2737
2739
عنوان

معرفی کتاب

| مشاهده متن کامل بحث + 16114 بازدید | 290 پست

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

اقتدارگرایی ایرانی در عهد قاجار دکتر سریع القلم در کتاب «اقتدار گرایی ایرانی در عهد قاجار» به رفتار ایرانیان در عهد قاجار در چارچوب عنوان‌هایی چون ضعف در ایجاد حفظ روابط پایدار، تمایل در بر هم زدن توافق‌ها، عصبانی شدن سریع، ناسازگاری در کار تشکیلاتی مطرح و درباره تأثیر این رفتارها در منظومه اقتدارگرایی عهد قاجار ایرانی اشاره کرده و در یک بررسی تطبیقی مفهوم کانونی که در چهار قرن اخیر برای خروج از اقتدارگرایی مطرح شده است، در میان کشورهایی چون ژاپن، چین، آمریکای لاتین و ایران مورد مقایسه قرار گرفته است.
2731
در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: تقدیم به ایرانیان زیر ده سال، که در آینده برای کسب ثروت، به نهاد دولت نزدیک نخواهند شد! برای افزایش قدرت کشور، ثروت تولید خواهند کرد؛ ظرفیت نقدپذیری و اصلاح تدریجی را در خود پدید خواهند آورد. از فرهنگ واکنش های سریع به خویشتن داری، ارتقاء فرهنگی پیدا خواهند کرد. از فرهنگ شفاهی و غیر دقیق به فرهنگ مسئولانه مکتوب، انتقال تمدنی پیدا خواهند نمود. از رفتارها و کارهای کوتاه مدت به گستره دراز مدت، رشد فکری پیدا خواهند کرد. تضعیف، تخریب و انتقام را از فرهنگ سیاسی خود حذف خواهند نمود. از رشد و موفقیت دیگران به طور واقعی خوشحال شده و درس خواهند آموخت، غرور بی جا، حسادت و ناجوانمردی را به سکوت، احترام و گذشت تبدیل خواهند کرد، دروغ گوئی و وارونه جلوه دادن واقعیت ها را از نظام معاشرتی خود با دیگران حذف خواهند نمود، برای کسب قدرت،به اصل رقابت و فرصت برای دیگران اعتقاد خواهند داشت و پس از رسیدن به قدرت، فقط دوره محدودی، صرفاً برای تحقق کارهای بزرگ، در قدرت خواهند ماند.
نه کتاب تو موضوعات شعر.روانشناسی جامعه شناسی هم میخونم ولی بیشتر رمان دوست دارم ولی اینجا از معرفی هر نوع کتابی استقبال میکنم
کافه کتابhttp://old.ninisite.com/clubs/detail.asp?clubID=27714 معرفی کتاب http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=818361&PageNumber=1
کتاب هایی برای تقویت هوش نی نی ها 1. 140 بازی فکری با بچه ها از تولد تا 3 سالگی نویسنده: جکی سیلبرگ - ترجمه آناهیتا آذری 2. همه کودکان تیز هوشند اگر ... چگونه استعدادهای واقعی کودک خود را کشف کنیم. نویسنده: دکتر میریام استاپرد- ترجمه سهراب سوری و امیر صادقی بابلان 3. انیشتین را من تربیت کردم 1000 نکته برای افزایش هوش کودک تحقیق و ترجمه: محبوبه وفادار، الهام کامرانی 4. شیوه های تقویت هوش نوزاد در سه دوره 3-6، 6-9 و 9-12 نوشته بئاتریس میلتر ترجمه طاهره طالع ماسوله 5.بازی های آموزشی برای نوزاد از بدو تولد تا یک سالگی نوشته جکی سیلبرگ ترجمه آیدا مهری 6. 501 روش عملی برای تقویت عزت نفس بچه ها از تولد تا 18 سالگی نوشته:رابرت دی.رمزی ترجمه حسن نصیر نیا 7. از تولد تا پنج سالگی نوشته: ماری دی.شریدان ترجمه محمود مزینانی 8. 365 پیشنهاد برای شاد کردن بچه ها نوشته: بیل آدلر ترجمه فرزانه کریمی 9. 