2737
2739
عنوان

یه قانون مسخره از روشن فکرای سایت!!!

3299 بازدید | 193 پست

پول نداری چرا بچه دار شدی؟؟؟

واقعا احمقانه ترین سوالیه که میشه پرسید

حق همه چی رو از آدما گرفتن پولدارا ک همه چی دارن حالا حتی حق بچه آوردن و تولید مثل رو هم مختص پولدارا میدونن

مگه ما به دنیا اومدیم که همه چی داشته باشیمم؟؟؟ نکنه نباید آب تو دل کسی تکون بخوره؟؟؟

اتفاقا کسایی که تو زندگیشون همه چی براشون فراهم میشه بیشتر مواقع نه موفق میشن نه چشم و دل سیر بلکه یه مشت عقده ای بی فرهنگ و افسرده میشن

چون خواسته ها و نفس آدمو مثل آتیشه هرچی بریزی میسوزونه تمومی نداره هرچقدر بیشتر بهش بها بدی عمیق تر میشه

والا منم خیلی چیزا رو تو زندگیم نداشتم ولی وقتی اطرافیانمو میبینم که چقدرررر راحت طلب و شدن و با وجود اینکه پدر و مادره همه چی براشون تامین میکنن میخوان سرشونو شیره بمالن و بیشتر کش برن میفهمم این که میگن نزار چیزی تو دل بچت بمونه کششششکه هرکسی باید یه چیزایی تو دلش بمونه که انگیزه داشته باشه برای رسیدن بهش.

🌻اللهم العجل لولیک الفرج🌻 میشه با دل پاکت برای آوردن رتبه ای که میخوام تو کنکور صلوات بفرستی💖🥺
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

هعی ...

اقای تعمیرکار سرکوچه، با اون چشای نافذ،هی با خودم میگفتم این لنتی ام ک ما روش کراشیم هیچ وقت مغازه اش باز نیس.اخر ی بار ب هوای ماشین ازت پرسیدم، گفتی داریم ساختمون میسازیم ،سر اونم ...چقدم مهربون گفتی🥹 .کوفتت شه خو بساز و بیا در مغازه نمیگی ی موقه یکی روت کراشه دلش تنگ میشه ؟😭
2731

ولی واقعا پدر مادر من نباید سه بار بچه دار میشدن. همون یکی براشون کافی بود

هممون عقده ای بار اومدیم، فک میکردن زندگی فقط سیر کردم شکم یعنی سه وعده غذاست، دیگه بچه لباس و کلاس و گردو و مداد رنگی خوبو و کفش خوشگل....نمیخواد. یه عمرم تو خونه سر پول دعوا بود. من ۵۰ تومن پولیم که گاهی بهم میدادن ۵ تا لواشک کوچیک میشد با عذاب وجدان میخوردمشون

خداییش بیاین ظاهربین نباشیم 😒  ؛ بعضیا ممکنه در ظاهر کمی بی شعور به نظر بیان , اما وقتی باهاشون حرف می زنیم و بیشتر می شناسیمشون ؛ می بینیم که در باطن خیلی بی شعــورترن ...😂🦋            

دقیییییقا

یه طوری هم میگن باید آینده اش رو تامین کنی، انگار آدمیزاد نعوذبالله خداست که تا آخر عمر بچه همه چی رو تامین کنه حتی سلامتی و نسلش رو... درحالیکه که اگه خدا نخواد یه بادی بوزه کلا همه چی کن فیکون میشه و ثروتمندترین دنیا رو هم با خاااک یکسان میکنه

ولی واقعا پدر مادر من نباید سه بار بچه دار میشدن. همون یکی براشون کافی بود هممون عقده ای بار اومدیم ...

خواست خدا بوده عزیزم وگرنه خیلیا بچه میخوان ولی بچه دار نمیشن، باید خدا بخواد 

نگاه منم مثل تو موافق این فکرما 

خودمن جز اقشار ضعیف جامعه ام🤣

ولی خب قبول داری بعضی وقتا توقعات بعضیا زیاده...

مثلا میگن فلانی میوه نده دست بچه ات..بچه ام دلش میسوزه نداریم ما... 

یه وقتایی تقصیر خودمونه که اینارو میشنویم

اولین اقدام به بارداری ۱۳ابان ۱۴۰۰ منتظرم همین روزا بیای تو دلم💔 امروز ۷ ابان ۱۴۰۲ و هنوز منتظرم بیای تو دلم مامانی...مامان جان من چه خطایی کردم که خدا تورو بم نمیده؟💔
2740

