2737
2734

🌕 هدیه جمعه های کانال مهدویت (۹۰)

#هدیه_جمعه

🔴 پر فضیلت ترین تعقیبات بعد از هر نماز واجب

🌺 به سند موّثق از حضرت امام صادق علیه‌السلام روایت شده است:

🔵 چون حق‌تعالی فرمان داد این آیات را به زمین آورند به عرش الهی چنگ زدند و گفتند: پروردگارا، ما را به سوی اهل خطا و گناهکاران می‌فرستی؟

حق‌تعالی به سوی ایشان وحی کرد به جانب زمین بروید، به عزّت و جلالم سوگند یاد می‌کنم که تلاوت نکند شما را احدی از آل محمّد و شیعیان ایشان جز آن‌که نظر رحمت کنم به سوی آنان از رحمت‌های پنهان خود، هر روز هفتاد نظر، در هر نظری هفتاد حاجت او را برآورم و او را بپذیرم هرچند نافرمانی بسیار نموده باشد.

🔹 و طبق روایتی دیگر: هرکه این آیات را بعد از هر نماز بخواند او را در «حظیره قدس» [منظور استراحتگاه بهشت است] ساکن گردانم، با هر گناهی که داشته باشد و اگر ساکن نکنم، به سوی او نظر کنم، به نظر رحمت خاصّ خود، در هر روز هفتاد نظر و اگر چنین نکنم، هر روز هفتاد حاجت او را برآورم که کمتر آنها آمرزیدن گناهان باشد و اگر چنین نکنم، او را از شرّ شیطان و از شرّ هر دشمنی پناه دهم و به او بر ایشان یاری رسانم و او را از داخل شدن بهشت مانع نشود مگر مرگ،و آن آیات به شرح زیر است:

1⃣ سوره فاتحه تا آخر

2⃣ و «آیت‌الکرسی» که تا «هُم فیها خالِدونَ» بخواند بهتر است

3⃣ و «آیه شهادت»، یعنی:

🔹 شَهِدَ اللّٰهُ أَنَّهُ لاٰ إِلٰهَ إِلاّٰ هُوَ وَ الْمَلاٰئِكَةُ وَ أُولُوا الْعِلْمِ قٰائِماً بِالْقِسْطِ لاٰ إِلٰهَ إِلاّٰ هُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ . إِنَّ الدِّينَ عِنْدَ اللّٰهِ الْإِسْلاٰمُ وَ مَا اخْتَلَفَ الَّذِينَ أُوتُوا الْكِتٰابَ إِلاّٰ مِنْ بَعْدِ مٰا جٰاءَهُمُ الْعِلْمُ بَغْياً بَيْنَهُمْ وَ مَنْ يَكْفُرْ بِآيٰاتِ اللّٰهِ فَإِنَّ اللّٰهَ سَرِيعُ الْحِسٰابِ. (آل عمران/۱۸ و ۱۹)

4⃣ و «آیه ملک» یعنی:

🔹 قُلِ اللّٰهُمَّ مٰالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِي الْمُلْكَ مَنْ تَشٰاءُ وَ تَنْزِعُ الْمُلْكَ مِمَّنْ تَشٰاءُ وَ تُعِزُّ مَنْ تَشٰاءُ وَ تُذِلُّ مَنْ تَشٰاءُ بِيَدِكَ الْخَيْرُ إِنَّكَ عَلىٰ كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ تُولِجُ اللَّيْلَ فِي النَّهٰارِ وَ تُولِجُ النَّهٰارَ فِي اللَّيْلِ وَ تُخْرِجُ الْحَيَّ مِنَ الْمَيِّتِ وَ تُخْرِجُ الْمَيِّتَ مِنَ الْحَيِّ وَ تَرْزُقُ مَنْ تَشٰاءُ بِغَيْرِ حِسٰابٍ.(آل عمران/۲۶و۲۷ )

📚 مفاتیح الجنان/تعقیبات مشترکه/حاشیه

پس چرا صدای منو نمیشنوه اینجا گفتید که خداوند فرموده ۷۰ حاجتش رو براورده میکنم ولی سال هاست که صدای منو نمیشنوه نماز واجب خوندم مستحب خوندم ولی نتیجه نگرفتم 

قلبــيمـين قـوّتي سن سخـــتي دوران دا آتا مـنه ناجي سنيدون قورخولي طوفان دا آتا يـخـلان وقـته اليمدن دوتوب آرام ايلــدون گرچه من ناقصيديم گوش به فرمان دا آتا
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

پس چرا صدای منو نمیشنوه اینجا گفتید که خداوند فرموده ۷۰ حاجتش رو براورده میکنم ولی سال هاست که صدای ...

استغفار خیلی خوبه. بعضی از گناهان باعث عدم استجابت دعا میشه. اول استغفار 

2731
استغفار خیلی خوبه. بعضی از گناهان باعث عدم استجابت دعا میشه. اول استغفار 

گناه کبیره که نکردم یعنی به خاطر غیر از گناه کبیره خدا بهم نظر نمیکنه؟ چهله استغفار بارها برداشتم😭

قلبــيمـين قـوّتي سن سخـــتي دوران دا آتا مـنه ناجي سنيدون قورخولي طوفان دا آتا يـخـلان وقـته اليمدن دوتوب آرام ايلــدون گرچه من ناقصيديم گوش به فرمان دا آتا
گناه کبیره که نکردم یعنی به خاطر غیر از گناه کبیره خدا بهم نظر نمیکنه؟ چهله استغفار بارها برداشتم😭

خدا که تو هر شرایطی همیشه مهربونه نسبت به بنده هاش مطمئن باش یا به صلاحت نیس یا هنوز زمانش نرسیده .من خودم با خوندن استغفار امیر المومنین بعد از نماز صبح حاجت گرفتم. ایمان داشته باش بخدا نماز اول وقت بخون ،شکر گذار باش، صبور باش برات معجزه میکنه.

خدا که تو هر شرایطی همیشه مهربونه نسبت به بنده هاش مطمئن باش یا به صلاحت نیس یا هنوز زمانش نرسیده .م ...

توکل به خدا که جز خودش پناهی نداریم مرسی عزیزم چشم