2737
2734
عنوان

تازگي ها يك سوالي خيلي ذهنم رو مشغول كرده

| مشاهده متن کامل بحث + 548 بازدید | 34 پست
متاسفانه همين ديگه ،من اعتقاد ضعيفي دارم!!مثلا اينكه ميگن توكل كن به خدا .واقعا اگر ادم بخواد توكل ك ...

توکل آخر مراتب بندگی و عبودیته اول باید مراحل مختلفی طی بشه تا کسی بتونه توکل کنه گفتنش آسونه که توکل کن ولی در عمل خیلی سخته 

مهدی جونم من دوشب قبل از رفتنت برات کلید ساختم با جا کلیدی قلب که دیگه پشت در نمونی وقتی من و آدلیا نیستیم تورو خدا فقط یه بار کاش از این کلید استفاده میکردی 😭مهدی یادته تولدت سال ۹۱ دم دانشگاهت بادکنک باد میکردم ماشینت رو تزیین کردم همه فکر میکردن خل شدم .مهدی جونم آدلیا دلش هوات رو کرده بیا و بهش بگو خدا اجازه داده دوباره بیای پیشمون و شبای سه نفره مون تا ابد تکرار بشه بیا تورو خدا😭😭

خوب یه چیزی من بهش رسیدم اینکه  تقدیر از قبل برنامه ریزی شده و هر چیزی حساب و کتاب معینی داره تو این دنیا.

یه مطلبی تازه شنیدم که مقدار آبی که هر سال توسط بارون در کل کره زمین میاد رو زمین, اندازه گیری شده و همیشه یه مقدار ثابتی هست. حالا یه جا کمتر یه جا بیشتر اما مقدار کلی اش ثابته.

بقیه موارد هم همینطوره. میزان دقایق و ساعات شب و روز. نه عقب نه جلو میره. هر سال با یه نظم خاصی زیاد و کم میشه.

وقتی به این همه نظم تو دنیا فکر می کنم به این حس میرسم که وسط این همه هارمونی و هماهنگی جهان آفرینش که هر چیزی وظیفه اش و می دونه و کارش و سر وقت انجام میده خواسته های من کجا جا میگیرن. اصلا خود من کجام.

من یه موجود بسیار بسیار کوچک از یه سیاره بسیار کوچک از یه کهکشان بسیار کوچک در بین میلیونها کهکشانم که ادعا دارم رییس دنیام. و دنیا باید به خواست من بچرخه.

من اصلا خودم رو در این جایگاه نمیبینم.

من حتی اومدن و رفتنم تو دنیا و حوادثی که تو زندگی برام غیر مترقبه پیش میاد دستم نیست.

من فقط میتونم تو همین فرصت کوتاهی که بهم داده شده تا حد توان و اختیارم خوب زندگی کنم.

می تونم از برنامه ریز بزرگ دنیا بخوام بیشتر کمکم کنه. اما خیلی کم ممکنه وقایع به خاطر خواست من تغییر کنه.چون من به آینده اشراف ندارم. تنها موقعی تغییر می کنه که تو برنامه ریزی خدا خللی ایجاد نکنه.

این چیزیه که من بهش رسیدم.

اما نهایتا خداوند بنده هاش و دوست داره و دعاهاش و میشنوه. همین دعا کردن یه جور بزرگ دونستن خدا و قبول کردن تاثیرگذاری خداست. برای همینه که بهش سفارش شده تو همه ادیان.

ONLY. GOD.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

منم مثل شما هستم اقیانوس جان خیلی اذیت میشم سر این قضیه خیلی پرتوقعم میگفتم من چه فرقی دارم با حض ...

اره ديگه متاسفانه منم دقيقا همينم ،ولي ادم وقتي ميتونه بنده خوبي براي خدا باشه كه از ته قلبش و با تمام وجودش به خدا اعتقاد كامل داشته باشه !!نه مثل من كه تازگي ها وقتي ميخوام دعا هم بكنم پيش خودم ميگم يعني خدا صداي من رو ميشنوه ؟؟واقعا خيلي ناراحت كننده هست اين اتفاق 

کسی که تو رو نمیبینه نگاهش درگیر یکی دیگه س حالا هی خودتو تغییر بده

من به بودنش شک ندارم اما دلیل کاراش رو نمیفهمم.

اتفاقهایی سر راهم قرار میگیره که من هیچ نقشی توش ندارم،اما باعث عذابم میشه.

بعضی وقتا حس میکنم آفریده شدم که فقط عذاب بکشم.

آدم وقتی ایمانش قوی میشه که یک جایی از سمت خدا جوابی بگیره،نه مثل من که هربار دست رد به سینه م خورده

2731
من به بودنش شک ندارم اما دلیل کاراش رو نمیفهمم. اتفاقهایی سر راهم قرار میگیره که من هیچ نقشی توش ند ...

