2752
2734
سلام ننه سبحان،😘😘 میگما من دیروز ویپاد نصب کردم فقط پول نریختم روش که بهم وام بده بزارم ده روز دی ...

سلام تبسم جونم .

برای وام یک میلیونی پول خیلی زیادی هم نمیخواد واریز کنی .

و اینکه بله صبر کن کارتت بیاد بعد وام بگیر عزیزم . 🌹🌹🌹🌹😍😍😍😍

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، 

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، 

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

[QUOTE=337628181]اااا طلعتی عربیه انتی هم خاف مرت حمای او ما ادری بیچ 🤣🤣🤣ایامچ سعیده عینی ...الله ایعودکم ابسلامه ...[/QUOTE

لا عینی خلی بالچ مرتاح  شکرن ینعاد علیچ کل سنه بخیروسلامه، ماهم همینیم بخدا ولی مزه عید به همینشه دیگه،انا من اهواز وانتی ما اظن شویون ابعاد یحتمل  

2731

دوستانه جان ❤️

شب خوش و خوب. 

پست دوم از یخچالی سرشار از کالری:

سبزیجات و مصرف انواع آن، من جمله سبزی خوردن و انواع کلم. لطفا کلم ها را تحویل بگیرید 😊  بسیار زیاد میل بفرمایید،

انواع کلم را میل بفرمایید که شامل گل کلم، بروکسل، بروکلی، کلم سفید و کلم بنفش و …. کلم ها آنتی اکسیدان دارن و ضد سرطان هستن، بروکلی خودش به تنهایی یه پا اسید فولیک هست 😊 و خانوم هایی که قرص فولیک اسید مصرف میکنن، تا سطح فولات بدنشان مناسب باشد، 

لطفا مصرف کلم ها و سبزیجات را بیشتر جایگزین ترشی های خانگی کنید. 

ترشی خوب است، به به 🤭😊 ولی مصرف آن، کم و به قاعده

ولی در مورد سبزیجات و مصرف کاهو و کلم، زیادش هم، کمه 😊

من در هر روز یک بشقاب سالاد، برای اهل خانه به عنوان میان وعده آماده میکنم، در سفره ی من کنار غذای اصلی ، سالاد وجود نداره. 

فقط یک شام در هفته، سالاد غذای اصلی خواهد بود که البته این سالاد وعده ی شام، فقط شامل سبزیجات نمیشه، بلکه مقداری پروتئین،  که یکبار نصف سینه ی مرغ گریل شده و تکه شده هست که روی سالاد میذارم. 

یکبار دیگر از یک پیمانه حبوبات پخته شده استفاده میکنم، مثل لوبیا چیتی پخته شده و با سالاد ترکیب میکنم.  بار دیگر نخود را میپزم و ترکیب با سالاد میکنم و …. 

سبزی خوردن هم، هفته ای یکبار میخرم و سر صبر و حوصله و با دقت همه اش را خوب پاک میکنم، یک برگ سالم از زیر دست من در نمی رود 😊🤭 

مادر بزرگم را،  مادری، صدا میزنم، قربان روی ماهش بشوم، که چقدر مادربزرگ ها شیرین اند، همیشه روسری به سر دارد 🥹

و بوی بهشت می‌دهد ، بوی گل❤️

انقدر آرام و با حوصله کار میکند، و مواظب است هیچ اسراف نشود، همین الان با سنی نزدیک ۸۵ سال، سیب زمینی که پوست می‌گیرد، چنان نازک پوست قهوه ای سیب زمینی را جدا میکند، درست مثل پوست کن. 👌

اینها شیر زنان نازنین قدیم اند، همانها که شش، هفت بچه بزرگ کردن، وجودشان برکت است، چون سبک زندگیشان برکت دار بود، به دور از اسراف، به دور از چشم و هم چشمی،

برای دل خودشان  زندگی میکردن نه برای نمایش، نه برای نشان دادن زندگیشان به دیگران.  

