2737
2734
عنوان

من هفته دیگه مهمون دارم کمک

26030 بازدید | 30 پست
برا اولین بار دوستای شوشو دارن میان میخوام سلف سرویس بزارم اینا رو باقالی پلو با گوشت زرشک پلو با مرغ خورشت کرفس یا الو اسفناج سالاد فصل و الویهوترشی ماست و خیار دلستر دوغ زله چند رنگ کیک خوبه یا بیشترش کنم کدوم غذا رو می تونم روز قبل درست کنم که روز مهمونی راهت باشم ؟
ای بابا این همه که نمیخواد خودت رو زحمت بدی به نظر من که دو نوع غذا با دو سه نوع هم دسر با ژله کافی هست .اینجوری مهمون ها که نمیتونن ازهمه غذاها بخورن کلی اسراف میشه.
خدایا با هر نفس که می آید و می رود تو را شکر دوست دارم در هر نفس به یاد تو باشم

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس .

2731
اخه میخوام سنگ تموم بزارم تازه سوپ هم هست شما بودین چی درست می کردین راستی نگفتید کدوم غذا رو میتونم روز قبل درست کنم من هر وقت خونه اونا میرم هفت قلم میزارن روم نمیشه ساده بگیرم
دوست عزیز و کدبانو سلام

به نظر منم سنگ تموم بگذار ، منم بار اول که کسی میاد خونم سعی میکنم به نحو احسن پذیرایی کنم

بحث بخور بخور و اینا نیست اینم میشه به حساب مهمون نوازی گذاشت ، بعدش هم اینکه از هر غذا که نمیخوای یه عالمه بگذاری ، یه ظرف از هر کدوم که خیلی هم غذا زیاد نیاد

به نظر من ، میتونی باقلاپلو با گوشت ، ته چین مرغ ، یه خورش ، یه کم کشک بادمجان یا الویه ، سالاد فصل ، ترشی و ماست (یا برانی اسفناج یا لبو یا ماست و خیار) بگذاری ، من روی سالاد فصلم رو خیلی چیزهای مختلف میگذارم ، کلم بروکلی ، کلم قرمز ، قارچ ، نخودفرنگی ، ذرت ، خیار ، گوجه

دیگه جونم برات بگه میتونی یه سوفله هم بگذاری و ژله و ..

همه غذاها رو از قبل میتونی درست کنی ، غیر از ته چین و سوفله

ایشاالله خوش بگذره عزیزدلم

یاد باد آنکه رخت شمع طرب می افروخت
راستی من طرز تهیه یه باقلاپلو و چلو گوشت دارم که خیلی فوق العاده میشه و واقعا خوشمزه

اگر میخوای برات بگذارم

میتونی یه کیک هم بگذاری ، چون الان هوا سرد شده بعد از شام با چای می چسبه و عالیه

کیک هم دستورش رو دارم اگر بخوای

اتفاقا اینجوری باعث میشه چشم هم چشمی بیشتر بشه و بجای مهمونی بشه مسابقه آشپزی.بلاخره اگر یه نفر کوتاه بیاد بقیه هم دیگه از این کارا نمیکنن.
من هر وقت مهمون دارم یه غذای خورشی درست میکنم و کلم پلو و سوپ هم اگر شب باشه و سالاد و دلستر و دوغ .
به نظرم باقالی پلو و زرشک پلو بامرغ درست کن کافیه حالا دسر هر چیزی دوست داری میتونی بزاری.
خدایا با هر نفس که می آید و می رود تو را شکر دوست دارم در هر نفس به یاد تو باشم
2740
عزیزم خوب کاری می کنی.اگه اونا اینجورین درست نیست تو ساده یا حتی معمولی بزاری.تعداد و تنوع غذاهات خوبه. می تونی از ماست خیار،ماست لبو و ماست بادمجان استفاده کنی که مخصوصا برانی لبو خیلی میز غذا رو خوش رنگ می کنه.. کوکتل میوه هم بگیر بریز تو ژله ات (با ابش) خوشمزه میشه.
ولی انتخاب غذاهات خیلی خوب بود.
تو سالادتم می تونی گوجه گیلاسی، کنسرو ذرت کوچیک، ترشی کلم قرمز، لبو، پنیر پارمیزان و زیتون سیاه و عادی استفاده کنی .
کلا حواست به تزئین میز باشه که همبا کلاس باشه هم خوش آب و رنگ که خیلی تاثیر می زاره.
بخشا جون سلام

می دونی آخه ، شاید بعضی ها بگن ساده بگیر و .. ولی مطمئنا همه دوست دارن و سعی میکنن با بخصوص مهمونهایی که رو دربایستی دارن خیلی عالی پذیرایی کنن ، بخصوص همکار و دوست همسر و ..

سوپ حتما بذار چون هوا سرده میچسبه
باقالی پلو با گوشت میتونی گوشتش را شب قبل بپزی
زعفران و زرشکت را هم تو ظرف کوچیک درست کن بذار یخچال
الان فصل لبئ هست یه کاسه ماست و لبو تزئین کن بذار
یه ظرف اردور خوری بذار از ترشی های مختلف و خیار شور و زیتون
یه ظرف اردور هم پنیر و گردو
اگر تونستی نان سنگک بخر برش بده توی یه سبد
دستمال سفره ات را یه رنگی که به سرویست بخوره و یا قرمز و یا سبز بگیر
از همن دستمال داخل سبد سبزی و نونت و داخل لیوانهات بذار
یه میز جدا را برای انواع نوشیدنی یک گوشه دیگه با گل تزئین کن بذار
اگر الویه درست کردی میتونی داخل سینی مثل جوجه تیغی درستش کنی و چشماشو ترب قرمز بذاری و تیغاش را هم سیب زمینی خلال مز مز
اگر نخواستی میتونی سالاد ماکارانی با ماکارانی های ریز رنگی درست کنی و تو یه ظرف پایه دار بذاری
کشک بادمجون هم میتونی شب قبل اماده کنی و فرداش هم روش را با گردو و سیر و پیاز داغ و نعنا مثل رنگین کمون تزئین کنی
میتونی سالاد کلم شب قبل درست کنی با کلم قرمز و ... ذرت و.. تو سس بخوابون خوشمزه میشه
بجای دسر میتونی شله زرد بپزی
نوع ظرف و چیمان میز خیل مهمه
دو تا شمع رو میزت روشن کن
دسرت را بعد از شام با فاصله بیار البته اگر جات بزرگه و قهوه و کیک و ژله و....
پسته روی میزت بذار
اگر بجای الو اسفناج بخواهی قرمه سبزی بدی میتونی شب قبل بپزیش
راستی اب لبو را با برنج قاطی کن برای تزئین یه لایه زعفران و یه لایه این قشنگ میشه

انتخاب نوعش با خودت
2706