101 بازی برای افزایش توجه نوشته: باربارا شر ترجمه شهلا رفیعی 10. کودک هشیار بپروریم شیوه های تقویت هوش نوزاد نوشته: بئاتریس میلتر ترجمه فاطمه میری 11. رازهایی درباره کودکان شاد نوشته: استیو بیدالف ترجمه گلی نژادی 12. ماساژ کودک -تاثیر شگفت و آرام بخش ماساژ نوشته: آلن هیث و نیکی بین بریج ترجمه ناهید آزاد منش 13. چگونه با کودکم رفتار کنم از تولد تا 12 سالگی کودک زیر نظر دکتر محمد ولی سهامی 14.سری چهار جلدی رشد کودک از صفر تا شش ماهگی، شش تا یک سالگی، یک تا دو سالگی و دو تا سه سالگی (ویژگیهای هر مقطع رشد کودک و شیوه ی تقویت مهارتها) از انتشارات جانسون 15.نسیم مهر( پرسش و پاسخ3 جلد) از اقای دهنوی 16.کتاب فرهنگ تربیت کودکان که 1001 نکته تربیتی کودک و نوجوان نویسنده :الیزابت پنتلی مترجم : بهزاد رحمتی 17.کتاب رفتار کودک ( رفتار کودک رو از بدو تولد تا 9 سالگی) نویسنده ها : دکتر فرانسس ایلگ و دکتر سیدنی بیگر و دکتر لوئیس باتس آمز ترجمه مهدی قراچه داغی 18.چگونه با کودکم رفتار کنم؟ دکتر گاربر (ترجمه شاهین خزعلی -هومن حسینی نیک - احمد شریف تبریزی) انتشارات مروارید -کتاب کلیدهای رفتار با کودک یکساله مگ زوبیک (مترجم= زهرا جعفری)انتشارات صابرین 19.کتاب بچه داری زیباست(راهنمای کامل مراقبت کودک از تولد تا مدرسه) تالیف دکترمیریام استاپاردو 20.مادرانه(روانشناسی رفتارباکودک) تالیف فرشته گودرزی 21.من کتاب "من و کودک من" و "رفتار من با کودک من " هردو از دکتر جواد فیض 22.همه کودکان سالمند اگر.... دکتر میریام استاپرد ترجمه دکتر سهراب سوری 23.چگونه کودک موفق داشته باشیم (آموزش مهارت های زندگی به کودکان ) نویسنده : زهرا قیدر -ناشر : نشر مرکز روان سنجی 24کتاب "مادر کافی " نوشته جو فراست و ترجمه دکترمحمد ولی سهامی از انتشارات زوار 25-تاب بازی با کودک 2 نوشته دکتر وندی اس مسی.....ترجمه مریم السادات موسوی.....چاپ انتشارات معیار علم براتون گذاشتم کتاب خوبیه چون بازی ها رو جدا جدا توضیح داده و البته ویژگی ها و امتیازات هر بازی رو توضیح داده و گفته هر بازی چه مهارتهایی رو در کودک تقویت میکنه معرف:((مریم گلی)) 26-سلام.شبها موقع خواب پسرم مشکل قصه گفتن داشتم. براش این کتاب 365قصه برای شبهای سال روخریدم.خیلی عالی وآموزنده هست.داستانهای خیلی خوبی داره که خود من تا حالا نشنیدم وبیشتر از زبان ودرمورد حیوانات هست.روش نوشته برای پیش دبستانی وکلاس اول ودوم.اما پسر من 5سالش تموم می شه وفکر می کنم براش خوب وقابل فهم باشه.قیمتش 45 هزار تومن بودتوسال 92.نویسندش خانم مژگان شیخی هستند معرف:شوکا 88
کافه کتابhttp://old.ninisite.com/clubs/detail.asp?clubID=27714 معرفی کتاب http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=818361&PageNumber=1
2738
کتاب جدید اگه معرفی کنید با ذکر اسمتون به لیست بالا اضافه میکنم
maaahsan عزیز خیلی ممنون بابت تاپیک خوبی که زدی. من چند تا از کتابایی که معرفی شدن لیست کردم تا انشاله امسال از نمایشگاه تهیه کنم.
اگر به دنبال آن یک نفری هستید که زندگی شما را تغییر دهد ... نگاهی به آینه بیندازید...    تمام رموز قانون جذب    
عزیزم من هر سال از نمایشگاه کتاب می خرم معمولا از قبل جستجو می کنم و کتاب می خرم کتابایی که به توصیه فروشنده خریدم بیشترش خوب نبودن
خدایا! داده ات نعمت است و نداده ات حکمت

