2733
2734
عنوان

#چالش_۷۵_روز_سخت 💪 هرکی پایست بیاد👋

1990 بازدید | 217 پست

سلام و درود به همه عزیزان🤝

اگه اهل شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام ، تیک تاک یا یوتوب باشید ممکنه هشتگ ۷۵_روز_سخت#  رو دیده باشید؛

که خیلیا انجامش دادن و از خودشونم ولاگ و عکس گذاشتن.

👧من قصد دارم این چالش رو انجام بدم و تصمیم گرفتم تاپیک بزنم تا اگه کسی دوست داره با من همراه بشه، اگر هیچکس هم همراهی نکنه من چالش رو تموم میکنم و هر روز اینجا گزارش میدم✌

حالا این چالش چیه؟؟؟

🔴چالش 75 روز سخت در سال 2019 توسط《Andy Frisella》کارآفرین،پادکستر و مدیرعامل شرکت مکمل 《Phorm 1st》بوجود اومده.

این فقط یه چالش تناسب اندام نیست بلکه یه برنامه سخت ذهنیه که میتونه زندگیتون رو متحول کنه و بهتون کمک میکنه یه لایف استایل سالم و خوب داشته باشید.

این چالش یسری قانون ثابت داره که شما موظف هستید انجامش بدید و یسری قانون هم میتونید باتوجه به سبک زندگی خودتون داخلش قرار بدید.

👈دوستان از همین اول بگم لطفا پیشنهاد اینکه بریم داخل شبکه های اجتماعی گروه بزنیم رو ندید چون اینکارو نمیکنم.

من خاطره خوبی از انجام اینکار ندارم و ترجیح میدم همینجا چالش رو انجام بدم👉

بریم که تو کامنت اول قوانین رو بگم بهتون👇

Hardchallenge75#  

مرا تا دل بُوَد  دلبر تو باشی♡   سرگروه سبز💚 سرگروه طلایی💛                                                        یه تثبیتی با اراده💪💛                            وزن شروع : ۷۶     قد : ۱۷۰     وزن فعلی : ۶۴

⚖ قوانین ثابت چالش : 

1️⃣هر روز صبح ناشتا از خودتون عکس بگیرید.

(اینکار باعث میشه در آخر تغییراتتون رو به چشم ببینید)

2️⃣رعایت یک رژیم غذایی بدون چیت دی و الکل.

(شما هر رژیمی که دوست داشته باشید میتونید انتخاب کنید خودم کالری شماری میکنم ولی اضافه وزنم ۲ کیلو و خورده ایه پس نیاز ندارم ۷۵ روز کالری شماری کنم در نتیجه رژیم سالم خوری رو انتخاب کردم)

3️⃣روزانه ۲ مرتبه به مدت ۴۵ دقیقه ورزش که بهتره یکی از ۴۵ دقیقه ها در فضای باز باشه.

(اگه شما هم مثل من وقت ندارید بیرون از خونه ورزش کنید نا امید نشید مهم ورزش کردنه و توی خونه ورزش کنید و روزایی که سرتون خلوت تر بود یه ۴۵ دقیقه هم برید بیرون ورزش کنید)

4️⃣روزانه ۴ لیتر آب بنوشید. معادل ۱۶ لیوان آب.

(اگه همیشه آب کم میخوردین و عادت ندارین اصلا اصلا یدفعه این مقدار آب رو نخورید. بشمارید در روز چند لیوان آب میخورید و هر روز نصف الی یک لیوان آب اضافه کنید)

5️⃣در طول روز حداقل ۱۰ صفحه از یک کتاب بخونید.

(کتاب داستان و رمان نباید باشه، روانشناسی یا انگیزشی باشه)

🔴در آخر اگر یک روز تقلب کنید یا قانونی رو انجام ندید باید از روز اول شروع کنید.

شما از زمان بیداری تا خواب فرصت دارید قوانینو انجام بدید.

