2733
2734
تو بعضی از این کلاسها چیزی که خیلی خوبه اینه که وقتی اون رون شناس در مورد طرز تفکر درست و زندگی خوب حرف میزنه ، برای ما همون مطلب تثبیت میشه ....

یعنی همه ما اون مطلب رو از قبل میدونستیم ، ولی ناخوداگاه منتظر بودیم که یکی که اطلاعات و تجربش از ما بیشتر تره اونو تایید کنه !!

البته بعضی از این کلاسها هم یکم عجیبه!...یکی از دوستام یه کلاسی هفته ایی یک جلسه میره ومیگه خیلی به آرامش رسیدم .

ساعتی 25 تومن که برای دو ساعت 50 تومن میده . میگه سر کلاس زن و مرد بصورت دایره وار میشینیم و در مورد

بدترین چیزایی که ناراحتمون میکنه ، بدونه خجالت حرف میزنیم . بعدش وقتی یه نفر حرفش تموم شد بقیه گروه در

مورد اون نظر میدن .

یعنی خود افراد عادی به هم مشاوره میدن ..فقط یه ناظر داره که مواظبه مشکلی پیش نیاد.

خب مثله اون کلاس رو ما تو همین سایت داریم...200 تومن هم هر ماه تو جیبمون میمونه :)

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

آیورودا (علم زندگی )

آیورودا یک واژه سانسکریت به معنی علم زندگی و یکی از قدیمی ترین سیستم های درمانی در دنیا می باشد و مشترکات زیاد با طب ابن سینا و ریشه در متون مقدس آریائیان باستان دارد .

آیورودا شیوه درمانی ذهن /بدن با بیش از پنج هزار سال قدمت

دانشی برای حفظ کامل سلامت ذهن /بدن

کشف نوع بدن ( واتا ، پیتا ، کافا ) و درمان بر اساس شناخت نوع بدن

تاثیر گذاری بر دوران زندگی خویش بدون واهمه از دخالت بیماری یا عوارض پیری

سلامتی تعادل بین سه دوشا ( واتا ، پیتا ، کافا )

روش طبیعی در امر پیشگیری و درمان امراض

پاکسازی سموم بدن ، از بین بردن چربی های زائد ، رفع کم خوابی و استرس و .....

تغذیه سالم و آشپزی گیاهی در آیورودا

مهمترین مساله ای که باید به خاطر داشته باشید این است که زمانیکه شما با آیورودا زندگی کنید شما نه تنها به سلامتی خود کمک خواهید کرد بلکه با نشاط و خوشحالی بیشتری در جامعه و محیط خانوادگی خود بسر خواهید برد .تغییر و تحولاتی که در زندگی روزمره خود بوجود می آورید با عث آن می شود که به نقص ها و کمبودهای عادات خود پی برده و یاد می گیرید که عادات و ذهنیات روحی جدید را با آنچه تا به حال انجام داده اید جایگزین کنید .در این صورت است که شخصی کاملا متفاوت با روحیه ای مملو از نشاط و انرژی خواهید شد .
یک حسن کلاسهای خوب، که استادان خوبی داره و درست برگزار میشه نه با نیت پول گرفتن، اینه که تمریناتی مشخص میکنند که افراد باید انجام بدن..

و بعد باید نتیجه و گزارش اون تمرین رو در کلاس بیان کنند.. این خودش به نوعی به شخص تعلیم میده که رفتارهای مثبت رو در زندگیش اجرا کنه و یا رفتارهای منفی رو ترک کنه

مثلا تمرینات ارتباطی میدن، که از امروز باید ارتباطتتون با افراد به اینصورت باشه و نتیجه و بازخورد افراد گوناگون رو بیان کنید..
2728
به نظر من خودشناسی گام اول زندگی موفق هست

شما وقتی خودتون رو بشناسید، براساس برداشتی که تا به حال از خودتون داشتید در مورد خودتون قضاوت نمیکنید بلکه براساس خود واقعی تون تصمیم میگیرید و عکس العمل نشون میدید

---------------------------------
میخواهید بدونید که آیا به خودشناسی نیاز دارید یا خیر؟؟؟

ما به چه اندازه به مهارتها و فنون زندگی آشنا هستیم ؟.