عباس معروفی

23496355147801928673.jpg عباس معروفی به سال ۱۳۳۶ خورشیدی در سنگسر (مهدی‌شهر کنونی) متولد شد. فارغ التحصیل هنرهای زیبای تهران در رشته هنرهای دراماتیک است و حدود یازده سال معلم ادبیات در دبیرستان‌های تهران بوده‌است. نخستین مجموعه داستان او با نام «روبه روی آفتاب» در سال ۱۳۵۹ در تهران منتشر شد. پیش و پس از آن نیز داستان‌های او در برخی مطبوعات به چاپ می‌رسید اما با انتشار «سمفونی مردگان» بود که نامش به عنوان نویسنده تثبیت شد. در سال ۱۳۶۹ مجله ادبی «گردون» را پایه گذاری کرد و بطور جدی به کار مطبوعات ادبی روی آورد. سبک و روال وی در این نشریه با انتظارات دولت ایران مغایر بود و موجب فشارهای پی در پی و سرانجام محاکمه و توقیف آن شد. معروفی در پی توقیف «گردون» ناگزیر به ترک وطن شد. او به آلمان رفت و مدتی از بورس «خانه هاینریش بل» بهره گرفت. اما پس از آن برای گذران زندگی دست به کارهای مختلف زد؛ مدتی به عنوان مدیر یک هتل کار کرد و پس از آن «خانه هنر و ادبیات هدایت» را که کتابفروشی بزرگی است در خیابان کانت برلین، بنیاد نهاد و به کار کتابفروشی مشغول شد. و کلاس‌های داستان نویسی خود را نیز در همان محل تشکیل داد و در حال حاضر از طریق این کارها روزگار می‌گذراند. او سردبیر نشریه ادبی گردون بود که توقیف شد او همچنین بنیان‌گذار دو جایزه ادبی قلم زیر گردون و تیرگان است. آثار : رمان سمفونی مردگان (۱۳۶۸) سال بلوا (۱۳۷۱) پیکر فرهاد فریدون سه پسر داشت (۱۳۸۲) ذوب شده (۱۳۸۸) تماما مخصوص (۱۳۸۹) مجموعه داستان پیش روی آفتاب (۱۳۵۹) آخرین نسل برتر (۱۳۶۵) عطر یاس (۱۳۷۱) دریاروندگان جزیره آبی‌تر (۱۳۸۲) آن شصت هزار، آن شصت نفر نمایشنامه تا کجا با منی (۶۲-۱۳۶۱) ورگ (۱۳۶۵) دلی بای و آهو (۱۳۶۶) آونگ خاطره‌های ما (سه نمایشنامه) (۱۳۸۲) مجله مجله ادبی گردون جوایز جایزه«بنیاد انتشارات ادبی فلسفی سور کامپ»، ۲۰۰۱ برنده جایزه بنیاد ادبی آرتولد تسوایگ در سال 2002

