2733
2739
عنوان

کیا آزمایش ژنتیک قبل بارداری دادن؟

192 بازدید | 50 پست

سلام خانوما آزمایش ژنتیک چجوریه؟بیمه اینا قبول میکنن؟

برای آی وی اف چطوره ؟مثلن یه بیماری ژنتیکی رو بخای از راه آی وی اف و آز ژنتیک به نسل بعد منتقل نشه

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس .

نه عزیزم آزمایش ژنتیک من هم قبل بارداری دادم هم بعدش ... کلا آزاده

متاسفانه که گرونم هست 

ما بخاطر مشکلی قبلی بارداریم فقط ی دونه آزمایش ژنتیک دادیم که کروموزوم هامون چک بشه ۳/۸۰۰ میلیون شد 

الآنم باردارم ۱۲ هفته رفتم آزمایش nipt دادم واسه ژنتیک و ناهنجاری ها 

اینم شد ۴/۸۰۰ میلیون 

2731

دکتر من گفت دو تا روش دارم یا ای وی اف میکنی جنین تشکیل میدن بعد جنین ها رو از نظر ژنتیکی بررسی میکنن بعد انتقال میدن 

یا قبل انتقال ازمایش ژنتیک میدی من دادم ولی یادم نیست بیمه قبول کرد یانه من خودم اصرار کردم برام ازمایش انعقادی و ایمنی هم نوشت که فقط همین دوتا مشکل داشت

عزیزم واسه IVF که کلا بعد پروسه تخمک کشی که جنین بوجود اومد اونارو چک میکنن از همه بابت که سالم باشند بعد انتقال میدن

واسه بعضی ها که مشکل ژنتیکی دارن همون IVF میکنن چون راه مطمئن هست که جنین سالم سالم انتقال میدن 

2740
من دادم بیمه قبول نکرد با اینکه دولتی بود

آزمانش کلی دادی ؟اصلن ژنتیک آزمایش جزعی ام داره مثلن برای یه بیماری خاص فقط آزمایش بدی و ژن معیوب پیدا کنن؟

البته برای بیماری های سندروم دان و هموفیلی تالاسمی اینا که که ژن هاشون کشف کردن نه ها یه بیماری های ارثی جزعی تری

همون غربالگری رو منظورتون؟ من ۲۹ میشم ۱۲هفته آزمایش غربالگری باید بدم 

عزیزم هم ۱۲ هم ۱۸ باید شما غربالگری انجام بدید اما nipt بخاطر هزینه اش پیشنهاد نمی‌دن 

من بارداری قبلیم غربالگری و سونو ۱۲ هفته همه چی خوب بود و دکتر گفت نیازی به غربالگری ۱۸ هفته نیست شما فقط بیا سونو 

من رفتم سونو تو سونو مشکوک شدن به سندروم داون.... خلاصه گفتن باید آزمایش nipt بدید یا امینوسنتز بشی .... من آزمایش دادم تا جواب اومد بله جنین مشکل داره اما ی سندروم دیگه داره به اسم کلاین فلتر

خلاصه من تحقیق کردم پیش دکتر ژنتیک رفتم گفتن که تو این آزمایش تقریبا ۳۰ ۲۵ تا مدل سندروم رو از طریق خون چک میشه ... دیگه شوهرم عصبانی زنک زد آزمایشگاه که چرا شما غربالگری اول پیشنهاد ندادین ما اینو انجام بدیم گفتن چون هزینه اش بالاست ما فقط تو غربالگری اول دو تا سندروم خیلی حاد رو چک میکنیم .... بعد آقاهه گفت ما زیر همین برگه نوشتیم کلا ۸۰ درصد صحت داره این غربالگری ها شما اگر می‌خواین دقیق ب

تر باشه باید آزمایش های پیشرفته تر بدید کلی بگم این غربالگری ها همش چرته

۳ ۴ تا کلا سندروم خیلی شدید چک میشه 

دیگه من اونو سقط کردم

مجدد باردار شدم تو ۱۲ هفته رفتم nipt دادم 

اینو ک ه بدی دیگه نیازی به غربالگری اول و دوم نیست 

خیلی پیشرفته و دقیقه

عزیزم هم ۱۲ هم ۱۸ باید شما غربالگری انجام بدید اما nipt بخاطر هزینه اش پیشنهاد نمی‌دن  من بارد ...

انشالا که این بار صحیح و سالم بیاد بغلتون. برا منم دعا کنید این بار که باردار شدم بچم سالم باشه صحیح و سالم بیاد بغلم🥲

2706