حالا من یسری قوانین هم خودم با توجه به زندگی خودم گذاشتم که انجامشون بدم که براتون مینویسم میتونید شما هم از قوانینی که من نوشتم اگه دوست دارید استفاده کنید👇

مرا تا دل بُوَد  دلبر تو باشی♡   سرگروه سبز💚 سرگروه طلایی💛                                                        یه تثبیتی با اراده💪💛                            وزن شروع : ۷۶     قد : ۱۷۰     وزن فعلی : ۶۴

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

(یه نکته بگم خیلی از این کارهارو من در حالت عادی هم انجام میدادم ولی بصورت منظم نبوده برای همین جزو قوانین گذاشتم که روتینم بشه)

⚖ اینم قوانین من در این ۷۵ روز(قوانین بالا رو هم داخلش گنجوندم) : 

1_شب زودتر خوابیدن و صبح زودتر بیدار شدن.⏰

2_عکس گرفتن هر روز صبح ناشتا و گرفتن سایز و وزن روز اول و آخر چالش.📸 📏

3_دوش فنلاندی یک روز درمیون.🚿

(درموردش توضیح میدم فقط اینو بگم من هر روز موهامو نمیشورم برای همین یک روز درمیون این دوش رو میگیرم و هر روز بدنمو میشورم)

4_تموم کردن کارم تا نهایتا ساعت ۱۳ .✔

(کار من دورکاری هست و داخل خونه انجام میدم و گاهی بخاطر تنبلی تا بعدازظهر طولش میدم که میخوام دیگه اینکارو نکنم)

5_رژیم کالری شماری و سالم خوری.🥬

(سالم خوری یعنی من بین انتخابایی که دارم ماده خوراکی سالم تر رو انتخاب کنم چیزی رو حذف صد در صد نمیکنم چون تو این ۷۵ روز ممکنه گاهی مجبور بشم یسری چیزا رو بخورم ولی اولویتم سالم خوردنه)

6_هر روز صبح ناشتا ۴۵ دقیقه ورزش هوازی و یک روز درمیون بعدازظهر ۴۵ دقیقه ورزش قدرتی و حرکات کششی.روزایی که بعدازظهر قدرتی کار نمیکنم ۴۵ دقیقه یوگا.🏋‍♀️

(ورزش قدرتی نباید هر روز انجام بشه چون بدن نیاز به استراحت داره برای عضله سازی)

7_روزانه خوردن ۳ تا ۴ لیتر آب.💧

(من روزانه ۲ لیتر الی ۲ لیتر و نیم آب میخورم میخوام کم کم بیشترش کنم)

8_خوندن زبان روزانه ۳۰ الی ۹۰ دقیقه.📚

(من یه پکیج برای زبان انگلیسی خریدم که طبق ویدیو و جزوه های اون پیش میرم)

9_خواندن روزانه حداقل ۱۰ صفحه کتاب.📖

(کتاب معرفی میکنم در ادامه)

10_روزانه گوش کردن به حداقل یک پادکست.🎧

11_دیدن سریال زبان اصلی حداقل روزی 1 قسمت.💻

(سریال هم معرفی میکنم بهتون در ادامه)

12_روتین پوست و مو.💆‍♀️💇‍♀️

13_ذکر ۶۰ روزه.🧘‍♀️

(من یه ذکری رو قبلا میگفتم که بهم حس خوبی میداد و یجور مدیتیشن بود برام و اتفاقای خوبی هم برام افتاد دوست دارم دوباره انجامش بدم حالا میگم بهتون چه ذکریه)

14_خوردن قرص های ویتامین و آهن.💊

(من مولتی ویتامین و کلسی دیسان و قرص اهن میخورم)

15_برنامه ریزی هرشب برای روز بعد.✍

(نوشتن برنامه های فردا داخل سررسیدم که اینکار به ذهنمم نظم بیشتری میده)

2731

🚿 دوش فنلاندی چجوریه و چه فوایدی داره؟؟؟ 

این دوش انرژی رفته‌ی شما رو به بدنتون بر می‌گردونه.