چرا صبح با ترس و لرز از خواب بیدار می شویم ؟

چرا کارمان را از روی اجبار انجام می دهیم ؟

چرا فکر می کنیم ناخواستنی هستیم ؟

چرا از ارتباط با دیگران گریزان هستیم ؟

چرا احساس گناه می کنیم ؟

چرا سلامت و شاد نیستیم ؟

چرا از قضاوت دیگران می ترسیم ؟

چرا در ارتباط با خانواده ،فرزندان و مردم مشکل داریم .؟

چرا فکر می کنیم زندگی همین است و نمی شود تغییر داده شود ؟

و صدها چرای دیگر ؟

مامان سامی جون من هم با نظر شما کاملا موافقم. کلاس خوب و استاد خوب واقعا میتونه به ما در پیمودن بهتر و سریعتر مسیری که انتخاب کرده ایم کمک کنه. و البته اینکه چه مسیری را انتخاب کرده باشیم خیلی مهم است و این به خودمان برمیگردد و همان چیزی است که بقیه دوستان به آن اشاره کرده اند که اول باید خودمان اراده کرده باشیم بعد استاد و کلاس و مشاور جواب میدهد.
2740
من هم پیش از عید یک دوره کلاس فنگ شویی رفتم خیلی روی خودم و امور زندگیم تاثیر گذاشته. حتی به مرور که بیشتر در خانه فنگ شویی میکنم فکر میکنم روی همسرم هم با رفتارهای خودم تاثیرگذار شده ام. مامان سامی جون میشه اسم کلاسی رو که دوستت میره بگی و توضیحات بیشتری راجع بهش بدی. اگر شماره تلفنی هم ازش داری لطفا بزار.
سلام به همه دوستان.
لطفا مطالعه کنید:

رازهایی برای رسیدن به حقیقت زندگی

راز اول:

‌تمامی آن‌چه به منظور خوشحالی و خوشبختی واقعی بدان نیاز داریم، در درون ماست.

راز دوم:

تصویر ذهنی درست از خود، ما را به حقیقت زندگی هدایت می‌کند. هر انسانی، یک تصویر ذهنی از خود دارد که من کیستم و چه می‌توانم انجام دهم. تصویر ذهنی هر انسانی، پایه‌ی اصلی شخصیت و رفتار‌های اوست. به‌عبارت دیگر، تصویر ذهنی ما از خود، نشانه‌ای از احساس فضیلت و بزرگی ماست و نشان‌می‌دهد که چه کارهایی از ما ساخته است‌ و چه کارهایی از ما ساخته نیست. انسان‌ها حقیقت زندگی را با تصویرهای ذهنی خود‌ می‌سازند. آری تصویر ذهنی زیبا از خود، موفقیت‌ها را می‌سازد و موفقیت‌ها، باعث بهتر شدن تصویر ذهنی انسان از خود می‌گردد. تصویر ذهنی ما از خودمان، نمادی از مجموعه‌ی باورهای ما در فضای زندگی است.

راز سوم:

هدف زندگانی، آن است که تمام توانایی‌های بالقوه‌ی خود را به‌عنوان یک انسان خود‌شکوفا‌ بشناسیم و آن‌ها را شکوفا کنیم و بهترین خویشتن خویش را از خود ظاهر کنیم و به بیش‌ترین رشد و شکوفایی برسیم.

راز چهارم:

تغییر در وجود، نه‌تنها ممکن و میسر است بلکه اجتناب‌ناپذیر است‌ زیرا تا ما تغییر نکنیم، زندگی‌مان تغییر نمی‌‌کند. انسان‌های سعادتمند، ‌مرتباً می‌شوند و می‌روند‌ زیرا تا نشوی، نمی‌شود و تا نروی، نمی‌رسی.

راز پنجم:

تمام مشکلات، موانع و مصائب زندگی، در‌واقع درس‌هایی هستند که به انسان می‌آموزند و انسان را می‌سازند. آن‌ها فرصت‌هایی در لباس مبدل‌اند. حتی گاهی مشکلات، الطاف خفیه‌ی خداوند هستند که باعث رشد و شکوفایی انسان می‌شوند. پس آن‌ها را گرامی بداریم و از آن‌ها بیاموزیم.

راز ششم:

تلقی ما از واقعیت، ساخته و پرداخته‌ی فکر و ذهن ماست. پس واقعیت‌های زندگی ما می‌توانند با اندیشه‌های ما تغییر کنند. بنابراین مراقب اندیشه‌های خود باشیم تا واقعیت زندگی‌مان را زیباتر کنیم.

