2737
2734
من مرغ رو یه کم اب و نمک فراوان و فلفل دلمه مزه دار میکنم از شب قبل میذارم یخچال.. بعد ابپز میکنم با همون مواد خودش. به اصافه سیر و زردچوبه و فلفل... نباید خیلی بپزه... در حدی که از خامی در بیاد.. بعد داخل شکم شو با مواد پر میکنم. سبزی و گردو و زرشک و .... بعد هم میذارم داخل فر تا برشته شه حسابی روش هم زعفرون میریزم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
مرغ رو با پیاز ، فلفل سیاه ، نمک، سیر ، زردچوبه ، لیموترش ، زعفران مزه دار می کنیم از شب قبل
بعد داخلش رو با سبزی معطر ، پیاز داغ، زرشک ، انار ، گردو ، کشمش ،رب انار پر می کنم (همه ی این مواد رو تفت میدم )
بعد با نخ می دوزم
میزارم تو قابلمه
1 لیوان آب با روغن قاطی می کنم میریزم روش
زیرش رو کم کم می کنم که فقط با بخار پخته شه
بعد کم کم خودش سرخ هم میشه
فقط باید همه جاش رو خوب سرخ کنین
خیلی خوب میشه
دستوربدون فر اول مرغ روبزارروگازتوقابلمه روش آب بریزکمی زعفران ویه پیازسالم بعدازیک ساعت ونیم ازپختش درش بیارروش روکامل زعفران بمال گردوروچندبارداخل آب جوش خیس کن وپوستش روبگیرباکشمش توماهیتابه تفت بده وبهش دارچین بزن وبزارداخل شکمش وداخل روغن سرخش کن اگ دوست داری یه سس درست کن باپیازسرخ شده ورب وکمی آب وآبلیمومرغ روبعدسرخ یه طرفش روبزارداخلش تاموقع سروهم گرم بمونه هم غذاخشک نباشه نوش جان
2740
مواد داخل شکم:سبزی شمالی+سیر+اناردون خورد شده+زرشک+رب انار+گردو خورد شده+نمک و ادویه دوست داشتی یکم آلو هم بذار سس روی مرغ و داخل شکم مرغ:زعفران+کره آب شده+ادویه و نمک شکمشو سس بزن پر کن بدوز بعد روشم سس بمال حسابی کف سینی فر یکم چرب کن پیاز فلفل دلکه و هر سبزی دوست داری بذار.یکم آب بریز مرغم بذار روش یه ظرف آب هم تو فر بذاری بد نیست یه دو ساعتی باید بمونه بسته به سایز مرغ و اینکه میخوای خشک باشه یا آبدار. بعد یک ساعت چک کن با یه چاقو ببین پخته یا نه جزییات بیشتر یادم نیست:)
سقراط میگه:وقتی دیدید سایه انسان های کوچک در حال بلند شدن است... بدانید آفتاب سرزمین شما در حال غروب کردن است.