2733
2739
عنوان

پاسخگویی مشکلات و دعاوی حقوقی

| مشاهده متن کامل بحث + 1454 بازدید | 102 پست

سلام.

من مهریه ام اینجوریه: اول مهریه رو توی دفترخانه توی یه برگ کاغذ تنظیم کردن و داخلش یه خونه رو نوشتن. این برگه امضای شاهدین و محضردار و شماره و مهر محضر خونه هم داره.

بعد موقع انتقال به سند، معادل ریالی خونه رو نوشتن. یعنی اسمی از خونه نبردن . فقط نوشتن فلان قدر وجه نقد.

میخوام بدونم من مدعی کدومش میتونم باشم؟ کدومش رو میتونم بگیرم؟ خونه رو یا معادل ریالی رو؟

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

يه ساختماني ٤طبقه ساخته و بجاي ٦٠درصدقانوني٨٠درصد ساخته وما مالك زمين جفتي نبوديم و حالا كه زنين رو خريديم ميخوايم بسازيم مثل خود جفتي ٨٠درصد اجازه نميده ميگه نه بايد ٦٠درصد بسازيد 

حالا ما ميتونيم شاكي اونا بشيم كه چرا ٨٠درصد ساختي ميتونيم حكم تخريبشو بگيريم درضمن پايان كار هنوز نگرفته

يه ساختماني ٤طبقه ساخته و بجاي ٦٠درصدقانوني٨٠درصد ساخته وما مالك زمين جفتي نبوديم و حالا كه زنين رو ...

در مورد ساخت و پیشروی دو ملک مجاور می بایستی اجازه ملک مجاور اخذ شود ومعمولا این اجازه نوعی اجازه متقابل است یعنی هر دو همسایه اجازه میدهند یکی برای ساخت فعلی و همسایه دیگر برای ساخت احتمالی در اینده شما برای رویت سوابق موضوع باید به شهرداری محل ملک مراجعه کنید و اگر این اجازه متقابل نباشد نیز راه حل خاص خود را دارد ولی موضوع تخریب و... از طرف شما کاملا منتفی است

2738
در مورد ساخت و پیشروی دو ملک مجاور می بایستی اجازه ملک مجاور اخذ شود ومعمولا این اجازه نوعی اجازه مت ...

صاحب قبلي اجازه داده ساخته حالا برا ما اجازه نميده ميگه نه پذيرايي من تاريك ميشه درصورتي بهش گفتيم زاويه پخي ميديم 

حالا ما فردا بريم شهرداري شكايت بكنيم برطبق ماده ١٠٠ دست ما بجايي ميرسه يانه؟

این ساخت اگر اجازه پیشروی از همسایه مجاور اخذ شده باشد غیر مجاز نیست و اگر موارد دیگری غیر از موضوع شامل تخلفات ساخت غیر مجاز و...باشد به کمیسیون ماده 100 مربوط میشود  شما ابتدا باید سوابق موضوع را در شهرداری بررسی کنید

اجازه صاحب قبلي زبوني بوده

این اجازه الزاما رسمی و در دفتر اسناد رسمی است و این نوع تخلف تخلفی نیست که سازنده بتواند ساخت ملک را به پایان برساند و در همان مراحل اول کار متوقف میشود ولی در هر صورت مشکل شما قابل حل است

2706