2737
2739
عنوان

مــادر کـافــی باشــیم

| مشاهده متن کامل بحث + 775259 بازدید | 7348 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سایه جان دکتر پانیذطبق کتابی که به من نشون داد گفتش که که بچه در سن سه سالگس خواب روزانه نیاز نداره و اگر سعی کنی در طول روز نخوابونی شب بهتر و زودتر می خوابه.
خداوندااز تو برای توانایی و تمایل دوست داشتن متشکرم.عشق هدیه ای است گرانبها از جانب تو.
طاهره جان فقط یه چیز سخت نگیر اول با همه خصلت هاش بپذیرش و بهش عشق و محبت بده مطمئن باش درک میکنه بعدش بچه آدم آهنی یا رباط یا کامپیوتر نیستش که ما بهش برنامه بدیم بزار یه خرده هم خودش انتخاب کنه که چطوری باشه اونوقت به مرور براش برنامهریزی کن حال پانیذ 11 12 می خوابه مگه چی شده بعدش که مهد بره ناخوداگاه ساعت خوابش و وابستگیش کم میشه عزیزم
سخت میگیر جهان بر مردمان سختکوش
خداوندااز تو برای توانایی و تمایل دوست داشتن متشکرم.عشق هدیه ای است گرانبها از جانب تو.
2728
حسنا حالتو خیلییییییییییی درک میکنم منم دقیقآ مثلتو بودم هرچی زودتر بتونی این عادتشو ترک بدی خیلی برات راحت تره برای خود بچتم راحت تره ما از نوزادی می خوایم همش به بچه شیر بدیم بعضی اوقات بچه ها گریشون دلیل دیگه ای داره و ما همش می خوایم با شیر دادن آرومشون کنیم بنابراین از لحاظ روانی وابستشون میکنیم
راهشم اینه که هروقت که گریه کرد نوازشش کنی ولی کنارش نخوابی تا خوابش ببره و براش عادت شه.
مامان پانیذ
فقط می تونم بگم با وجود این همه مشکلات مامان کافی هستی واقعا می گم مشکلات مالی پدر ادمو در میاره ما به شدت شما نه ولی بهرحال با این گرونی ها کم بیش درگیرش هستیم یه خرید که من می رم افسرده میشم خوب دیگه ببین تو چقدر سختی می کشی
ولی دارم می بینم مثل یه کوه وایسادی بین مشکلات و پانیذ که اون تحت تاثیر قرار نگیره مطمئن باش بی تاثیر نمی مونه
مامان منم در بچگی ما مشکلات مالی داشته ولی من هرچی یادم میاد تفریح خوشگذرونی بازی با هم میوه خوردن با هم وخلاصه این جور کارهاست یعنی مثل یه کوه وایساده بین مشکلاتش و بچه ها
من تازه وقتی دبیرستان رو تموم کردم فهمیدم در جوانی اش سختی کشیده
ببین چقدر خوب مدیریت کرده من مطمئنم از پس تو هم برمیاد نگران شوهرت نباش بهرحال شوهرته و بالاتر از اون پدر پانیذ به خوبی هاش فکر کن به کارهای سبز رنگش اونا رو بلد کن برای خودت برای پانیذ تا ارامش در وجودت بیشتر شه و انرژی ات بیشتر تر

دوست خوبم می دونم موفق میشی من همتت رو تو بازی و کارگاه دیدم محبتت و تعریف از پدرش رو برای پانیذ بیشتر کن شاید مشکل ناخن هم حل شه یا خودت برنامه ریزی کن چند تا تایم در هفته مخصوص پانیذ و پدرش مثلا یه پارک با هم رفتن حتی اگه نیم ساعت بیشتر نشه یا حتی همه با هم برید شما وسطش برو بستنی بخر بیا بذار پدر و دختر باهم باشن

موفق باشی دوست عزیزم
آپلود دائمی هر گونه فایل در http://up.sabzdownload.com/
2740
مامان جان ممنونم از لطف و حمایت بی دریغت من خداروشکر میکنم که اینقدر خوش شانسم که دوستای مجازی خوبی مثل شما دارم که از دوستای واقعی برام عزیزترند باور کنید هنوز این حرفارو به کسی نگفته بودم .
موضوع هفته احساساتمون در مورد همدیگه بود اگه اشتباه نکنم.سحر جون کجایی حالت بهتره؟
با سلام به همه دوستان چه اونهایی که همیشه حضور دارن و سبز هم هستن و چه اونهایی که مثل خود من همیشه هستند اما خاموشند.