راز هفتم:

ترس و تردید، سرزندگی و نشاط را از انسان می‌رباید. با باورهای عالی و توکل بر خداوند، هرگونه ترس و تردید را از فضای فکر خود دور کنیم و در وادی یقین و عشق، محکم و استوار به جلو برویم و زندگی پرحاصلی را در محضر خدا و کائنات خلق کنیم.

‌راز هشتم:

مادامی که خودمان را دوست نداشته باشیم و به خودمان عشق نورزیم، نمی‌توانیم به کسی عشق بورزیم و از عشق دیگران نسبت به خود بهره‌ای ببریم. پس گوهر عشق را ابتدا به خود تقدیم کنیم تا بتوانیم مظهر عشق‌ورزی برای دیگران باشیم.

راز نهم:

تمامی ارتباطات ما با کائنات و دیگران، آیینه‌هایی هستند که خود ما را نشان می‌دهند و تمامی مردم، آموزگاران ما به‌حساب می‌آیند. پس با خودباوری و اعتماد‌به‌نفس، زیبا‌ترین رابطه‌ها را برقرار‌کنیم و از کلید طلایی ارتباطات، برای باز کردن هر درِ بسته‌ای در زندگی استفاده کنیم و موفق شویم.

راز دهم:

سعادت واقعی در زندگی، در نحوه‌ی عکس‌العمل ما در مقابل رخدادها و حوادث زندگی است‌ نه در بخت و اقبال. بنابراین خود را مسؤول زندگی خود بدانیم و تقصیر را به عهده‌ی دیگران نیندازیم تا بتوانیم با عکس‌العمل‌های مناسب، حقیقت زیبای زندگی را به واقعیت قابل قبول تبدیل کنیم و به خوشبختی و سعادت برسیم.

راز یازدهم:

حقیقت زندگی، بر مبنای عشق الهی استوار است. انسان‌های موفق و کامیاب، وجود خود را با عشق الهی، جذاب و منور می‌کنند و با تقدیم عشق به انسان‌های دیگر و به کل کائنات، به زندگی سعادتمندانه‌ای می‌رسند.

راز دوازدهم:

از آن‌جایی که انسان‌ها در مسیر زندگی گاهی از اجرای درست قانونمندی‌های زندگی غافل می‌شوند و با اندیشه‌های غلط و القائات منفی دیگران، از مسیر درست زندگی به بی‌راهه می‌روند، بنابراین ارزیابی مستمر کیفیت زندگی و اصلاح لحظه‌به‌لحظه‌ی خود، می‌تواند انسان را در مسیر درست و رسیدن به حقیقت زندگی هدایت کند. زیباترین معیار ارزیابی کیفیت زندگی، این است که در پایان هر روز، از خود سؤال کنیم که آیا من روز پرحاصلی داشتم و از لحظه‌های زندگی خود ‌لذت بردم؟

با اجرای درست رازهای حقیقت زندگی، به این نتیجه می‌رسیم که:
تمامی آن‌چه که برای خوشحالی و خوشبختی واقعی در زندگی به آن احتیاج داریم، هم‌اکنون از‌آنِ ما و در اختیار ماست و ما باید به‌عنوان بندگان شایسته و شکرگزار در هر لحظه، هوشیارانه قانونمندی‌های رسیدن به حقیقت زندگی را اجرا کنیم تا بتوانیم از مواهب الهی استفاده کنیم و از لحظه‌های زندگی در مسیر کمال لذت ببریم
خدا همه جا با من است و همه چیز نیکوست!
نارگل جان این کلاس اگر خانه دار باشید براتون زمانهاش خیلی مناسبه اما برای من که شاغل هستم الان چندماهه منتظر کلاسهای بعد از ظهرش هستم هنوز هیچ خبری نشده...

ایمیلت رو چک کن
از آغـاز که در آرامـش سرمـــدی هستی می پذیــرد
تا پایانی که در تیرگی و ابهام به جاودانگی ها پیوندد
هیچ نیافتم که شرنگ زندگی را در کامم شیرین کند
مگر عشق ورزی به انسانها و دیدن خنده و شادی ایشان

مامان سمی جان این شعر رو از جایی خوندم که مطلبش در مورد روانکاوی بود.که برای این قطعه شعر این توضیح رو داده:

این قطعه برگردان شعری از هیلیر بلاک است که ضمن آن شاعر مفهوم واقعی سعادت را در عشق ورزی به انسانها و مشاهده شادی و نیک بختی دیگران می جوید.

2706