اولین کاری که باید انجام بدین اینه که: مثل روزهای عادی دوش خودتون رو می‌گیرید و تمیزکاری‌های همیشگیتون رو انجام می‌دید و وقتی این کار رو به پایان رسوندید، زمان گرفتن دوش فنلاندی آغاز می‌شه.

کل زمان بندی این دوش ۹۰ ثانیه است و سه تا ست ۳۰ ثانیه‌ای داره که در پایان دوش باید انجام بشه.

۳۰ ثانیه‌ی اول:

شیر آب رو به سردترین دمای ممکن بچرخونید و ۳۰ ثانیه زیر آب سرد باشید. اگه دوست دارید می‌تونید از شدت سرمایی که حس می‌کنید، بزنید زیر آواز.😁

۳۰ ثانیه‌ی دوم:

حالا آب رو گرم کنید و ۳۰ ثانیه هم زیر آب گرم بمونید.

۳۰ ثانیه‌ی سوم:

این دوش باید با آب سرد به پایان برسه. پس مجدد دمای آب رو به سرد ترین حالت ممکن برسونید و تمام.

این کار بهتون در کاهش استرس، بهبود گردش خون و چربی سوزی و قوی‌تر کردن گلبول‌های سفید خون کمک می‌کنه.

📚راجب کتاب گفتم که نباید داستان و رمان باشه و این جزو قوانین اصلی هست من چندتا کتاب خوب بهتون معرفی میکنم که خودمم قصد دارم بخونمشون اگه دوست داشتید شما هم بخونید : 

_کتاب پدر پولدار ، پدر بی پول

_کتاب باشگاه پنج صبحی ها

_کتاب عادت های اتمی

_کتاب هنر شفاف اندیشیدن

_کتاب خرده عادت ها

💻 راجب سریال هم قانونیه که خودم گذاشتم و جزو قوانین اصلی نیست ولی اگه دوست اارید با من همراه بشید من این سریال هارو پیشنهاد میکنم : 

_Downton Abbey  ژانر : تاریخی  ، لهجه بریتیش

_peaky Blinders  ژانر : درام جنایی ، لهجه بریتیش

_Modern Family  ژانر : کمدی  ، لهجه امریکن

_TED LASSO  ژانر : کمدی درام،ورزشی ، لهجه امریکن

_The Office  ژانر : مستندنما و کمدی  ، لهجه امریکن

_Breaking Bad  ژانر : اکشن و هیجانی ، لهجه امریکن

من اهل انیمیشن نیستم ولی این انیمیشن هم شنیدم خوبه : 

_Rick and Morty  ژانر : کمدی  ، لهجه امریکن

راجع به چهار لیتر آب روزانه یه نکته بگم شاید به درد خورد

برای خانما سه لیتر آب و برای آقایون چهار لیتر آب در روز نیازه

(البته با توجه به بدن افراد متغیره و این یه عدد نسبیه) 

من مرغ آتشم ... شب را به زیر سرخ پر خویش می‌کشم ... در من نشان نیست ز سردی و تیرگی ... من از سپیده‌های دروغین مشوشم❤️‍🔥 " سیاوش کسرایی"
2740

🧘‍♀️ راجب ذکری که بهتون گفتم این ذکر ۶۰ روزه هست و در توضیحاتش اومده با گفتن این دکر بعد ۶۰ روز یا ثروت زیادی بهتون میرسه یا علم زیادی ولی در کل من چون حالمو خوب میکنه میگم و دنبال این نیستم که ۶۰ روز تموم شد بگم خب الان ثروت یا علم کو؟!

برییییییم

اگه مایه بودی بخون و هرشب گزارش بذار😘😘

راجع به چهار لیتر آب روزانه یه نکته بگم شاید به درد خورد برای خانما سه لیتر آب و برای آقایون چهار ل ...

ممنونم عزیزدلم❤

فردا شروع چالشه ۲۲ فروردین ۱۴۰۳

و پایان چالش ۳ تیر ۱۴۰۳

این برنامه ریزی من برای فرداست 👇

کنار نوشته های من ساعت داره ولی ریزه و  تو عکس مشخص نیست ببینید👇