2733
2739

مثلا ماشین نداشتین یا مثلاً مستاجر بودین یا همسرتون درآمدش کم بود.

خدایا شکرت بابت همه چی .💚

دوساله متاهلم تو عرض یکماه گذشته شوهرم بیکار شد ماشینش چپه شد و بیچاره شدیم بچمم تو راهه مادرمم نداره سیسمونی بخره شوهرمم میگه صبرکن غرورمم اجازه نمیده به خواهرم بگم لباسای دخترتو بده ب دخترم

میشه برای سلامت دنیااومدن بچم دعاکنیدیه صلوات بفرستید.اون تمام زندگیه منه

من ازدواج که نکردم 

ولب خیلی بچه بودم اصلا اوضاع زندگیمون خوب نبود با سختی به این جایی که هستیم رسیدیم مادرم تعریف میکنه منم یادمه چه رنج. کشیدیم کلی خب بعد هر سختی آسانی هس و الان به لطف خدا خونه و ماشین داریم و زندگیمون خیلی خوبه اگه حسادت نکنن

کاربری دست سه تا دوسته خوشگل و مهربونه ❤️

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

۳ماه از ازدواجمون گذشته،بود رفتیم ماه عسل،از طرف دانشگاه من 

اونجا ب شوهرم گفتم ی چیز گرونی یود بخر گفت پول ندارم آنقدر خیلی دلم براش سوخت کلی هم بدهی عروسی داشتیم انقدر تو حرم گریه کردم و از امام رضا خواستم اوضاعمون را خوب کنه الان شکرخدا خوبه

2728
دوساله متاهلم تو عرض یکماه گذشته شوهرم بیکار شد ماشینش چپه شد و بیچاره شدیم بچمم تو راهه مادرمم ندار ...

انشالله که اوضاع تون خوب بشه منم 9ساله که عروسی کردم ولی خیلی سختی کشیدم تا اوضاع م خوب شد ماشین که بعد 7سال خریدیم و یکسر سوار ماشین پدرشون. بودیم و منت داشت و اصلا کمک مالی نشدیم از طرف خانواده شوهر 

شوهرم بیکار بود و هیچی نداشتیم. وام ازدواجمون رو نمیتونستیم بگیریم چون حتی قسط اونم نمیتونستیم بدیم. خواهرشوهرم گفت شما که نمیتونین قسط بدین وامتون رو بدین ما بگیریم.دادیم بهشون ولی هیچ وقت این رفتار زشتش رو یادم نمیره

شوهرم بیکار بود و هیچی نداشتیم. وام ازدواجمون رو نمیتونستیم بگیریم چون حتی قسط اونم نمیتونستیم بدیم. ...

گاش لااقل نصف وام رو میداد به شما 

منم وام برادرشوعرم رو گرفتیم و ضامن شدیم نصف وام رو اونا برداشتن و قسط میدن و نصف هم ما 

ولی خدا شاهده چند بار قسط شون هم ما دادیم تازه منتهم. دارن و تشکر نمیکنن ولی مهم نیست کاش وام تون رو لااقل شریک میشدین

اوایل ازدواج خیلی مشکل مالی داشتیم ناخواسته باردار شدم پدرم دستمون گرفت خونه و مغازه داد پول زایمانم داد ولی ما کم کردیم پول از داداشم گرفتیم تو اوج دست تنگی خانمش داداشم مجبور کرد پول ازم بگیر در صورتی بابام گفته بود بگو بیاد پیش خودم بهش میدم نرفت پیش بابام مجبور شدم طلا بفروشیم، بعد دخترم مشکل پا داشت هزینه هاش زیاد بود باید دو پوشک روی هم میذاشتم براش پاهاش باز بمونه و کمربند که بعد عمل بشه خدا جواب دعا و گریه هام داد که بدون عمل بعد چند وقت پاش خوب شد  و...  یادم افتاد گریم گرفت از خانواده شوهرم کسی کمکون  نکرد ولی الان خدا روشکر اوضاعمون خوبه و هنوزم حمایت بابام و دارم، کاش شوهرم این چیزها یادش نمیرفت

دختری از دیار غم ۱۳۸۲
2740
گاش لااقل نصف وام رو میداد به شما  منم وام برادرشوعرم رو گرفتیم و ضامن شدیم نصف وام رو اونا بر ...