منم تا حدودي اينجوري هستم ،بدبختانه بعضي وقت ها تو ذهنم مياد كه اصلا از كجا معلوم خدا وجود داشته باشه؟😞😞با اينكه هزار تا دليل هست و آدمي كه بخواد ببينه ميفهمه كه خدا وجود داره أما من انگار خودم رو زدم به كوري و دچار يك نااميدي و نگراني هميشگي هستم 😔😔خيلي حس بدي هست كه فكر كني هيچ پشت و پناهي تو دنيا نداري 

منم خیلی وقت ها پرتوقع میشم...ناراحت میشم ...انگار با خدا قهر میشم.. واقعا خدا ببخشه منو

ولی هر دعایی می کنیم سه حالت براش اتفاق میوفته

و از آنجایی که خداوند فرموده و وعده داده که : ادعونی استجب لکم- هر دعایی به تحقیق مستجاب می شود ولی نه 1.به آنصورت ظاهری که ما همیشه بفهمیم. خداوند همه دعا ها را مستجاب می کند 2.ولی گاهی مطابق ظاهر آن و گاهی که به صلاح نیست 3.مطابق صلاح فرد و حتی بیشتر از خواسته فرد به او می دهد، لکن انسان به آن توجه ندارد. البته گاهی هم عدم استجابت ناشی از مانعی مثل گناه است که با توبه انسان ، دعاهای او نیز شنیده و مستجاب می شود.

خدایا!بجز خودت به دیگری واگذارش نکن!تویی پروردگار او!پس قرار ده بی نیازی در نفسش،یقین در دلش،اخلاص در کردارش.روشنی در دیده اش،بصیرت در قلبش،وروزی در زندگیش،امین یا رب العالمین
منم خیلی وقت ها پرتوقع میشم...ناراحت میشم ...انگار با خدا قهر میشم.. واقعا خدا ببخشه منو ولی هر دعا ...

حتما همينطوري هستش أما من اعتقادم خيلي ضعيف شده و از اين بابت خيلي عذاب ميكشم !!نميدونم چرا يهويي اينجوري شد 

2740

من به دعا و نذر و نیاز اعتقادی ندارم

یه اتفاقاتی باید تو زندگیم بیفته که از قبل مقدر شده و با دعا و نذر و نیاز عوض نمیشه

من زندگی خودم رو دارم و با شک و تردید همه چیز رو به خدا میسپرم

این کارما رو هم از فضای مجازی یاد گرفتید، وگرنه قبلا میگفتید حضرت عباس زد به کمرش     
حتما همينطوري هستش أما من اعتقادم خيلي ضعيف شده و از اين بابت خيلي عذاب ميكشم !!نميدونم چرا يهويي اي ...

با تجربه خودم میگم... ببین تو انجام نمازو.. سستی نمی کنی...دل کسی رو نشکوندی..

خدایا!بجز خودت به دیگری واگذارش نکن!تویی پروردگار او!پس قرار ده بی نیازی در نفسش،یقین در دلش،اخلاص در کردارش.روشنی در دیده اش،بصیرت در قلبش،وروزی در زندگیش،امین یا رب العالمین

نَّ الدُّعاءَ يَرُدُّ الْقَضاءَ وَقَدْ نَزَلَ مِنَ السَّماءِ وَقَدْ ابْرِمَ إبْراماً «12».

امام صادق عليه السلام فرمود: دعا قضائيكه از آسمان نازل شده برمى‏گرداند، اگر چه آن قضا به سختى مبرم و محكم شده باشد.

حتما همينطوري هستش أما من اعتقادم خيلي ضعيف شده و از اين بابت خيلي عذاب ميكشم !!نميدونم چرا يهويي اي ...

یهویی نمیشه... حتما موقع خواب کارایی که تو روز میکنی یه بررسی کن به هر حال میدونی کجا کم گذاشتی

اینم بگم فک نکنید نفسم از جای گرم بلند بشه ، رفتم رو منبر...

خدا همیشه هست و هوامونو داره یه مثلی هست که میگه به مو میرسه ولی پاره نمیشه . خدا به موقع دست ادم را میگیره .به نظرم  ما از زندگی دیگران خبر نداریم و فکر میکنیم فقط ما داریم با مشکلات زندگی میکنیم در حال که مشکلات زندگی برای همه هست . اگه مشکلات نباشه که دیگه زندگی معنی نداره . 

همیشه به وقتهایی فکر کن که تو اوج ناامیدی یهو معجزه میبینی و غیر ممکنه کسی از این معجزه ها تو زندگیش ندیده باشه . باید از ته دلت به خدا ایمان داشته باشی چون اگه خدا بخواد محال ترین اتفاق ها هم میتونه بیفته  و اگر نیافتاد مطمین باش یه حکمتی داره که شاید بعدها بفهمی

*** الیس الله بکاف عبده***
با تجربه خودم میگم... ببین تو انجام نمازو.. سستی نمی کنی...دل کسی رو نشکوندی..

اره چند وقت هست كه درست و حسابي نماز هام رو نميخونم !!

2706