یکی یادمه یه حرف قشنگی زد گفت یه سری آدم تو عقده بزرگ شدن فکر میکنن که باید ۱۰۰ درصد امکانات و برای یه بچه فراهم کنی ولی نمیدونن یه تن پرور بار میارن بچه یاد نمیگیره تلاش کنه لقمه آماده ،واقعیت هم هست هر خانواده ای بچه دار میشه میخواد بهترین ها رو فراهم کنه برای فرزندش حالا بهترین برای بچه من با بهترین با بچه دیگران فرق میکنه ،پولداری رو میشناسم بچش هر چی میخواد نمیخره میگه تن پرور میشه داره یادش میده زندگی سختی داره ولی یکی رو هم میبینم بع بچش یاد میده من پشتتم همیشه در حالی که همیشه اینجور نیست باید تعادل و نگه داریم نه خیلی صفر نه خیلی ۱۰۰ ،یکی تو بی پولی بزرگ شده نمیخواد بچش طعم سختی رو بچشه تمام ۱۰۰ خودش و میزاره بچه بزرگ میشه همچنان دستش به پدر و مادره،احترام فقط برای این که فراهم کرده براش اگه نداشتن هیچ احترامی هم نداره،اما یکی میگه من تو رفاه بزرگ نشدم ۵۰ خودم و میزارم وسط اگه تعادل داشته باشیم زندگی قشنگه،مگه میشه پولدار یه روز نخوره زمین یا فقیر یه روز پولدار نشه

ولی واقعا پدر مادر من نباید سه بار بچه دار میشدن. همون یکی براشون کافی بود هممون عقده ای بار اومدیم ...

عزیزم منم درک میکنم

تازه گاهی پدر و مادر برای یه یچه بیشتر خرج میکنه و بچه های دیگه که محدودیت بیشتری داشتن دلشون میسوزه

ولی درسته ما از پدر و مادریم ولی منشاء ما پدر و مادر نیست کس دیگه ای خواسته که ما تو این دنیا باشیم 

کمبود های ما عقده نیست کسی عقده داره که به خاطر راحت طلبی بیشتر و بیشتر بخواد و حرص و طمع داشته باشه

🌻اللهم العجل لولیک الفرج🌻 میشه با دل پاکت برای آوردن رتبه ای که میخوام تو کنکور صلوات بفرستی💖🥺
نگاه منم مثل تو موافق این فکرما  خودمن جز اقشار ضعیف جامعه ام🤣 ولی خب قبول داری بعضی وقتا تو ...

بقول تو قرار نیست به همه چی برسیم تو این دنیا

پس توقع نباید داشته از بقیه چون ما نمیتونیم برسیم بقیه ام هی مراعات حال مارو بکنند...

یکم عزت نفس بابا

اولین اقدام به بارداری ۱۳ابان ۱۴۰۰ منتظرم همین روزا بیای تو دلم💔 امروز ۷ ابان ۱۴۰۲ و هنوز منتظرم بیای تو دلم مامانی...مامان جان من چه خطایی کردم که خدا تورو بم نمیده؟💔

الان من رو قورت میدین 

ولی بچه میارین؛ بچه مریض میشه پول درمان دارید؟ بچه پوشاک خوب و تغذیه عالی میخواد میتونید براش فراهم کنید؟

بچه نیازمند یه مدرسه خوبه الان حتی دیگه دولتیا هم دارن ۲-۳ تومن هزینه میگیرن میتونید؟ دفتر زیر ۵۰ تومن نداریم دیگه لوازم تحریر میتونید تهیه کنید؟

بچه بزرگ میشه؛ نیازمند گوشی میشه امکان تهیه دارید؟ ماشین چی؟ 

بالاخره بنا به خواسته ما روی این دنیا اومده 

و ما نیوردیمش که چشمش ببینه و دلش بخواد و نتونیم فراهم گنیم .. 

اتفاقا خیلی حرف درستیه 

چون بچه ببینه و گیرش نیاد یه حسرت به دل میشه 

یکی یادمه یه حرف قشنگی زد گفت یه سری آدم تو عقده بزرگ شدن فکر میکنن که باید ۱۰۰ درصد امکانات و برای ...

الان تو تاپیک میوه نوبرانه نگاه کن...

هرکس گفته اینایی که تو میگی متهم شده بی رحمی...خب پولدارم میگن وقتی ندارید نیارید چرا مارو محدود میکنید! 

تقصیر خودمونه هرچی میکشیم

یکی یادمه یه حرف قشنگی زد گفت یه سری آدم تو عقده بزرگ شدن فکر میکنن که باید ۱۰۰ درصد امکانات و برای ...

دقیقا منم بعضی پولدارا رو دیدم پول الکی دست بچه نمیدن یه کاری در ازاش میخوان مثلا نمیدونم برو خونه رو جارو بکش یا فلان کارو کن تا بچه قدر بدونه

بعدش آدمای ضعیف میگن نباید هیچ عقده ای تو دل بچمون بمونه!!

اون بچه واقعاااا یه بچه ی پررو میشه که نه مسئولیت پذیری بلده نه احترام یکی از همین بچه ها رو دیدم که هر چی میخواست در دسترسش بود ولی آخر خونه ی پدر و مادرش رو از چنگشون در آورد!!!! 

2706