2737
2739

دارم تو این زندگی عذاب میکشم ترس از جدا شدن دارم و زحمتی که ۱۲سال کشیدم تا زندگیم ب اینجا برسه نمیتونم راحت بزارم برم برای کس دیگه اینم بگم زندگی من آرزو خیلی هاس خیلیا دوس دارن جای من باشن چون از درون زندگیم خبر ندارن من شوهرم کنار هم خوشبخت نیستیم شوهرم با همه خوبه  ب همه کمک دست میرسونه با معرفت رفتار میکنه ولی با من نه همیشه تنهام  خیلی باهام بد اخلاق عصبیه  فقط خرجی خوب میده 

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731

به جای اینکه تمرکزو بزاری روی کنار اومدن با شرایط موجود

تمرکز کن روی بهبود رابطه ت

قطعا رفتارای همسرت بی دلیل نیست

و قطعا تنها کسی که میتونه برخورداشو تغییر بده خودتی

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...
2738
فقط بخاطر همین موندم چون برم کسی دیگه صاحب همه چیز حاضری میشه خوب خرج میکنه شوهرم فقط 

کار خوبی میکنی

تغیر رو از خودت شروع کن به خاطر خودت زندگی کن

شوهرت رو نادیده بگیر

اینجا تبادل نظره اگه مخالف نظرم هستی ریپ نزن من فقط نظرمو گفتم حوصله ندارم

تمرکزم رو از روی شوهرم برداشتم و روی بهتر شدن خودم گذاشتم. ورزش میکنم، کتاب میخونم، خرید میرم، قراره زبان جدید یاد بگیرم، با دخترم وقت میگذرونم... اصلا وقت نمیکنم بهش فکر کنم که اعصابمو بخواد خراب کنه

به جای اینکه تمرکزو بزاری روی کنار اومدن با شرایط موجود تمرکز کن روی بهبود رابطه ت قطعا رفتارای هم ...

من زبونم تند لحن حرف زدنم تند چطوری درس کنم دست خودم نیست با لطفت نمیتونم حرف بزنم 

دقیقا مشکلتون چیه؟ احتمال نمیدی که شاید خودت نیاز به مشاوره داشته باشی! 

من اخلاقم اینطوریه که مثلا میبینم شوهرم ی دختر نگاه میکنه زود واکنش نشون میدم که برا چی نگاهش کردی چند تا تیکه ميندازم با لحن بد. شوهرم متنفر از این کارم دعوا بزرگی راه میندازه که تو بهم تهمت میزنی 

2706