من بسیار میپسندم، که نعمت را درست مصرف کنیم، اتفاقا این، کم مصرف کردن نیست، بیشتر مصرف کردن خواهد شد، 👌 سبزی خوردن اگر با حوصله و خوبه خوب پاک شود، وزن بیشتری و حجم بیشتری سبزی میدهد، و نعمت را نباید اسراف کرد ❤️

به سبزی خوردن هفتگی برگردیم، 😊

بعد از پاک کردن، نیمی از سبزی را میشویم، و در کیسه ی مخصوص سبزی و کاهو قرار میدهم، من دو تا کیسه ی کوچک و بزرگ دارم، کیسه کوچک برای سبزی خوردن شسته شده، و کیسه ی کمی بزرگ‌تر برای کاهوهای شسته شده، 

و در هر وعده ، مقداری سبزی در سفره،  کنار غذای اصلی میگذارم. و تا سه روز هفته از این سبزی شسته،  میل میکنیم

نیم دیگر سبزی را نشسته داخل نایلون فریزر قرار میدم و کاملا هواگیری میکنم و گره میزنم و در یخچال تا سه روز سبز و سالم میماند و بعد از اینکه سبزی های شسته تمام شد، اینها را میشویم و دوباره تا سه روز دیگر هم سبزی خوردن آماده داریم. 

خرید سبزی خوردن من، هفته ای یکبار و کاهو نیز دو هفته یکبار، همه را با هم نمیخرم. یک هفته یک عدد کاهو و بروکلی ، هفته ی دیگر کلم پیچ و بروکسل.

چون هر روز بشقاب سالاد میان وعده دارم، سس سالادهام به هیچ عنوان مایونز نمیباشد،

سس سالادهای من، ترکیب کمی روغن زیتون و نیمی از لیموترش تازه و کمی سبزی خشک معطر و کمی کنجد و نمک و فلفل سیاه

یخچال من خالی از سس های هزارجزیره و سس سفید سالاد هست. هیچ وقت یک ریال هم برای سس های صنعتی ندادم و هیچ وقت نخوردیم . 

بسیار به تغذیه اهمیت میدم و هر چیز فروشگاهی و صنعتی را وارد یخچالم و سفره ام نمیکنم، حتی ماهدخت جانم را از وقتی که مرواریدهای سفیدش درآمد 🥰 و دندان درآورد، با این فرهنگ  غذایی عادت دادم. 

بخوریم و بیاشامیم، ولی اسراف نکنیم. و نعمت را تماما استفاده کنیم. 

پر رزق و روزی باشید و تندرست 🙏❤️🙏❤️🙏❤️🙏❤️ 

سلام عزیز دلم ❤️ قربونت برم ...خوبم به خوبیت عزیزم ❤️ اینا هم هستن دست بوستن  ایشون هم بله خ ...

قربونت برم مهربونم خدا روح پدر و مادر عزیزت رو شاد و قرین رحمت کنه فدات شم

من با اینکه خیلی ازت بزرگترم ولی ازت خیلی چیزها یاد گرفتم و یاد میگیرم

انشالله حقت رو به سرمون حلال کنی قربونت برم

حدیث داریم از امیرالمؤمنین علی علیه سلام

هر کس کلمه ای بمن بیاموزد  مرا بنده خود کرده ست

خلاصه که عزیز دلم خدا برات خیر بخواد و خیر سر راهت بذاره که انقدر خیرخواهی

فقط میتونم دعات کنم قربونت برم

خدایا کمک مان کن تا از ما به دیگران، تنها خیر و نیکی برسد.ٱمین یا رب العالمین.
ممنونم عزیزم...ماهایی که بیمارستان کارنمیکنیمم نمیدونیدازکجابایداقدام کنیم....

سلام عزیزم بعضی بیمه های بازرگانی مثل بیمه کارآفرین و سامان بیمه تکمیلی انجام میدن شرایط و تعهدات مختلفی هم داره با نرخ های مختلف که خودت انتخاب میکنی 

کارآفرین خانواده گی بیمه میکنه و بچه های زیر ۱۵سال هم نصف قیمت

بیمه سامان فکرکنم فردی هم بیمه تکمیلی انجام بده 

سلام دوست عزیز واقعا حرفتون طلاس 👌بقول قدیمازنی که خرج نداده ارج هم نداره 😔منم اوایل ازدواج اصلا ب ...

