2733
2739
عنوان

روش pgd و هزینه های آن

| مشاهده متن کامل بحث + 79856 بازدید | 205 پست
مرضی جون من با میکروتینجکشن یه چیزی شبیه همون ای وا اف باردار شدم
رویان متاسفانه الان شلوغ شده یه مقدار هر کی به هر کی شده مثل چندسال قبل نیست علاف میشی
ابن سینا از رویان بهتره توی ابن سینا تیمی کار میکنن
پاکروش هم خوبه
دکتر سهیلا عارفی هم خوبه بیمارستان عرفان
دکتر خودم هم دکتر طرازی هست بیمارستان ابان
صاحب کشاف هم خوبه کلینیک نوید
هزینه ای وی اف بستگی به مقدار دارویی داره که استفاده میکنی وهمینطور کلینیکی که انتخاب میکنی معمولا داروها رو تاحدودی بیمه پرداخت میکنه درمورد پرداخت هزینه ای وی اف با بیمه اطلاعی ندارم برای پی جی دی بستگی به این داره که چندتاجنین داشته باشی چون دونه ای حساب میکنن یه سلول از جنین رو برمیدارن وروش ازمایش ژنتیکی انجام میدا ن که کاملا سالم باشه
همه جاهم پی جی نداره رویان وابن سینا رو مطمئنم دارن ابان هم فکر کنم داره هرجاخواستی بری اول درمورد اینکه امکانات پی جی دی دارن یا نه مطمئن شو
بچه های متولد شده از طریق ای وی اف هم هییییییییییییییییییچ فرقی با بچه های دیگه ندارن پروسه بارداری در ای وی اف بعد از لانه گزینی جنین کاملا مثل بارداری طبیعی میمونه تازه توی پی جی دی مطمئن هستی که جنین کاملا سالم از هرنظر برات انتقال داده میشه
الان فکرکنم مثلا توی بیمارستان ابان هزینه میکروایجکشن حدود3تومن باشه داروهاهم بجای خود
رویان وابن سینا ارزونترن
موفق باشی عزیزمممممممممممممممم امیدوارو تونسته باشم کمکت کنم
بنیتای عزیزم عشقم نفسم 21شهریور 92 بدنیااومد

