2733
2734

چون سمت خودمون این رسما منقرض شده بود 

فکر میکردم همه جا اینطوریه

میگفتم رسومات دوران قدیمی بوده و تموم شده

بخدا راستشو میگم

من وقتی خودم ۲۰ عقد کردم فکر میکردم چقدر زود عروسی کردم

ولی وقتی اومدم تهران و همزمان تو نی نی سایت

فهمیدم واقعن اشتباه میکردم..

الان دور و برم ۴ تا دوست دارم ( تهران باهاشون اشنا شدم )

دوتامون ۲۵ ساله هستیم 

میگفت ۱۵ عقد کردم ۲۰ عروسی

اون دوتای دیگه هر ۲۲ ساله هستند

یکیشون ۱۴ عقد ۱۵ عروسی 

اون یکی ۱۳ عقد ۱۸ عروسی ( ناف بر پسر خاله اش بوده)

بخدا من خیلی تعجب کردم

هر کدومم از یه گوشه ایرانن

بماند که میگفتن سمت ما اگر فامیل دختر داشته باشه حق ندارن برن سراغ دختر غریبه و باید با فامیل ازدواج کنند

دیدید تو سایت چقدر زیاد شدن..مثل نقل و نبات همه جور فحشی میدن و اصلن براشون مهم نیست..نی نی یار رو هم تگ میکنی فوق ۳ روز تعلیق میکنه و طرف این بار پررو تر از دفعه قبل برمیگرده..با امثال اینا دقیقن مثل خودشون رفتار کنید همه کاربرا دست به دست هم بدید و بهش حمله کنید و پشت هم وایسید تا یاد بگیرن اینجا چاله میدن نیست که بیان عقده هاشون رو خالی کنن..شما هم کیسه بکس اونا نیستید که اعصاب شمارو به بازیچه بگیرن،، امثال اینارو خودمون باید جمع کنیم و درس عبرت بدیم بهشون

یا اینکه تو خانه بازی چند تا زن بودن میگفتن چقدر رژیم و..رعایت کردند تا بچه اولشون پسر بشه و جلو خانواده شوهر سربلند باشن🥲

دیدید تو سایت چقدر زیاد شدن..مثل نقل و نبات همه جور فحشی میدن و اصلن براشون مهم نیست..نی نی یار رو هم تگ میکنی فوق ۳ روز تعلیق میکنه و طرف این بار پررو تر از دفعه قبل برمیگرده..با امثال اینا دقیقن مثل خودشون رفتار کنید همه کاربرا دست به دست هم بدید و بهش حمله کنید و پشت هم وایسید تا یاد بگیرن اینجا چاله میدن نیست که بیان عقده هاشون رو خالی کنن..شما هم کیسه بکس اونا نیستید که اعصاب شمارو به بازیچه بگیرن،، امثال اینارو خودمون باید جمع کنیم و درس عبرت بدیم بهشون

منطقه چند ساکن شدی. تهران شمالش تا جنوبش زمین تا آسمون تفاوت فرهنگیه.

هر صدقه‌ای که برای مرده داده می‌شود، فرشته‌ای آن را می‌گیرد. در طبقی از نور می‌گذارد. بر لب قبر می‌ایستد. با صدای بلند می‌گوید: ای اهل قبور، درود بر شما، بگیرید این هدیه را که بستگان تان برای شما فرستاده‌اند. رسول اکرم (ص)
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2742

نمیخوام تو سایت عمومی ادرس بدم

ببخشید عزیزم

عزیزم همه‌جا تفکرات قدیمی وجود داره حتی استان شما 

تهران هم از همه‌ی استانها با هرنوع سطح تفکری و حتی کشورای مجاور مهاجر داره و تهرانی اصیل انگشت شمارن 

این ربطی به استان تهرانی بودن یا هر استان دیگه‌ای بودن ربطی نداره

نمیخوام تو سایت عمومی ادرس بدم ببخشید عزیزم

متوجه ام. منظورم این بود که هر منطقه مدل خودشه. دوستای من ۲۸ ۲۹ سالشونه اکثرا مجرد. و کامللللللا عادیه. 

