2733
2734
حسنا جون:

من خودم از 8 مهر دقیقا از 2 سالگی دخترم شروع کردم و ظرف کمتر از یک هفته در کمال ناباوری موفق شدم و احساس می کنم معجزه کردم. فقط قسمتهای مهمش رو یه بار دیگه بلد میکنم و اگه می خواین این راهکارها براتون ملکه بشه و اعصابتون بهم نریزه 17 بار مطالب رو بخونین یه استاد داشتیم میگفت با 17 بار تکرار ، مطلب برای ذهن ملکه می شه و من همیشه این نظرشون یادم مونده چون شما علاوه بر این که خودتون یاد میگیرین باید قدرت انتقال این مطالب رو به دیگرانی که به نت دسترسی ندارن یا سوادشو ندارن و... داشته باشین همونطور که می دونین ذکات علم ،نشر اونه
بخدا من اصلن اهل پست گذاشتن نیستم و خواننده خاموشم اما چون احساس کردم این مساله با این وضعیت گرونی برای پدر ها مادر ها دغدغه شده تا این موقع شب بیدار موندم و براتون مطالب اقای دهنوی رو تایپ کردم.
در ادامه راهکارهای خودم برای این پروژه عظیم که دست کمی از پروزه های پدیده رو نداره در اختیارتون می زارم.
فقط هر کسی از این مطالب بهره برد برای سلامتی و تعجیل در فرج مولامون صلوات بفرسته .خیلی خیلی

نازی جون من هم احساس می کنم دخترم وقتی می خواد پی پی کنه تو لگنش یه اضطراب خاصی می گیره شروع می کنه زل می زنه به من ولی من بهش میگم ریلکس باش کارتو براحتی انجام بده براحتی
دیشب که بردمش دستشویی انگار که حرفای من براش ملکه شده باشه خودش میکرد و می گفت براحتی براحتی
منم از خنده مرده بودم
منم بعلت بارداری دوم فقط 4 ماه دیگه وقت دارم و کسی هم ندارم از بچم مراقبت کنه و این مساله برام ضرورت داشت که شروع کردم
البته اگه از این عروسکای بی بی بورن که هم جیش می کنن هم پی پی و هم هزار تا کار دیگه براش بگیری و عروسکش رو لگن بزاری و بگی نگاه چقدر خانمه خودش رو لگن براحتی کارش انجام میده آخه میگه مامان من نمی خوام تو لباسم پی پی کنم اونوقت بو میگیره همه از دستم فرار میکنن منم بهش جایزه می دم و چندین بار این کارو تکرار کنی روش تاثیر خوبی می زاره.
کلام و طرز صحبت کردن خودته که می تونه معجزه کنه
منم 2-3 روز اول میدیدم پی پی شو تو لباسش می کنه و بهش گفتم تو نباید به پی پی کوچولو اجازه بدی بیاد تو لباستو لباساتو کثیف کنه به پی پی کوچولو بگو من اجازه نمیدم
وقتی سر لگن میشینه میگم حالا بهش اجازه بده
وقتی از دستشویی میاد بهش پاستیل میدم و میگم نگاه کن لباس زیرت بوی گل میده اما اگه توش پی پی میکردی بو بد می داد همه از دست ما دو تا فرار می کردن

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

تجربه نازی جون:

salam, dokhtare man 18 mehr 3 sale shode. az Day mahe parsal pooshake roozesh ra gereftam. albate khodesh khast. baraye khabe asr va shab mibandam ke hich vaght ham khoshk nist. ama shomare 2 ra be hich vajh hazer nist rooye dastshooei bekone. mige pooshak. agar 1 rooze kamel nabandam, nemikone. albate 1 bar karde va tarside. haman parsal. tashvigh va jayeze ham moaser naboode. delam mikhad zoodtar az pooshak dar biad. ham shab va ham shomare 2. chon 4 mahe dige bache baadi miad. doost nadaram ta an moghe tool bekeshe. chon pedaresh hazer be anjame in kar nist. va vaghti man bimarestanam kasi be joz pedaresh nist ke azash negahdari kone. mandam.