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام اکی جان.
ممنون از راهنمایهای خوبت. کمک زیادی بهم کردی بازم تشکر.
ایشاا... بزودی خبر تولد نوزاد سالمت رو بهمون بدی. چند هفته هستی؟
خدا خودش نگهدار نینیت باشه و به همه اونایی که منتظر نینی هستند،نینی سالم بده.
2731
خانمی من شنیدم در پی جی دی فقط مورد خاصی که با آز ژنتیک معلوم میشه بررسی میشه و نه چیزهای دیگه. تو این دنیا حتی افراد سالم هم احتمال اینکه بچه شون بمیره و سقط بشه و یا مشکلی داشته باشه وجود داره و هیچ وقت قابل پیشگیری نیست. چون تو بدن هر فرد هزاران هزار ژن وجود داره و هر کدوم مسئول یه چیز هستند و این همه ژن رو نقص یا مشکلشون رو با پی جی دی نمیشه مشخص کرد. پس ممکنه پی جی دی بشی برای یک مورد خاص و به اون خاطر نی نی سالم انتقال بدن ولی در حین بارداری بچه مشکل دیگه ای پیدا کنه که ربط به مشکل اول نداره. و ناچارا سقط بشه و همه هزینه ها هدر بره. بنابراین باید به خدا توکل کرد نه به پی جی دی
من سال 90 در بیمارستان پارسیان ivf همراه با pgd انجام دادم هزینه تقریبا هفت تومان شد 11 تا جنین داشتم 2 تا جنین را دکتر گفت چون کیفیتشون خوبه ریسک نمیکنه و pgd نشدند از 9 تا جنینی که pgd شد فقط روی دو تا آزمایش جواب داد و روی هفت تای دیگه ازمایش خطا داد و بی فایده بود از اون دوتا هم یکی نا سالم بود فقط یکی را انتقال دادند که اون هم منفی شد
اکثر کسانی که pgd انجام داده بودند همین وضعیت را داشتند و فقط یک جنین برایشان باقی مانده بود
دوست خوبم سلام
من در مورد این موضوعی که شما گفتی اطلاعی نیارم ولی چون اسم دکتر پاکروش را شنیدم اومدم بگم بعد از خدای مهربون که صد هزار مرتبه هم شکر کنم کمه دکتر پاکروش بود که دخترم را برام نگه داشت من یه حاملگی خارج از رحم داشتم که یه لوله هم نداشتم پریود نمیشدم و تخمک هام خوب کار نمیکرد سه ماه اول بارداری از پریود بدتر خونریزی داشتم و لخته دفع میکردم ولی با تجربه زیاد دکتر بچه موند و الآن خدا را شکر شش ماهشه، توی مطب دکتر با خانمی اشنا شدم که مثل شما سه بار سابقه سقط داشت و همه بچه ها تا ماه پنج بودن بعد زنده نمیموندند دکتر بعد از ازمایشات فهمیده بود بدن این خانم یه سمی تولید میکنه که باعث مرگ بچه میشه میگفت دو سه تا امپول زدم دونه أی یک میلیون تا خوب شد و أون موقع هشت ماهه حامله بود الأن هم نی نیش تو بغلشه
ببخشید پر حرفی کردم ولی به نظر من پیش إیشون بری ضرری نمیکنی
عزیز دل مادر بعد از نه ماه انتظار و سختی الان تو بغلمی
خدا را صد هزار مرتبه شکر
خدا جونم عاشقتم
رویا جان ممنون که اینو گفتی.من اخیرا آزمایشات زیادی تو رویان انجام دادم. زنتیک و خون و برای شوهرم آز اسپرم و خلاصه خیلی چیزا که اسمشونو نمیدونم. در آخر دکترهای اونجا گفتن شما سالمید و دلیل مرگ بچه ها مشخص نیست. به نظرت با این آزمایشات برم پیش پاکروش اونا رو قبول میکنه که من دوباره این هزینه هارو نکنم؟
دکتر خونم تو شهر خودمون یه معرفی نامه برای پاک روش بهم داد ولی من دو دل بودم برم پیش پاکروش یا نه. حالا میگی چکار کنم؟ نوبت دهیش سخته؟
میترسم باز این همه راه برم و کلی هم دوباره و چند باره هزینه کنم اخرش معلوم نشه که چرا بچه های من میمردند.
هرکی اطلاعی داره لطفا دریغ نکنه.
2738
marzi s جان منم مثل شمام 3بار سقط دقیقا در هفت هفتگی داشتم رفتم رویان کلی ازمایش از خودم و شو شو گرفتن اخر سر هم گفتن 50% علت سقط مکرر ناشناخته است برای شما هم همین طور علتی پیدا نشد و pgd را پیشنهاد کردند اولا هزینه خیلی بالایی داره تقریبا 10 میلیون تومن جور کردن این پول برای ما خیلی سخته ولی باز اگه در صد بالایی برای موفقیت امیز بودن این روش می گفتن همه جوره این پول رو جور می کردیم(گفتن تقریبا 30%ممکن به بارداری موفقی ختم بشه و 70%ممکنه دوباره سقط بشه و پولت هدر بره) هر چند الان هم تنها راه و اخرین راه درمانی مون همینه شوشو و من خیلی بچه دوستیم دلمون یه بچه سالم و صالح می خواد تا خواست خدا چی باشه رویان به ما گفت pgd هم یک راه درمانی و هم یک راه تشخیصی برای علت سقط مکرر است اسپرم و تخمک را از زوجین می گیرند در محیط ازمایشگاهی لقاح پیدا می کند 10 جنین به وجود امده را بررسی می کنند که چند تا از این جنین ها سالم و چند تا ناسالم هستند اگر تعداد زیادی از این 10 جنین ناسالم بودند یعنی ممکن است علت سقط اختلال ژنتیکی جنین باشدسپس جنین سالم را به بدن انتقال میدن حالا از این جا استرس شروع میشه که ایا بدن جنین رو می پذیره و باردار میشیم اگه ازمایش بتای بارداری مثبت شد تازه میشی یه خانم باردار حالا باید ببیند که سقط میشه یا نه شکل 2-اگه از اون 10 جنین بیشترش سالم بودن pgd هم چاره کار نیست
دوستان خیلی سر در گمم نمی دونم خدایی نکرده اگه این روش جواب نده چی کار کنم یعنی منم باید با این که باردار میشم اهدایی قبول کنم اخه اهدایی شرایطش سخته بازم راضی ام اگه با اهدایی بچه دار بشیم خدا خودش بهم رحم کنه لطفا کمک کنید یه راهی یه پیشنهادی بدین من از لحاط روحی داغونم می ترسم صدای بچه رو خدایی نکرده تو خونمون نشنوم کمک
دوستانی که این سوال براتون پیش اومده توجه کنید:

من با رویان در این زمینه صحبت کردم. اونا گفتن برای یک مورد خاص که از قبل معلوم شده باشد جنین رو پی جی دی میکنن و این عمل نمیتونه تمام بیماریهای ژنتیکی رو تشخیص بده چون در بدن ما هزاران ژن وجود داره و بررسی همه اونها امکان پذیر نیست. نقص هر ژن میتونه یک بیماری و یا مشکل بوجود بیاره. پس کسی میتونه پی جی دی بشه که مشکلش با آزمایش ژنتیک معلوم شده باشه وگرنه برای بقیه امکان نداره و پول هدر دادنه. و اینکه چقدر میتونه جنین سالمی بده با خداست.
Marzi جان درسته فقط چند تا از مهمترین بیمارى هاى ژنتیکى رو بر روى جنین بررسى مى کنن امیدوارم به زودى هممون مامان بشیم من احتمالا تا چند ماه دیگه PGD کنم حتما تمام مراحل رو با جزیئات میگم انشاالله که به خیر بگذره البته من علاوه بر نظر رویان مى خوام نظر چند دکتر دیگه رو هم بپرسم
2706