هر صدقه‌ای که برای مرده داده می‌شود، فرشته‌ای آن را می‌گیرد. در طبقی از نور می‌گذارد. بر لب قبر می‌ایستد. با صدای بلند می‌گوید: ای اهل قبور، درود بر شما، بگیرید این هدیه را که بستگان تان برای شما فرستاده‌اند. رسول اکرم (ص)
2738

اما اینم بگم این فقط تو محل زندگیم برام پیش نیومده ها..

رفتم ازمون استخدامی بانک

دیدم اونجان همچین چیزایی هست

تعجب میکردت چطور بعد ازدواج همچنان درس خوندم

و چطور با بچه دنبال کار و پیشرفتم

والا ما تهران از این چیزا ندیدیم. آخرین نفری هم که توی اطرافیانم  ۲۰ سالگی ازدواج کرده ، سال ۷۶ عقد کرده و همه هم مخالف بودن 

از دهه ۸۰ به بعد دیگه کسی نداشتیم قبل از اتمام دانشگاه و زیر سن ۲۳-۴ سالگی ازدواج کرده باشه

ای بابا خیلی از همین آدمایی هم که شعار میدن تهش دلشون با همون رسم و رسوم هست مثل پسر داشتن یا به دختری که ازدواج نکرده میگن ترشیده یا به مطلقه میگن نباید با مجرد ازدواج کنه و و و خیلیا فقط ظاهری شعار میدن رسم و فرهنگ های قدیمی به ابن راحتی از بین نمیره

برای همه آرزوی آرامش دارم  ....در قضاوت کردن احتیاط کنیدزمین به طرز عجیبی گرده تجربش میکنی خودت نه عزیزت دیدم که میگم .............من وفادارترین آدما رو دیدم که خیانت کردن.باهوش‌ترین آدما رو دیدم که فریب خوردن.صادق‌ترین آدما رو دیدم که دروغ گفتن. مهربون‌ترین آدما رو دیدم که دل شکستن. قوی‌ترین آدما رو دیدم که کم آوردن.بالغ‌ترین آدما رو دیدم که بچگانه رفتار کردن.و از همه‌ی این‌ها متوجه شدم هیچ بد و خوب مطلقی وجود نداره، همه ممکنه اشتباه کنن و هیچ چیز از هیچ کس بعید

فک کنم تاجیکستان یا گرجستان هست 

که ازدواج فامیلی جرم محسوب میشه 

حتی حضرت محمد (ص)

هم نهی کرده با فامیل ازدواج نکنید

این کاربری رو با دندون تا حالا نگه داشتم😐حتی یکبارم قطع دسترسی شد با هزار مکافات برش گردوندم.پس  آدم نفهم وقتی مخالف من نظر میدی رو پیام های من ریپ نزن یعنی نزن چون من اعصاب ندارم مثل بچه تو مهمونی هرچی دهنم بیاد میگم بهت🙂
عزیزم همه‌جا تفکرات قدیمی وجود داره حتی استان شما  تهران هم از همه‌ی استانها با هرنوع سطح تفکر ...

کلن موضوع و برداشتت اشتباه بود

من نگفتم تهرانی ها اینجورین

همون طور که گفتم هر کدوم از یه گوشه ایرانن

منظورم اینه فکر نمیکردم این رسم ها هنوزم وجود داشته باشن

اما با اومدن به اینجا فهمیدم جای جای این کشور هنوزم این رسما به وفور دیده میشه

ای بابا خیلی از همین آدمایی هم که شعار میدن تهش دلشون با همون رسم و رسوم هست مثل پسر داشتن یا به دخت ...

دقیقن

افرین حرفت خیلی درسته

من تو محیط دانشگاه هم این چیزارو دیدم یعنی در رفتار و ظاهر طرف خیلی تحصیل کرده و با کلاس و با فرهنگ نشون میداد

اما همین که باهاشون صمیمی میشدن و راجب این مسائل صحبت میکردی میفهمیدی ته دل و افکارشون هنوزم اون طرز فکرا هستند..

کلن موضوع و برداشتت اشتباه بود من نگفتم تهرانی ها اینجورین همون طور که گفتم هر کدوم از یه گوشه ایر ...

متوجه م عزیزم منم میگم با هر سطح تفکری هست چون مهاجر زیاده 

تهرانی اصیل کمه بخاطر همین به این نتیجه رسیدی 

و این ربطی به فلان استانی بودن نداره

2706