معرفی کتاب سمفونی مردگان

40333813010905585133.jpg 4.0 of 5 stars 4.00 · rating details · 3,962 ratings · 260 reviews نویسنده :عباس معروفی ناشر :انتشارات ققنوس تعداد صفحات: ۳۵۰ قیمت: ۱۴۰,۰۰۰ ریال ساعت آقای درستکار بیش از سی سال است که از کار افتاده؛ در ساعت پنج و نیم بعد از ظهر تیرماه سال ۱۳۲۵. ساعت سر در کلیسا سال‌ها پیش از کار افتاده بود و ساعت اورهان را مردی با خود برده است؛ اما زمان همچنان می‌گردد و ویرانی به بار می‌آورد. سمفونی مردگان؛ رمان بسیار ستوده شدهٔ عباس معروفی، حکایت شوربختی مردمانی است که مرگی مدام را به دوش می کشند و در جنون ادامه می یابند، در وصف این رمان بسیار نوشته اند و بسیار خواهند نوشت؛ و با این همه پرسش برخاسته از این متن تا همیشه برپاست؛ پرسشی که پاسخ در خلوت تک تک مخاطبان را می طلبد: کدام یک از ما آیدینی پیش رو نداشته است، روح هنرمندی که به کسوت سوجی دیوانه اش درآورده ایم، به قتلگاهش برده ایم و با این همه او را جسته ایم و تنها و تنها در ذهن او زنده مانده ایم. کدام یک از ما؟ آنچه بیش از همه در این کتاب خودنمایی می کند، نگاه و روایت یک حادثه از منظر چند ناظر است. حادثه داستان روایت شاعر جوانیست که گرفتار خشم پدر سنتی خود می شود. معروفی در این کتاب دردسر های یک رونشفکر سال های 1310 تا 1330 را از منظر دید چند شخصیت مختلف داستان روایت می کند. 1 . اورهان، پسر کوچک خانواده و وارث تفکرات سنتی پدر نماینده نسل جدید قدیم اندیش 2 . آیدا، دختر خانواده، نماینده احساسات جامعه 3 . پدر، نماینده عوام تحت تاثیر مذهب 4 . بیوه همسایه روبرو، نماینده روشنفکران 5 . صاحب کارگاه چوب بری، نماینده روشن فکران محافظه کار 6 . آیدین یا سوجی، پسر خانواده، شاعر و نماینده نسل جوان درگیر در تناقضات جوایز «بنیاد انتشارات ادبی فلسفی سور کامپ» جایزه خود را در سال ۲۰۰۱ به کتاب سمفونی مردگان داد. نظر خوانندگان این کتاب:https://www.goodreads.com/book/show/300905._?from_search=true

معرفی کتاب سال بلوا

87119768924817418578.gif 3.79 · rating details · 1,217 ratings · 69 reviews نویسنده: عباس معروفی ناشر: ققنوس قطع: رقعی سال انتشار: ۱۳۸۸ عرض: ۱۴ ارتفاع: ۲۱ قطر: ۱ وزن: ۳۰۸ نوع جلد: نرم تعداد صفحات: ۳۴۲ نوشا دختر سرهنگ نیلوفری است که در 17 سالگی در کوچه عاشق حسینا کوزه ساز غریب و آواره می شود . دکتر معصوم هم دکتر خوش قیافه و میان سال شهر است که خواستگار نوشاست و نوشا بین عشق و شهرت ، شهرت را بر می گزیند و زن دکتر می شود . نوشا خبر ندارد که با گذشت زمان عاشق تر و عاشق تر می شود و ... نظر خوانندگان:https://www.goodreads.com/book/show/150002._?from_search=true

معرفی کتاب تماما مخصوص

داستان از زبان شخصی ایرانی به نام عباس - که در سال های اول بعد از انقلاب از ایران فرار کرده و تنها در برلین زندگی می کنه - روایت می شه. شخصی که دچار نوعی استیصال و سردرگمی شده و هیچ چیز اونو به حس رضایت و خوشبختی نمی رسونه. در واقع گفتگوهای درونی و اتفاقات زندگیش رو در یک بازه ی چند ماهه از زبان خودش می خونید. البته لابلای داستان تغییر فضاهایی به گذشته - زمانی که عباس در ایران زندگی می کرد - وجود داره و تو این بخش ها متوجه علت فرارش از ایران می شید.

