2733
2734

سلاام و وقتتون بخیر. 

من امروز یه غذای خوشمزه درست کردم. 

ممکنه شما خودتون بلد باشید ولی من تازه یاد گرفتم و به نظرم خیلی عالی بود. 

گفتم اینجا بگذارم تا شاید ایده و پیشنهاد خوبی باشه براتون❤️

مواد لازم برای خمیر:

برنج ۳ پیمانه 

سیب زمینی ۱ عدد بزرگ 

زعفران 

نمک 

مواد لازم لایه میانی:

گوشت چرخ کرده 

پیاز 

سیر 

قارچ

فلفل دلمه ای

جعفری

گشنیز

پیازچه 

و ادویه های دلخواه. 

طرز تهیه:

در ابتدا برنج رو داخل قابلمه بریزید و تا دو بند انگشت روی برنج ها، آب اضافه کنید؛ سیب زمینی رو هم به قطعات درشت خرد کنید و به برنج اضافه کنید. 

نمک و زعفران اضافه کردید و درش رو بگذارید تا برنج پخته و کاملا شفته بشه (چون خمیره) 

توی این فاصله مواد میانی رو آماده می‌کنیم:

پیاز رو تفت بدید تا سبک بشه بهش گوشت رو اضافه کنید و زرد چوبه، پول‌بیبر، پاپریکا، پودر سیر، فلفل سیاه و نمک اضافه کنید

چند حبه سیر رنده شده به گوشت اضافه کنید. 

حالا فلفل دلمه ای و قارچ خرد شده و در ادامه گشنیز، جعفری و پیازچه رو اضافه کنید و باز تفت بدید تا مواد کاملا بپزن. 

حالا برنج هارو که کاملا شفته شدن و پختن رو به خوبی ورز بدید و چند قطره روغن اضافه کنید و باز ورز بدید. 

به اندازه ی یک مشت کوچولو از خمیر بردارید و خوب ورز بدید 

حالا مواد گوشتی رو‌ لای خمیر برنجی بگذارید و خمیر رو خوب ببندین. 

و در انتها توپک های آماده شده رو در روغن فراوان که از قبل داغ شده سرخ کنید و تمام. 

🛑اگر دوست داشته باشید می‌تونید کمی پنیر پیتزا هم به همراه مواد گوشتی لای خمیر بگذارید.🛑

نوش جونتون😘

If it’s not making me happy or making me better, I’m busy 

حال ندارم البته اگ داشتمم دست و پنجه ندارم اگه اونم داشتمم همه وسایلشو ندارم اگه همه وسایلشم داشتمم مامانم نمیزاشت اگه مامانمم میزاشت فکر به ظرفای کثیف نمیزاشت اگه اونام میزاشتنم فکر به تمیز کردن گاز نمیزاشت اگه اونام میزاشتنم من روزه ام نمیتونم درست کنم اگه اونم حل میشدم باز میرسیدیم به اینکه حال ندارم😂😂😂😂

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