وایییییییییییییییی منم درگیرشم :(
چند ماه قبل خیلی سعی کردم اما اصلا دخترم همکاری نمیکرد به دکترش گفتم گفت دوباره پوشکش کن هنوز آمادگیشو نداره اون موقع 2 سال و 3_4 ماهش بوود ، من هم دوباره پوشکش کردم و همینجوری بوود تا حدود دو هفته پیش ! چند روز بیمارستان بستری شد و تو این مدت به خاطر اینکه مرتب سرم میگرفت حجم ادرارش هم خیلی زیاد شده بوود و هر دو ساعت یه بار نیاز به تعویض پوشک داشت نمیدونم این مسئله زیاد شدن ادرار تاثیر داشت یا نه ؟؟ اما همینقدر میدونم که بعد از اینکه از بیمارستان مرخص شد و اومدیم خونه گفتم گناه داره چند روزه همش تو پوشکه بدون اینکه یک دقیقه راحت باشه ! با خودم فک کردم حالا یه ده دقه پوشک نداشته باشه تو خونه و بازش کردم و 10 دقه شد نیم ساعت که من مشغول کارام بوودم یهو دیدم بدو اومده پیشم میگه : مامان ! من جیش !!!! گفتم جیش داری میگه اره !منم که این شکلی شده بودم بردمش دسشویی و اونجا کارشو کرد از اون روز توی خونه بازه و فقط برای جیش 2 پوشکش میکنم چون تا پوشک نداشته باشه جیش2 رو نمیکنه و اصلا دسشویی نمیاد
دکترش میگه برای این کار هم تحت فشار نذارش هر وقت احساس کردی جیش 2 داره و همکاری نمیکنه برا دسشویی اومدن پوشکش کن بعد یه مدت اینکار رو هم یاد میگیره !!!!!!
الان تو خونه فقط پوشک نیست یا اگه جایی بخوام برم که زودبرگردیم خونه ! بقیه وقتا که میریم بیرون پوشکه ! نه که هوا سرده میترسم یه وقت یادش بره بگه و خودشو خیس کنه سرما بخوره
ان االله هوا گرم بشه دیگه پوشک بیرونم ازش میگیرم ،،، تا اون موقع امیدوارم که جیش 2 رو هم بره دسشویی
تجربه من میگه اصلا و ابدا بچه ها رو برا از پوشک گرفتن تحت فشار نذارین خودشون یاد میگیرن به موقعش !!!
چه همه حرف زدم ؟!!!!!!!!!! شرمنده ....
2731
به نظرم زیر دوسال و قبل از شیر گرفتن بچه ها اشتباها که از پوشک گرفته بشن
این نظر منه
اخه هنوز کامل دستگاه تناسلی و ادراریشون واسه کنترل ادرار شکل نگرفته اینجوری فقط خودمون اذیت میشیم
البته واسه تمرین خوبه اما این پروسه بعد از از شیر گرفته شدن خیلی خوب جواب میده
این نظر شخصیه منه حالا ممکنه واسه بقیه متفاوت باشه
2740
توصیه های اقای دهنوی جهت پوشک گیری کودک از کتاب نسیم مهر
چگونه توالت رفتن را به کودکان اموزش دهیم؟
بهترین فصل برای آموزش دادن بهار و تابستان است زیرا در این فصلها لباس کودکان کمتراست و شستشو راحتر انجام می گیرد.افزون بر این لگن را می توان در فضای باز قرار داد.
مناسب ترین سن18 تا 24 ماهگی است و پیش از این سن مطلوب نخواهد بود.
زمان اموزش 2 هفته تا 2 ماه طول می کشد و به ندرت ممکن است تا 6 ماه هم ادامه یابد.
توجه داشته باشید که پسران دیرتر از دختران این مطلب را می آموزند.
این آموزش نباید با موقعیتهای استرس آور یعنی فشارهای روحی کودک( از شیر گرفتن-جداکردن برای خواب-تعویض خانه-تولد یا قبل از تولد نوزاد جدید-و ترس و...) همزمان باشد که در این صورت مقاومت روانی خواهد داشت و آموزش به سامان نمی رسد.
