2733
2739
فری جان .. من از لوازم قنادی می گیرم ... خامه قنادی منجمد ... خودش شیرینه و نیازی نداره که خاکه قند بهش بزنی.. خیلی راحت فرم می گیره و می تونی بخری تا 6 ماه تو فریزر نگه داری
کوله بارم بر دوش، سفرى مى‎ ‎باید،سفرى تاته تنهایى محض...

هرکجا لرزیدى،از سفر ترسیدى ، فقط آهسته بگو: من خدا را دارم!

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام ندا جونم .....شرمنده خبرت ندادم....شوشو من اومده بود تهران عصری که بهش زنگ زدم گفت شیرینی گرفتم اونم از شیرینی فروشی که خیلی دوست دارم (لادن) واسه همین دیگه درست نکردم ... بعد ار اون روز هم خونه نبودم رفتم خونه مامانم امروزم دکتر داشتم که تازه سر شب برگشتم خونمون ..... هنوز که شیرینی داریم ولی حتما درستش میکنم .........این هفته که درست نمیکنم آخه وقتش رو ندارم و همش اینور اونورم ولی ایشالله هفته دیگه درست کردم حتما نتیجه کار رو بهت میگم .... بازم ازت عذز میخوام که بیخبرت گذاشتم .........
2731
خواهش میکنم فری جون. من که دیگه از خوردن شیرینی شکلاتی و کلا شکلات و قهوه و اینجور چیزا ممنوع شدم (به خاطر غده تو سینه ام) شما درست کنین جای منم بخورین!

عزیزم اگه نگفتی هم مهم نیست خودتو اذیت نکن فقط میخواستم دوستانه باهات در ارتباط باشم. منم شیرینی لادن رو خیلی دوست دارم. همیشه عید از اونجا شیرینی و آجیل میخریم. لادن سعادت آباد رو میگی دیگه؟ آخه یه لادن هم تو تجریش هست. معلومه شوشوت خیلی دوستت داره که واست شیرینی میخره تا خوشحالت کنه. راستی کدوم شهری؟ کرج؟
آخی ایشالله هرچی زودتر این غده برطرف شه عزیزم .....شیرینی لادن تو سعادت آباد ....من بندرعباس هستم شوشو اومده بود تهران و گرفته بود ....آره میدونه شیرینی دوست دارم و هر وقت بیاد و امکانش رو داشته باشه میره از اونجا میگیره که دستش هم درد نکنه.....این هفته زیادی شیرینی خوردم ههههه ... باید کمتر بخورم که خدای نکرده دیابت بارداری نگیرم .... ولی سر فرصت حما درست میکنم ....
آخییییییییییی بندرعباسی؟ من و شوهرم عید امسال اونجا بودیم وای که چقدر گرمه. ولی خیلی شهر نازییییییییی دارین من عاشقشم. دریاشو خیلی دوست دارم، الان خیلی هوس کردم دوباره بیام اونجا ولی خیلی دوریم. بازار ماهی بندر خیلی باحال بود واااااای میگوهاش خیلی تووووووپه. آخ دلم دوباره هوای بندر و کرد
ایشالا خدا شوهر خوبت و نینی تو راهت رو برات نگهداره عزیزم. من که تهرانم و خیلی با این شهر حال نمیکنم. خیلی بندر عباس رو دوست دارم فقط حیف که بیش از حد گرمه. راستی یه چادر بندری هم شوهرم واسم خرید اینقدر خوشگله

عزیزم هر سوالی در مورد آشپزی و کیک پزی و خلاصه هر چی دوست داشتی ازم بپرس من در حدی که بلدم کمکت میکنم. چون تعریف نباشه آشپزیم خوبه و هر روز دنبال چیزهای تازه هستم که واسه شوهرم درست کنم. راستی من فکر میکنم نینیت پسره. درسته؟
یه سوال اون مقدار موادی که واسه کیک اسفنجی تو صفحه اول گذاشتین تو قالب چند در چند میریزن؟می خوام قبل از درست کردن اگه قالبم مناسب نیست قالب بخرم.
جر و بحث کردن با بعضیا مثل اینه که بخوای رو چرتکه، ویندوز 8 نصب کنی![smiley]s/sm_16.gif[/smiley]
2740
سلام ندا جون ......... خوبی عزیزم ...... چه جالب چقدر از بندر خوشت میاد خوب بیا اینجا چرا نمیای .....هوای گرمشم با کولر جبران میشه دیگه هههههه........ندا جون چقدر از بازار ماهی فروشی خوشت میاد من اصلا خوشم نمیاد تا از بغلش رد میشم از بوش بدم میاد ولی بر عکس من شوشو خیلی خوشش میاد............شرمنده که خیلی دیر جوابت رو دادم آخه این روزا اصلا حالو حوصله پای نت نشستن رو ندارم ....ولی حتما هر وقت بیام بهت سر میزنم .... میبوسمت در پناه حق باشی ........

دوست من اولاً باید خامه حسابی سرد باشه ، گرما دشمن خامه است. اگر اولش گرم شد ، دیگه فرم نمی گیره هر چقدرم بزنیدش.

دوستان درست میگن ، خامه پگاه 30 درصد خوب جواب میده ، باقی خامه ها ترکیبات شون طوری نیست که برای فرم دادن مناسب باشه.

پس یکی از این کارها رو انجام بدید :

خامه رو با پاکت بمدت حدود یک ساعت بگذارید داخل فریزر (دقت کنید نباید کاملا یخ بزنه)

یا خامه رو داخل یک ظرف ترجیحا استیل بریزید و داخل فریزر بگذارید بمدت کمتر از یک ساعت

در هر دو حالت بهتر هست ظرف استیل تون ، درون یک ظرف پر از یخ باشه اینطوری خیالتون در طول کار راحت هست که گرما به خامه نمیرسه. بنظر بنده این کار ضروری هست ؛ در فصل گرم که اصلا واجب هست ظرف یخ استفاده کنید.

اولش هم یکم شل میشه نگران نباشید.

پودر قند هم خوبه بزنید.

فیلم فرم دادن خامه صبحانه رو هم حتما ببینید بهتون کمک میکنه    . از سری آموزش های کیک و شیرینی نیک پز هست.   

2706