2733
2734

کسایی که تو خانواده ی سرد و خشک و بدون ابراز محبت بزرگ شدن و محبت کلامی ندیدن بعدا که ازدواج کنن میتونن خودشون آدمهای گرمی باشن و ابراز علاقه کنن؟

راجع به خودم به عنوان یه دختر دارم میپرسم.

محیط خانوادگی خیلی سردی دارم و والدینم هر دو به شدت آدمهای سردی هستن و اصلا بلد نیستن محبت کلامی رو.

خودت باید رو خودت کار کنی اشتباه بقیه رو تکرار نکنی از رفتارهای بقیه یاد بگیر حتما ک نباید الگو مدر مادر باشن چون پسرای الان با قدیم فرق دارن نباید رفتار مادرت راهکار کنی 

بله میتونید اون خودتون ودلتون وعقلتون برمیگرده منم همین جوربودم حتی تا چند سال اول ولی کم کم بهترشدم الان حتی جلو بچه هام قربون صدقه شوهرم میرم

گفتم : خدایا؟ ؟؟دلم را شکستند .گفت :هیس نگران نباش آنها هم برای خوشبختیشان به آسمان من رو می اندازند

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

اره ،من اینجوری بودم، الان به شوهرم میچسبم میخوام جبران سالهای قبل تو مجردی بشه که شوهرم متاسفانه زیاد اهل محبت نیست ،بهرحال عادت دارم از قبل سعی میکنم کنار بیام

اسپویل فقط پدرم که چند سال پیش گفت تو هیچ گوهی نمیشی               ممنون پدرجان (:
2742

بله البته بستگی به خودت داره

ما خانواده سردی داشتیم

اما من و خواهرم و برادرم ابراز احساسات بالایی داریم

هر سه خیلی گرم هستیم

البته تو زندگی خصوصی

تو زندگی خانوادگی خودمون همين طور سرد و یه و نچسب 

پدر و مادرم گاهی بهمون محبت کلامی میکردن ولی رفتارشون با همدیگه خیلیییی‌ بد بود منم هیچ تصوری نسبت به عشق زن و شوهر ندادم و حس میکنم اگر ازدواج کنم ازش‌ متنفرم

نمیدونم زن و شوهر ها چطوری باهم صحبت میکنن

ما هیچ گاه به امروز برنمی گردیم،هرچه را لازم است بردارید ...
خودت باید رو خودت کار کنی اشتباه بقیه رو تکرار نکنی از رفتارهای بقیه یاد بگیر حتما ک نباید الگو مدر ...

درسته ولی خب آدم سالها تو محیط خانواده رشد میکنه و شخصیتش شکل میگیره. میخوام بدونم واقعا میشه آدم تغییر کنه؟ 

خصوصا که واسه یه خانوم خیلی فاکتور مهمیه. من خودم به شخصه مامانم خیلی سرده اذیت میشم واقعا دلم نمیخواد خودمم اینجوری باشم. بچه خیلی به محبت مادر نیاز داره

2740
درسته ولی خب آدم سالها تو محیط خانواده رشد میکنه و شخصیتش شکل میگیره. میخوام بدونم واقعا میشه آدم تغ ...

سخته ولی شدنی هست قبل اینکه دیر بشه صرر کنی خودم یه رل داشتم خیلی دوسش داشتم خیلی ولی هیچ وقت نتونستم درستوبهش ثابت کنم و کلا کارم به جدایی کشید .کم کم شروع کنی عادی میشه از رفتار های ساده مثلا لفط عزیزم گلم حتی برای فروشنده ها خانم یا بچه ها دورمون و...تا خوندن جملات عاشقانه و عمره...

بله میتونید اون خودتون ودلتون وعقلتون برمیگرده منم همین جوربودم حتی تا چند سال اول ولی کم کم بهترشدم ...

چقدر عالی😍

بچه ها خیلی نیاز به محبت مادر دارن. مادر من از این لحاظ ضعیف و اصلا محبت کلامی نداره همین برای من اذیت کننده اس. دلم نمیخواد خودمم اینجوری باشم 

اره ،من اینجوری بودم، الان به شوهرم میچسبم میخوام جبران سالهای قبل تو مجردی بشه که شوهرم متاسفانه زی ...

چقدر سخته اینجوری که بعد از ازدواج طرف مقابل اهل محبت نباشه تا یه کم جبران بشه این کمبودای مجردی☹

بله البته بستگی به خودت داره ما خانواده سردی داشتیم اما من و خواهرم و برادرم ابراز احساسات بالایی ...

منم نسبت به اطرافیانم اهل محبتم و آدم گرمی هستم اما نسبت به اعضای خانوادم اصلا نمیتونم.هم سردن هم واقعا تو ذوقم میزن☹

حالا نمیدونم بعدا خودم ازدواج کنم چجوری میشم

پدر و مادرم گاهی بهمون محبت کلامی میکردن ولی رفتارشون با همدیگه خیلیییی‌ بد بود منم هیچ تصوری نسبت ب ...

میفهمم چی میگی

من پدر و مادرم محبت کلامی ندارن اصلا به شدتم رفتارشون بده باهم. اصلا با هم دو کلمه نمیتونن حرف بزنن فقط دعوا میکنن و بد و بیراه میگن بهم. 

منم اینا رو میبینم واقعا دلسرد میشم میگم اگه ازدواج اینه آدم ازدواج نکنه بهتره. اینا رو میبینم میترسم واقعا از ازدواج

میفهمم چی میگی من پدر و مادرم محبت کلامی ندارن اصلا به شدتم رفتارشون بده باهم. اصلا با هم دو کلمه ن ...

انگار خجالت میکشن که بهم ابراز علاقه کنن ولی خجالت نمیکشن

دادو بیداد و دعوا و فحش داشته باشن 

چون اولین رابطه زن و شوهری که دیدیم پدر‌و مادرمون بودن 

دیگه توی ذهنمون مونده فکر می‌کنیم غیر از این نمیشه

ما هیچ گاه به امروز برنمی گردیم،هرچه را لازم است بردارید ...
انگار خجالت میکشن که بهم ابراز علاقه کنن ولی خجالت نمیکشن دادو بیداد و دعوا و فحش داشته باشن  ...

آره دقیقا.

خصوصا که قلق بابای من همین محبت کلامیه. اینایی که بهش کلامی محبت میکنن اینقد راحت به حرفشون گوش میده. نمونه اش خانواده عموم. اینقد زبون باز و جادوگرن راحت نفوذ میکنن روش. ولی مامانم چون بلد نیست مثل اونا باشه اصلا نمیتونه بابامو بکشه سمت خودش‌. بعد همشم گلایه میکنه که چرا بابات با من لج میکنه هر چی میگم برعکسشو انجام میده. 

2706