شاید اونا بهش نیاز نداشتن

ولی ما اگه اون پول رو میذاشتیم روی پول عروسیمون میتونستیم زمین بخریم ولی دیگه اینقدر گرونی شد که بعد از 7 سال هنوز نتونستیم یه تیکه زمین بگیریم

خیلی تو این شرایط بودم 

سخته ولی به کسب رو نزدیم که نداریم 

ی بار یادمه مادر شوهرم، خواهرش بدون هماهنگی ساعت ۱۲ آورد خونمون با ی بچه کوچیک، یادم نیست ماکارونی یا عدس کشمش با سویا درست کردم، مادر شوهرم رفت در یخچال باز کرد گفت شما هم که هیچ وقت میوه ندارید😌😌 

چقدر خجالت کشیدم که درک نداره

در صورتی که ما فقط قناعت میکردیم قسط ماشین بدیم که سه ماه باید سه تومن می‌دادیم 

که محتاج بقیه نباشیم 

اوایل ازدواج خیلی مشکل مالی داشتیم ناخواسته باردار شدم پدرم دستمون گرفت خونه و مغازه داد پول زایمانم ...

واقعا بیشتر اوقات خدا کمک می‌کنه 

ولی کاش خانواده ها هم برا بچه شون حامی بشن خانواده شوهر من که نه تنها کمک نکردن تازه طلب کار هم بودن 

منم اوایل خیلی سختی کشیدم از بی ماشینی بگیر تا مستأجری 

الان خدا رو شکر. همه چی برام خوبه و دوقلو دختر باردارم 

4تا بچه دارم 

می‌دونم خدا کمک می‌کنه و با تلاش بیشتر اوضاع م بهتر میشه 

ولی باد گذشته میوفتم دلم برا خودم آتیش میگیره 

اوایل ازدواج خیلی مشکل مالی داشتیم ناخواسته باردار شدم پدرم دستمون گرفت خونه و مغازه داد پول زایمانم ...

متاسفانه آقایون این چیز را متوجه نمیشند 

فکر میکنند همه را خودشون یکه و تنها انجام دادند 

خدا پدر شما و همه پدرای که همیشه پشت بچههاشون هستند را حفظ کنه و عاقبت به خیر بشند 

شاید اونا بهش نیاز نداشتن ولی ما اگه اون پول رو میذاشتیم روی پول عروسیمون میتونستیم زمین بخریم ولی ...

بخدا منم عین خودت اگه پدرشوهر خرج عروسی میداد 

ما سال 94با فضل عروسی و وام ازدواج و طلاهام سریع زمین دار می‌شدیم ولی ذره ایی کمک نکردن و من خیلی برام سخت گذشت 

الآنم دوقلو باردارم خانواده شوهرم فهمیدن دخترن 

و درکل میشن 4تا دختر 

یه جوری رفتار میکنند حس میکنم وارث تاج و تخت برا پادشاهی شون می خواستن و من نتونستم بیارم با کراهت و نفرت نگاه من زن باردار میکنن تازه مادرشوهر می‌گفت سقط کن اینقدر دختر می‌خوابی چکار دختر سخته پسر خیلی راحته و نباید خرج کنی

بخدا منم عین خودت اگه پدرشوهر خرج عروسی میداد  ما سال 94با فضل عروسی و وام ازدواج و طلاهام سری ...

فقر فرهنگی تو جامعه ما بیداد میکنه

ولش کن به حرفاشون اهمیت نده، مراقب خودت و نینیهات باش. خدا برات حفظشون کنه. دختر خیلی خوبه. وقتی بزرگ بشن با 4 تا دختر حال میکنی و این حرفا یادت میره. 

فقر فرهنگی تو جامعه ما بیداد میکنه ولش کن به حرفاشون اهمیت نده، مراقب خودت و نینیهات باش. خدا برات ...

ولی خیلی مردم به من و همسرم تیکه میندازن اعصاب همسرم بخاطر حرفهای اطرافیان بهم ریخته کاش مردم عقل داشتن و شعور که دل نمیشکوندن

2706