موضوع این هفته رو که ساحل عزیز مطرح کردن رو خیلی دوست داشتم. محبت کردن و دوست داشتن همدیگه خیلی زیباس اون هم توی این دوره زمونه که بیشتر آدمها از جمله خود من که همش میخوایم دور خودمون یه حصار بکشیم تا دور باشیم از دیده شدن از رفت و آمد (نمیدونم شاید هم اشتباه میکنم) تعریف و تمجید یه بحثه تشکر کردن و ادای دین یه بحث دیگه. از همه اینها که بگذریم دلیل نوشتنم فقط و فقط به خاطر همون ادای دینه هرچند که سعی میکنم همیشه توی وبلاگ دوستان کامنت بذارم و تشکر کنم ولی به نظرم اینجا چیز دیگه ایه

1- به خاطر گل روی ساحل عزیزم که همیشه و همه جا با حرفهای زیباش با تجربه هایی ارزنده اش به من کمک کرده . ازش تشکر میکنم که به من ظرفیت داشتن رو، تحمل کردن رو ، پذیرفتن مخالف رو هرچند بدونی که حق باتوئه و از همه مهمتر -عشقش به هیوای نازنینش- با احساسات قشنگش یادم داد. هیچ وقت محبت هاشو یادم نمیره.

2- مسیحاااااای عزیزم که واقعن نمیدونم در موردشون چه چیزی بنویسم از بس بهش بدهکارم. که هر چی بگم بازم کم گفتم. به خاطر ایده های همیشه بکرش که همیشه در عجبم چه جور میشه آدم اینقدر خلاق (و الله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین). به جرات میتونم بگم تمام کتابهایی که خریدم تمام بازیهایی که با پسرم کردم همش ایده های مهسای عزیز بوده و هست. ایشالا که همیشه در کنار خانواده محترمش دختر ماه چهره اش سالم و شاد باشن.

3- آسمانه عزیزم که متانتش مهربونیش همیشه توی ذهنم حک شده که یادم داد علیرغم همه چیزای بد و خوب دور و اطرافت میشه بازم خوب بود و خوب دید.

4- زهرا مامان سبای عزیز به خاطر اندرزهای مادرانه شفاف و صادقانه اش.

5- و بقیه دوستان من جمله منصوره عزیز، مامان پانیذ عزیز، مامان جان و سحر خانوم

از همتون ممنوم انشاءالله که سال خوبی داشته باشید ، سالی به دور از نگرانی و دغدغه. و سراسر شادی و پر از روزی.
من شروع می کنم

مسیحا کسی است که به من کتاب مادرکافی رو معرفی کرد ازش مدل های بازی کردن و سرگرم کردن خوب و در عین حال شاد و هدف دار رو یاد گرفتم و مهم ترین چیزی که ازش یاد گرفتم و هنوزم دعاگوشم تنظیم خواب محمدمهدیه یادمه 4 ماهه بود اومدم اینجا و موضوع خواب بود و مسیحا شیوه خواب مریمناز رو گفته بود و واقعا ازش ممنونم

ساحل وای نمونه یک مادر مقتدر و مهربان و همشهری!!! یعنی ساحل اقتدارو و اقعا ازت یاد گرفتم واقعا میگم یاد گرفتم از قوانین نباید کوتاه اومد والان محمدمهدی 2 سال و یه ماهه من تا حد زیادی با این مادر مقتدر اشناست
سر اون جریانات تابستونت هم که هنوز گاهی بهش فکر می کنم صبور و بردباری رو اموختم