معرفی کتاب پیکر فرهاد

رمان‌ معروفی‌، صدا و پیکر و عاطفه‌ و مقام‌ زن‌ را به‌ او بازمی‌گرداند. رلف‌ اشپنلر ـ تاگ‌ اشپیگل‌ متن‌، یک‌ تک‌گویی‌ بلند از زن‌ تابلو نقاشی‌ است‌. نامة‌ عاشقانة‌ تردیدآمیزی‌ است‌ برای‌ معشوِ که‌ مانند «اولیس‌» جیمز جویس‌ در آن‌ حال‌ و گذشته‌ درهم‌ می‌آمیزند. زود دویچه‌ سایتونگ‌ گفتگوی‌ او با دو چهرة‌ مهم‌ ادبیات‌ فارسی‌، هدایت‌ و نظامی‌، یک‌ بار دیگر نشان‌ می‌دهد که‌ گفتمان‌ ادبی‌ ــ که‌ در واقع‌ همواره‌ بحثی‌ عاشقانه‌ است‌ ــ بدون‌ وجود زن‌ به‌ عنوان‌ واسطه‌ قابل‌ درک‌ نیست‌

معرفی کتاب ذوب شده

« مرد مثل جنازه مومیایی شده‌ای که از کف دریا بیرونش آورده باشند ، گوشه اتاق مچاله شده بود و گریه می‌کرد . نمی‌دانست از تهی‌شدن است که گریه می‌کند یا از درد . یکباره ته دلش خالی می‌شد و گریه می‌آمد و می‌آمد ، بدنش را کرخ می‌کرد ، یخ می‌کرد و مزه تلخ دهنش او را آزار می‌داد . انگار در ساحل دریایی کف کرده ایستاده که همه ماهی‌هاش مُرده و گندیده‌اند و باد بوی نعش را شلاق‌کش می‌آورد توی سینی‌اش و او چاره‌ای ندارد جز نفش کشیدن . » عباس معروفی این‌بار در « ذوب‌شده » داستان نویسنده‌ای را بازگو می‌کند که در شرایطی سخت ناچار به قصه‌پردازی شده و آن‌گاه در قصه‌های خودش گم می‌شود . داستانی که به قول خودش 26 سال دیر به دست خوانندگانش رسیده است !

