2733
2739
عنوان

عود بیماری افسردگی در بارداری

| مشاهده متن کامل بحث + 434830 بازدید | 2925 پست
سلام
امروز کلی حالم بده.بخاطر اتفاقی که دیشب افتاد.
اما چیزی که امرورز بیشتر ناراحتم کرده اینه که پسرم با اینکه 22 ماهشه ولی رنگهارو بلد نیست.خیلی ناراحتم.
من تا حالا فکر میکردم پسرم خیلی باهوشه.ولی امروز فهمیدم اینطورام نیست.
کلی دلم گرفته.
مامان سیمین ناراحت نباش پسر من هم رنگها رو دیرتر یاد گرفت ، کلا همه چیز رو سریع یاد گرفت ولی رنگها رو تا همین چند ماه پیش بلد نبود. طوری که من فکر کردم شاید خدایی نکرده تشخیص نمیده رنگها رو از هم. ولی بعد دیدم نه. یه چند روز باهاش تمرین کردم و به جای هر رنگی اسمی که خودش دوست داشت رو میگفت مثلا : زرد رو میگفت موزی- سبز = چمنی ، صورتی = رنگ لب، آبی = آسمانی و...

برای هر رنگ یه اسمی که خودش راحت بود میگفت بعد از چندین روز تکرار قشنگ همه رو یاد گرفت.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

مرسی پریسان جوووووووووووووووووووووووونم.
عزیزم میشه بگی پسرت چند وقتشه؟

راستی یه سوال دیگه.
31 فروردین تولد 2 سالگی ارتینه.وقتی میخوام از شیر بگیرمش میترسم بیقرار بشه بخاطر اینکه دیگه دارو بهش نمیرسه.
بنظرت من کم کم تا اونموقه باید مصرف سرترالینو قطع کنم تا بعد از گرفتن از شیر بیقرار نشه؟

عزیزم پسر من سه سال و نیمه است. در مورد قطع شیر دقیقا نمیدونم آیا سرترالین توی شیر ترشح میشه یا خیر؟ از دکترت پرسیدی؟ اگه جواب مثبته به نظرم قبلش کم کن .. باز هم باید حتما با دکترت ( روانپزشک ) و همینطور با متخصص اطفال که ارتین جون رو میبری پیشش مشورت کنی :)
2728
2740
خواهش میکنم عزیزم... 14 ماهش بود که راه افتاد و تاتی میکرد و 15 ماهگی کاملا راه رفت.

زیاد روش حساس نشو.. اگه احساس میکنی داروی اعصاب ممکنه تاثیری بزاره باید بگم نه! این داروها توی دوران جنینی ممکنه روی ریه و تنفس و.. تاثیر بزارن ولی وقتی نوزادت سالم متولد شد دیگه سالمه و مشکلات بعدی بوجود نمیاره.
بچه ها رو نباید با هم مقایسه کرد. مثلا پسر من رنگها رو دیرتر یاد گرفت ولی اعداد رو سریعتر یاد گرفت. یا مثلا حافظه خیلی قوی ای داره و دو سالگیش رو یادشه که مثلا با مامانم رفته بوده گلفروشی و از گلهای بزرگ ترسیده بوده هنوز تعریف میکنه.. نگران نباش زیاد. کم کم یاد میگیره.
نه پریسان جون.ترسم از داروی اعصاب نیست.
من هفته 11 بارداری فهمیدم که کمکاری تیروئید دارم البته جزئی.بخطر همین همیشه نگرانم که ایا ارتین از نظر هوشی سالمه یا نه.
ارتین تقریبا 9 ماهگی راه رفت.یه جایی خونده بودم اگه بچه ای تو 9 ماهگی راه بره یعنی اینکه مشکل هوشی نداره.این جمله همیشه اروم میکنه.ولی خوب بعضی وقتام نگرانی شدید میاد سراغم.
مثلا از دیروز نگران اینم که چرا رنگارو بلد نیست.الان بخاطذ همین موضوع حالم خیلی بده.احساس غم و اندوه شدید و خفگی میکنم.دست خودم نیست.خیلی بهش حساسم.
من نمیخوام کامل رنگها رو یاد بگیره.حداقل یه قرمز و سفید و تشخیص بده.
مثلا عاج فیل میدونه چیه.یا شاخ گاو.ولی رنگهارو نه.
مثلا وقتی تو عکس یکی از چشمهای تصویر معلوم نیست فوری متوجه میشه و سوال میکنه که اون یکی چشمش کو.
میگم پریسان جون من سایتی در مورد اینکه نینی از کی باید رنگهارو یاد بگیره پیدا نکردم.خیلی تو گوگل سرچ کردم.شما مطلبی در این مورد سراغ نداری؟