2733
2739
کسی هست که بچه دبستانیش با هر دودست بتونه بنویسه؟میگن اونها اغلب دچار بیش فعالی و مشکلات یادگیری هستند.کممممک
من خودم با هر دو دستم میتونم بنویسم . ولی اصلا بیش فعال نبودم و مشکل یادگیری هم نداشتم . اتفاقا خیلی هم

باهوش بودم . ( تعریف از خود نباشه جدی میگم )
دلتنگــــــــم .... دلتنگ آنچه که میتــــوانست باشد و حالا نیـســـــــــت....
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731
سلام مامان مهدی عزیز
بهتره که با یه متخصص صخبت کنی منظورم مشاور یا روانشناس یا روانپزشکه
بعد بیش فعالی و اختلال یادگیری یه سری علایم داره که بچه رو از سایر بچه ها متمایز میکنه
گاهی این مشکل زمانی برای بچه بوجود میاد که پدر و مادر سعی میکنن بچه رو روی دست خاص تثبیت کنن مثلا میخوان بچه راست دست باشه در حالیکه بچه چپ دسته یا برعکس
بچه ها وقتی کوچولون با هر دو دست کار می کنن بعد کم کم کار با یکی رو کم می کنن و روی یه دست تکیه میکنن توی این زمانه که نباید بچه رو مجبور کرد با یه دست خاص کار کنه
اینجور بچه ها معمولا لکنت زبون هم دارن این مشکل با بیش فعالی و اختلال یادگیری فرق داره
با کمک یه فرد متخصص می تونید تشخیص دقیق بدید و بیخودی به خاطر حرفای کسایی که سررشته ای از این مسایل ندارن به بچه برچسب بزنید
راستی علایم خاصی توی بچه دیدین که به این نتیجه رسیدین ؟
بیش فعالی و اختلال یادگیری مهمترین نشونشون نقص توجه یعنی بچه نمیتونه واسه یه مدت طولانی تمرکز کنه مثلا سر کلاس یه دقیقه هم آروم نمیشینه سرجاش مدام داره وول میخوره توی درس افت داره یا چیزی یاد نمیگیره
2740
کی گفته بیش فعال این نشونه اینه که دو نیمکره مغز پسرت خوب کار میکنه وانشا... نابغه میشه مانی پسر منم با هر دو دستش کار میکنه گاهی با راست نقاشی میکنه وگاهی با چپ " نمیخوام ازش تعریف کنم اما واقعا باهوشه " البته شیطنتای خودش هم داره
از همه ممنونم اصلا فکر نمی کردم کسی توی این تاپیک بیاد .راستش بچه یکی از آشنایان این مشکلو داره من چون به این مبحث علاقه دارم این تاپیک رو درست کردم تا بهش کمک کنم. البته از شما چه پنهان وقتی این مورد رو دیدم نگران پسر خودم هم شدم .کسی میدو نه این مساله میتونه ارثی و ژنتیکی باشه یا نه؟

نسیم جون پسرت چند سالشه؟بچه ها معمولا تا 2 سالگی با هر دو دست کار میکنند .بعد کم کم دست غالبشون مشخص می شه .ری ری کلاس دومه .اصلا شیطون نیست .اما تمرکزش کمه.بد خطه .مشکل لکنت نداره امادرسش ضعیفه.

آرامیس جون من تویه مقاله اینترنتی این اطلاعاتو خوندم میشه اطلاعات بیشتری بدی؟تو متخصص متبحری در این زمینه میشناسی؟دکترش گفته باید بره مدارس استثنایی.!!!!!!!!!!!!!

لطفا اگه کسی رو می شناسید که می تو نه کمک کنه با این تاپیک آشناش کنید. بازم ممنون
دختر منم با دو تا دستش نقاشی میکشه. دکترش گفت این خیلی خوبه.افرادی که راست دست هستن نیمکره چپ مغزشون فعاله و برعکس.ولی اونایی که توانایی نوشتن با دو دست و دارن باهوشتر از بقییه هستن.چون دو نیمکره مغز به یک نسبت فعاله
آرتین من 3 سال و 3 ماهشه... شیطونه اما نه خیلی... نسبتا بچه ملایم و خوبیه...در مورد تمرکزش نمی تونم چیزی بگم چون هنوز مدرسه نرفته و مهد هم 1 ماه بیشتر نرفته...
اما با 2 دستش نقاشی میکشه و غذا میخوره و....
خودم چپ دستم و همسرم راست
امیدوارم نشونه هوش بالا باشه....
اگه اشتباه نکنم تو مقاله ای نوشته بود از هر 100 بچه یکی آمبی دکستروزه.البته همشون دچار مشکل تحصیلی نیستن ولی آمبی دکستروز می تو نه یه ریسک فاکتور باشه.این تحقیق رو روی بچه های 7 و 8 ساله انجام داده بودن نه کوچولو تر .راستی تعداد زیادی از شخصیتهای معروف مثل داوینچی- بنجامین فرانکلین و ...آمبی دکستروز بودن این بچه ها توی ورزش بخصوص تنیس و نقاشی خیلی موفقن.

2706