محمود دولت آبادی

13397988705552306836.jpg محمود دولت‌آبادی، ۱۰ مرداد ۱۳۱۹ در دولت‌آباد شهرستان سبزوار به دنیا آمد.دولت‌آبادی, کار منظم داستان نویسی را با انتشار «ته شب» در سال ۱۳۴۱ آغاز می‌کند که در آثار او از همان نخستین اثر تا آخرین آنها سلوک خطوط تفکری کلی نگر و نشانه‌هایی مشخص وجود دارد, همچنین تسلط‌های رشک آمیز او در فضاسازی و دیالوگ نویسی از همان آغاز کار پیداست.\nجوایز وی تاکون از این قرار است : \n برنده لوح زرین بیست سال داستان نویسی بر کلیه آثار، به همراه امین فقیری، سال ۱۳۷۶.\nجایزه یک عمر فعالیت فرهنگی، بدر نخستین دورهٔ جایزه ادبی یلدا (به همت انتشارات کاروان و انتشارات اندیشه سازان)، سال ۱۳۸۲.\n نامزد دریافت جایزه مَن بوکر آسیا در جشنواره کتاب سنگاپور، سال 2011.\n\n آثار مجموعه داستان لایه‌های بیابانی - (۱۳۴۷) کارنامه سپنج (مجموعه داستان و نمایشنامه) رمان سفر - (۱۳۵۱) آوسنه بابا سبحان (داستان بلند) گاواره‌بان - (۱۳۵۰) جای خالی سلوچ عقیل، عقیل - (۱۳۵۳) از خم چنبر - (۱۳۵۶) کلیدر روزگار سپری شده مردم سالخورده اتوبوس سلوک آن مادیان سرخ یال طریق بسمل شدن زوالِ کلنل (نوشته‌شده در سال‌های ابتدایی دهه ۱۹۸۰ میلادی) نمایشنامه تنگنا باشبیرو - (۱۳۵۲) ققنوس اتوبوس (نمایشنامه)|اتوبوس 1372 مجموعه مقاله ناگریزی و گزینش هنرمند موقعیت کلی هنر و ادبیات کنونی سفرنامه دیدار بلوچ گفت و گو ما نیز مردمی هستیم سایر آثار هجرت سلیمان مرد آهوی بخت من گزل (داستان) روز و شب یوسف آن مادیان سرخ‌یال ته شب (داستان) رد، گفت و گزار سپنج نون نوشتن م و آن دیگران وزیری امیر حسنک

معرفی کتاب کِلیدَر

17786945149647225914.jpg کِلیدَر (دربارهٔ این پرونده تلفظ راهنما·اطلاعات) اثری از محمود دولت‌آبادی، نویسندهٔ معاصر است که در سه هزار صفحه و ده جلد به چاپ رسیده و روایت زندگی یک خانوادهٔ کرد ایرانی است که به سبزوار خراسان کوچانده شده‌اند. داستان کلیدر که متأثر از فضای ملتهب سیاسی ایران پس از جنگ جهانی دوم است بین سال‌های ۱۳۲۵ تا ۱۳۲۷ روی می‌دهد. کلیدر نام کوه و روستایی در شمال شرقی ایران است. کلیدر که «سرنوشت تراژدیک رعیت‌های ایرانی و قبایل چادرنشین را در دوره‌ای که سیاست زور حاکم است به تصویر می‌کشد» بر اساس حوادث واقعی نگاشته شده و به شرح سختی‌ها و رنج‌هایی روا رفته بر خانوادهٔ کَلمیشی می‌پردازد. یک شـــــــاهـــــــــکار... و دومین داستان بلند جهان

معرفی کتاب جای حالی سلوچ

38566667119374676760.jpg نویسنده : محمود دولت آبادی ناشر: چشمه قطع: رقعی سال انتشار: ۱۳۹۰ عرض: ۱۵ ارتفاع: ۲۲ قطر: ۲.۳ وزن: ۶۰۰ نوع جلد: سخت تعداد صفحات: ۴۰۵ قیمت: ۲۰۰,۰۰۰ ریال جای خالی سلوچ رمانی رئالیستی از محمود دولت‌آبادی است که بلافاصله پس از آزادی از زندان ساواک و طی ۷۰ روز نوشته‌است. دولت‌آبادی داستان آن را به هنگامی که دورهٔ سه سالهٔ حبس را می‌گذراند در ذهنش پرورانده بود.[۱] داستان جای خالی سلوچ روایت دردمندانه زندگی یک زن روستایی در یکی از نقاط دورافتادهٔ ایران است که سعی می‌کند پس از ناپدید شدن ناگهانی شوهرش کانون خانواده را همچنان حفظ کند.[۱] جای خالی سلوچ توسط کامران رستگار به انگلیسی ترجمه شده و در سال ۲۰۰۷ منتشر شد.[۱] همچنین توسط ترجمهٔ ایتالیایی آن نیز توسط آنا ونسن انجام گرفته‌است
2706