چند نکته اساسی:
1-آمادگی جسمانی کودک : باید عضلات مثانه ی کودک سفت باشد.نشانه ی ضعیف بودن عضلات کم بودن فاصله ی ادرار در پوشک است در صورت ضعف عضلات ، آموزش را تا 5 ماه به تاخیر بیاندازید و اگر مشکل تا 4 سالگی حل نشد به پزشک مراجعه کنید.
2- بردباری والدین:
بردباری والدین به ویژه مادر ، در این مساله ضرورت دارد.اگر خودتان در موقعیت استرس (فشار روحی)هستید اقدام نکنید ،شتاب در آموزش توالت رفتن،سبب فشار روحی کودک می شود-فشار روحی اضطراب می اورد-اضظراب سبب تکرر ادرار می شود و اموزش به تاخیر خواهد افتاد.
3- عدم استفاده از زور و اهرم فشار:
در این مساله،به هیچ وجه از زور و اهرم فشار استفاده نکنید.
چگونگی آموزش:
همراه با کودک خود،لگنی را بخرید و در گوشه حمام یا توالت قرار دهیدتا زمانی که بپرسد این چیست؟
به او بگویید که لگن را برای چه کاری تهیه کرده اید و بر روی ان برچسب هایی از شکل حیوانات بزنید و نامش را نیز بر روی لگن بنویسید و بگویید:لگن از ان توست
خوب است ابتدا با لباس روی لگن بنشیند و بعد به مدت یک هفته ،روی شرت پارچه ای شرت گره ای را ببندید و پس از یک هفته او را رها کنید.
بهترین شلوار برای این موقعیت،شلوار گشاد و راحت و کشدار است.
ابتدا از اموزش عمل دفع شروع کنید،زیرا فرصت کافی برای اعلام دارد. زمان دفع به طور معمول 2 یا 3 بار در روز، بعد از غذا یا پس از خواب است .
وقتی اعلام می کند با چهره ای آرام و شاد و بدون شتاب به سویش بروبد تا احساس نکند برای شما دردسر ایجاد کرده است زیرا ممکن است برای پرهیز از ایجاد دردسر،عمل دفع را آغاز نکند.
پس از اعلام او را به راحتی روی لگن بنشانید و برایش قصه یا شعر بخوانید و یا برایش نقاشی کنید. می توانید خرس پشمالو یا عروسکش را در اختیارش بگذارید تا سرگرم شود،توجه داشته باشید که لگن سرد و سفت نباشد و بدن کودک به پلاستیک حساسیت نداشته باشد،در اینصورت می توانید از پمادهای ضد حساسیت استفاده کنید.
اگر تا 5 دقیقه بعد،عمل دفع را انجام نداد،اجازه دهید برخیزد و ساعتی بعد آنرا تکرار کنید اگر چند لحظه پس از برخاستن از روی لگن عمل دفع را انجام داد،عصبانب نشویید و انرا به حساب لجبازی او نگذارید.احتمال دارد یبوست، سبب تاخیر در دفع شده و یا این عمل برای جلب توجه باشد. در اینصورت فقط اظهار تاسف کنید.
باری اموزش ادرار همین عمل را 8 تا 10 بار تکرار کنید.اگر حداکثر تا 2 ماه موفق نشد و مقاومت کرد ،معلوم می شود وارد جنگ قدرت با مادر شده است.بنابراین برای مدت 4 تا 6 هفته او را رها سازید و پس از این مدت،دوباره آغاز کنید.

سلام .چه تاپیک خوبی.....مرسی........وای منم مشکل دارم با پسرم خیلی.......پسر من توی دستشویی میاد....ولی هرچی میشینه جیش نمیکنه.....هرکاری میکنم..تشویقش میکنم..ولی فایده نداره...نیم ساعت هم بشینه جیش نمیکنه....فقط داره اب بازی میکنه....خستم کرده
2706