منصوره عزیزم که عاشق متن هاش نوشته هاش هستم تفکرات شاد رو از منصوره گرفتم هیچ وقت نمی تونم نیم خط هم شکلش بنویسم ولی با نوشته هاش زندگی می کنم با شادی اش شاد میشم اون طرز نگاه کردن شاد بودن رو ازش یاد گرفتم داشتم می افتادم تو وادی اموزش اموزش اموزش حرفای منصوره معتدلم کرد مممنوم

زهرا عروس منصوره اینا رابطه شما من یاد رابطه خودم و زنداداش کوچیکم می اندازه که از راهنمایی باهم دوست بودیم فقط حیف و صد حیف که الان 4 ساله از ایران رفتن میان میرن با هم می گپیم ولی دیدار به ندرت خیلی کم و من که خودم خواهر ندارم برام خیلی سخته به خصوص وقتی میخونمتون وبلاگاتونو دلم هوایی میشه زهرا تو شاد بودن و اموزش محور نبودن تو هم کمک کارم بودی
اسمانه سمانه عزیز استاد حرفات راهگشاست تو یه تاپیک دیگه یکی نالیده بود از دوتا بچه پشت هم اینقدر سمانه عزیز راهعکار های خوبی داده بود همه رو سیو کردم برای روز مبادا حرفات عالی ارامش عالی ممنون که هستی حتی کمرنگ!!!

ناهید مامان اوینا راه اندازی کارگاهت رو دوست داشتم خوشم میاد فعالی اگر چیزی نبود تاسیسش می کنی این کارت رو دوست داشتم عاشق ادامایی هستم که فعالن یه نفر دیگه هم بود تو اهواز این کارو کرده بودم یادم نیست اسمشو ولی اونم کارش عالی بود به خاطر یکی از دوستام که مامان ابان 88 هست عکسای ابانی ها رو مرور می کنم گاها عکس گلت رو هم می بینم و لذت می برم

فروغ اسمت خیلی قشنگه فروغ مادر اتوسا شماها جلوتر از منید یعنی بچه هاتون بزرگترن برا همین وبلاگتون درددل هاتون میشه اینده من و من همیشه می خونم که این اینده رو بدونم و با ارامش برم سراغش ممنون که تجربیات تلخ و شیرینتون رو می نویسید

مامان پانیذ تو پستای قبل برا تو گفته بودم
در اخر خیلی خوشحالم این تاپیک هست من با این تاپیک اشنا شدم با همه فراز و نشیب های نی نی سایت هنوز مفید و سرپاست بچه ها نظم تاپیک رو حفظ می کنن همه قوانین رو یاد می گیرن و همه داریم می ریم به سمت مادر کافی و مادر بهتری بودن

من از خیالی های دیگه هم خیلی چیزای یاد گرفتم طاهره و خیلی های دیگه از توی بیشتر پست ها و این برام عزیزه امیدوارم همتون سال خوبی رو شروع کنید سال 92 سال پر از برکت و رفع خستگی هامون باشه چه فکری چه روحی چه جسمی
عشق(( ما ))می سازد بی انکه ((من)) را از بین ببرد.

اول از همه بون هیچ تعارفی می خوام از سحر عزیزم بگم:

سحر:عشق و عشق و ویگر هیچ صادق مهربون و نوعدوست واقعآ هنوز هچ کس برای من تا این حد ارزشمند نبوده مثل یه خواهر بزرگتر همرو پشتیبانی می کنی و همیشه گرمای وجودت تو این تایپیک و وبلاگت هست مهم تر از همه اینکه برای همه وقت می گذاری چون هیچ چیز ارزشمند ر از وقت نیست نمیشه دوباره برش گردوند سحر از بهترین چیزی که داره برای ما مایه گذاشت در اینجا جای داره که از صمیم قلبم و با تمام وجودم ازت تشکر کنم و از خدا می خوام همیشه به هرچی می خوای برسی و شاد و خوب باشی و بزرگترین عشق زندگیت هیوا رو در مدارج عالی و خوب ببینی.
2706