2737
2739
عنوان

مشاوره با مرکز مامایی مهرآسا

| مشاهده متن کامل بحث + 36054 بازدید | 3253 پست
سلام خسته نباشید میشه منم راهنمایی کنید من حدود یکسالو نیم بعد از چهارده سال برایه بچه دوم اقدام میک ...

عزیزم این علایم به خاطر بزرگ شدن تخمدان به علت کلومیفن است که بهتر است فعالیت کمی داشته باشید تا تخمدان به حالت قبل برگدد و یک سیکل هم استراحت کنید و دارو مصرف نکنید

سلام، در سونوي هشت هفته ي من دو كيست به اندازه هاي ٠.٤ و ٠.٤١ سانتي متر در بند ناف مشاهده شده. دكتر ...

راحیل عزیزم این کیستها معمولا برطرف می شود در ضمن کیست بندناف انواع کاذب و حقیقی دارد که کاذب خفیف مشکلی ندارد در هر صورت به خدا توکل کنید و منتظر سونو بعدی باشید

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

ورزش در باردرای

بدن خانم باردار در طول 9 ماه بارداری دچار تغییر و تحولات عمده ای از نظر فیزیولوژی و آناتومی می شود که تعداد زیادی از این تغییرات بلافاصله بعد از لقاح شروع می شوند و در سرتاسر حاملگی ادامه می یابند، از جمله تغییرات در دستگاه تناسلی و هورمونها، پستانها، سیستم قلبی و عروقی، دستگاه گوارش، سیستم عضلانی و اسکلتی و سیستم اعصاب مرکزی است.

هرچند در شرایط طبیعی زن باردار پس از زایمان و شیردهی تقریبا بطور کامل به وضعیت پیش از حاملگی خود برمی گردد ولی بسیاری از این تغییرات اجتناب ناپذیر در طول بارداری منجر به بروز عوارض ناخواسته جسمی و روحی می شوند و در مواردی ممکن است بیماریهای زمینه ای و موجود از قبل را نیز آشکار و یا بدتر کنند مانند ابتلا به دیابت حاملگی و یا فشار خون حاملگی.

دردهای لگنی و کمر، یبوست، عدم کنترل ادرار، افزایش بی رویه وزن مادر، احساس خستگی، افسردگی، اضطراب و بی خوابی از جمله پیامدهای شایع بارداری هستند که شکایات و ناراحتی هایی را برای مادر باردار بوجود می آورند و می توانند این دوران شیرین را به تجربه ای سخت و ناخوشایند مبدل سازند.

در ژانویه سال 2002 کالج آمریکایی زنان و زایمان (ACOG) ورزش منظم را برای ارتقاء و حفظ سلامت عمومی زنان باردار و کاهش عوارض دوران بارداری مفید اعلام کرد و توصیه ها و دستورالعمل های جدیدی را برای ورزش در دوران بارداری و پس از زایمان منتشر نمود. انجام ورزشهای ویژه در دوران بارداری سبب کاهش عوارض ناخوشایند بارداری شده و مانع از بروز بسیاری از شکایات شایع در این دوران می شود.

ادامه مقاله در سایت مرکز مشاوره مامایی مهرآسا

http://www.mehrasa-center.ir/2014-04-20-09-49-43

2731

سلام من ماه قبل قرص مدروكسي پروژسترون وكلوميفن مصرف كردم كه بارداربشم والان١٠روزه پريودنشدم ولي دل درد،درددورناف دردسينه دارم روز٧ازمايش دادم منفي بوداحتمال داره باردارباشم؟؟چون درزمان پريودي نه سينه دردنه دل دردداشتم

سلام وخسته نباشید من دو سفط در هفته ۱۶ داشتم ک سر دومی سرکلاژ وهپارین استفاده میکردم و کاملا استراحت مطلق بودم ولی هردوبار درد و پاره شدن کیسه اب وابریزش و نهایتا جنین دفع میشد وگفتن ک جنین زنده بوده.ازمایشات اپکا روانجام دادم گفتن ۱۵ هست ودکتر رقایی تجویز لنفوسیت دادن وpro sهم پایین بود ۴۰ بود گفتن باید هپارین بزنی و اسپرین و سرکلاژ شکمی بشی...؟میخوام بدونم علت سقط هام رحمه ک یک دکتر دیگه گفتن شما رحمت نمیتونه جنین رو نگه داره یا لنفوسیته اگه تزریق کنم مشکل حل بشه؟عکس رنگی هم گرفتم ک گفتن نرمال و لوله ها باز ...ب نظر شما مشکل من از چیه اخه من استراحت مطلق بودم اگر مشکل از رحمه پس چرا مقل بارداری ادل تو همون هفته با سرکلاژ بازم درد گرفتو دفع شد!!!!سرکلاژ نباد نگهش میداشت حداقل یه هفته !!!والبته دردهایی ک تو هفته ۱۶ میگیره....ببخشید خیلی حرف زدم میشه لطفا راهنمایی بفرمایید سپاسگزاررررم 

سلام.توروخدا میشه جواب منو زودبدی.مناز پارسال تاسه ماه پیش با دوفاستون ومدروکسی حداکثرتاسه روز پریودمیشدم.این ماه دکتر روزی سه لتروفم بادوفاستون داد.روز14کیتم+ شد.والان یک هفته از قطع دوفاستون گذشته.ویک روز از پریودم. امروز بی بی من منفی بود. باردارم؟ یا مشکلی هست؟

2738
2706