.
بعد از جنگ احزاب که خندق بزرگی هم دور مدینه کندند،پیامبر مطلع میشند که بنی قریظه با مشرکین احزاب هم پیمان شدند.پیامبر هم به سمت بنی قریظه میرند اما یهودیان به پیامبر دشنام میدند و تیراندازی میکنند.بعد از پانزده روز محاصره یهودیان تسلیم میشند و میگند فردی به اسم "سعد بن معاذ" حکم و قاضی قرار بگیره.سعد هم طبق حکم تورات دستور میده به کشته شدن مردان جنگی، اسارت زنان و بچه ها و تقسیم اموال یهودیان.رییس قبیله یهود هم قبول میکنه و تمام مردان جنگی و پسران بالغ بنی قریظه در نصف روز توسط امام علی و زبیر در وسط مدینه به قتل میرسند!
افرادی هم که این ماجرا رو تعریف میکنند اکثرا سندشون تاریخ طبری و آیات قرآنه.سوره احزاب آیه ۲۶ و ۲۷.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....

🔹️🔹️و اما پاسخ های فراوانی به این شبهه:

اول از همه باید بدونیم که تاریخ طبری کاملا معتبر نیست.خود طبری در این کتاب نوشته که هر نقلی که دیدم آوردم به این نیت که باقی بماند.نه اینکه تایید کنم.دنبال این نبودم که ببینم چی درسته و چی غلط...با این حساب منبع قابل اعتمادی نیست.

اگر مخالفان اسلام ملاکشون آیات قرآن هست که سوره احزاب چنین گفته: "و انزل الذین ظاهروهم من اهل الکتاب من صیاصیهم و قذف فی قلوبهم الرعب فریقا تقتلون و تاسرون فریقا* و اورثکم ارضهم و دیارهم و اموالهم و ارضا لم تطئوها..." به این آیات خوب دقت کنید.تک تک کلمات و عبارات قرآن و همچنین نوع چینش این عبارات دارای حرف و مطلبه.قرآن میگه اول گروهی رو کشتید، و بعد از اون گروهی رو اسیر کردید.دقیقا خلاف ماجرایی که نقل میکنند که مسلمانان این هفتصد نفر رو اسیر کردند و آوردند داخل شهر مدینه و در یک خانه کوچک جا دادند و بعد گردن زدند.بعلاوه قران میگه گروهی رو اسیر کردید و کشتید نه همه یهودیان.

نکته بعدی کلمه "تاسرون" هست که در این آیات بکار رفته.تاسرون یعنی اسیر گرفتن.اهل لغت میگند این کلمه هرجا بکار برده میشه در قرآن در خصوص مردان جنگی هست.نه اسارت گرفتن زنان و کودکان و پیرمردها و بیماران.برای این دسته دوم کلمه "سبایا" استفاده شده.

مسئله بعدی که باید دقت بشه دستور قرآن در برخورد با اسرا هست.آیه چهارم سوره محمد امر میکنه که اسرا یا آزاد بشند و یا فدیه بدهند.تازه این حکم برای اسرایی هستن که جنگیدند و قتل و خونریزی کردند نه افراد بنی قریظه که جنگی نکردند با پیامبر.

فقط کافیه مقداری فکر کنیم که پیامبر فردی مثل ابوسفیان با اون همه توطئه علیه اسلام بخشیدند؛ قبیله یهودی بنی قینقاع و بنی نضیر رو با وجود پیمان شکنی تنها تبعید کردند پس چطور ممکنه دستور چنین عمل وحشیانه ای بدند؟خصوصا که معروفند به رحمت للعالمین.

یا مثلا بعد از ماجرای بنی قریظه جنگ خیبر پیش اومد که پیامبر به اهل خیبر گفتند دشمنیتان با خدا و رسولش را میدانم اما این باعث نمی شود بیش از آنچه با دوستانتان رفتار کردم با شما هم رفتار کنم.

نکته مهم دیگه این که رسم عرب این بوده که در جنگ ها و هنگام رزم افتخارات خودشون رو بیان کنند برای دشمن.اما در طول تاریخ حتی یکبار هم نمیبینیم امام علی گفته باشند من هفتصد نفر از یهودیان رو هلاک کردم.در حالیکه بعضا به افتخارات خودشون اشاره داشتند.بین صحابه پیامبر هم هرگز کسی این ماجرا رو نقل نکرده که هفتصد یهودی گردن زده شدند.

تعداد کشته شدگان این واقعه هم از چهل نفر هست الی هزار و چهارصد نفر که قابل اعتنا نیست.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....

هیچ سند قطعی برای این قضیه نداریم و بسیار ضعیفه این داستان.قدیمی ترین فردی که این ماجرا رو نقل میکنه فردی هست به نام "ابن اسحاق" که تواریخ دیگه از این آقا نقل قول کردند.مالک بن انس، امام یکی از فرق اهل تسنن به ابن اسحاق لقب کذاب میده و میگه احادیث و داستان های جعلی از بنی اسرائیل رو در کتاب های خودش وارد کرده.

علاوه بر این سوال برانگیزه که چرا فقط دو نفر از یاران پیامبر مسئول گردن زدن این تعداد شدند؟چرا فقط امام علی و زبیر که یهود و بنی امیه دشمنی دیرینه دارند با این دو نفر؟بقیه یاران پیامبر بیکار نشستند؟؟؟!!!

چطور ممکنه هفتصد نفر در نصف روز کشته بشند؟اگر محاسبه کنیم تقریبا قتل هر یهودی دو دقیقه طول میکشیده.سر مرغ هم بزنند بیشتر طول میکشه.مگه بازی کامپیوتریه؟؟؟

علاوه بر این قابل باوره پیامبری که سفارش کردند به پاکیزگی و رعایت بهداشت دستور بدند به حفر گودال در وسط بازار شهر و جوی خون راه بندازند و ایجاد بوی تعفن کنند؟!

فرض بگیریم که این داستان کاملا درست باشه....جای شبهه و اعتراض نیست.چون پیامبر احترام گذاشتند به بنی قریظه.نه اجباری در کار بوده و نه ظلمی.پیامبر یهودیان رو مختار گذاشتند که هر کسی رو خواستند حکم قرار بدند.قبل از این هم طبق بیعتی که کرده بودند،مجازات خلف وعده قتل و اسارت بوده.پس جای اعتراضی نیست.

🔹️🔹️🔹️خلاصه اینکه ماجرا به این شکل که هفتصد نفر کشته شدند، تمام زنان اسیر شدند و تمام اموال یهود غارت شد نیست.پیامبر پذیرفتند اگر بنی قریظه از خطای خودشون دست بکشند و توبه کنند دست از این حکم اسارت و قتل بردارند.اما سران یهود لجاجت کردند و به دشمنی ادامه دادند و طبق قول قابل پذیرش تنها چند نفر از سران یهود کشته و اسیر شدند .

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

@yaas1392    بفرمایید عزیزم.سعی کردم کامل بنویسم.

@۱۳۹۰۹۵

2731

تاپیک رو قفل میکنم که تعطیل نشه.