منم قدیما خیلی لو میدادم 

البته وضع همسر تعریفی نداشت نمیشد کمک نکنم

تو یه دوره از زندگیمون هیچ کدوم مدیریت نداشتیم رو پولمون 

حقوق چه دست من چه دست اون دو روزه کولباش میشد 

بدهیا رو نمیدادیم میرفت با ماه بعدی

منم یه قرعه مخفی نوشتم سال ۹۵ که ۵میلیونی بود بهش نگفتم و موند تو حسابم

خانوادمم هر چی پول میدادن میذاشتم تو یه کیفی تو کشو خونشون که همه میدونستن این مال منه و کلی توش پول بود

اون موقعها عقلم نمیرسید تبدیل کنم 

قبلترش کلی طلا با وام خریده بودم فکر میکردم کافیه دیگه میخوام چکار زیادیش رو 

تا اینکه کارتی که توش پول قرعه بود اتفاقی میفته دست همسر 

فکر میکنه پول توش نیست چون خیلی قدیمه و اشتباهی برده بود یه موجودی میگیره و میبینه ۵تومن توشه ۵تومنی که الان بالای ۵۰تومن ارزش داشت و ما تو اوج بی پولی 

هر وقت قرض میخواست به اسم خانوادم میدادم و پس میگرفتم 

تا اینکه شروع کرد لج کردن که من قرض خانوادتو نمیدم 

بذار ماه بعد و کلی بحث 

اخرشم مریض شدم خیلییی بیشترش خرج بیماریم شد

گفت تا تو باشی دیگه پول نگه نداری وقتی من احتیاج دارم

اون کیفی که خونه بابام بود هم اینقد ازش قرض گرفتن و در موردش حرف زدن که چرا مخفی میکنی از شوهرت تا برکتش رفت و دیگه الان هوشیار و زرنگ شدم

میدونه پس انداز دارم بهشم قرض میدم اما سر پس گرفتنش جدییم اصلا شوخی ندارم

حالا جدیدا دارم طلای ریز میخرم چون همه رو فروختم و دستم و گردنم خالیه

در حد مصرفی رو اشکار میندازم ولی تصمیم دارم بعد اون هیچی رو نکنم حتی خانواده خودم ...چراغ خاموش خیلی موفقترم 

اگرم خواستم یه زمانی حرکتی با طلام بزنم به اسم وام قرعه بهشون میگم ...با همسر هم  توافق کردیم هر کی کار خودشو بکنه و به تم کاری نداشته باشیم

سلام عزیزم . ویپاد چی هست چجور وام میدن

سلام عزیزم ویپاد اپلیکیشن بانک پاسارگاد هست . ۲ نوع وام داره .

یکی پشتوانه هست که به صورتی پله ای و با تسویه هر وام و کار کردن با حساب تا سقف ۳۰ میلیون وام میده .

یکی هم وام برایند هست که براساس میانگین حساب تا سقف ۵۰ میلیون وام میده .

برای وام برایند ۱۰ میلیونی باید ۱۰ میلیون ۴۵ روز یا ۳ ماه داخل حساب باشه تا بتونید با بازپرداخت ۶ یا ۱۲ ماهه ۱۰ میلیون وام بگیرید .

و همینطور برای مبالغ بالاتر هم به همین نسبت باید حساب کنید . 

عزیزم چرا میشه قبلا که تا ۱۰۰ میلیون هم میشد شاید موقت قطع شده ، یا یک بار از ویپاد خارج و وارد بشید ...

نمیدونم هر چی میزنم برگشت میخوره .. 

در هر حال ممنون جواب دادید 🌹

سلام دوستای خوبم دلم براتون تنگ شده بود بعد برگشت معصومه تاپیک زود تعطیل شد و سعادت نداشتم باهاتون ...

@masumehjoon   به کمکت و انرژی مضاعفی که میدی هولمون میدی روبه جلو ...من یکی که خیلی بهت مدیونم

چند وقت پیش از مدیریتم و اهدافم گفتم حالا بگو به نظرت خوب بودم ؟؟اگه یادت باشه برنامهام رو گفته بودم ...۱۲تومن برام میمونه بعد از کسر بدهی و قرض که شامل خوراک و پوشاک و مدرسه و همه چی

2706