2733
2739
عنوان

قبل از تصمیم گرفتن در مورد تعداد بچه کمی فکر کنیم!

| مشاهده متن کامل بحث + 2787 بازدید | 53 پست
مامان رام و راد قطعا این تاپیک جنبه اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی داره. نه جبر. آخرش هر کس اختیار زندگی خودش رو داره.

در مورد نسخه پیچیدن هم اگه این طور باشه باید در دانشکده‌های روانشناسی و چامعه‌شناسی و اقتصاد و جمعیت شناسی رو تخته کرد. اینا حرف های سلیقه‌ای من نیست. اینا حرف علمی هست با سند و مدرک. چیزی هست به اسم برنامه‌ریزی برای آینده با چشم باز.
البته گلناز جووون خیلیا الان تک فرزندی شدن وامثال ما کم هستند که به بیشتر تر از2تا فکرکنن...
امیرحسینم 17خرداد (مبعث) دنیا اومدخدایا شکرت..

میگن پنجره دل آدمای مهربون رو به خدا باز میشه؛از اون پنجره من رو هم دعاکن...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

رائیکای عزیز حرف شما درسته. اتفاقی که می‌گی در صورت تک فرزند داشتن صدمه بیشتری به والدین می‌زنه و من هم حرف شما رو قبول دارم و آرزو هم می‌کنم که حالشون بهتر شه.

اینا ریسک های زندگی هست و ازش هم گریزی نیست.

به اینجای کار که رسیدم می‌بینم همین جا توی نی نی سایت کلی آدم به سه تا بچه فکر می‌کنند. فکر کنم همین که آدم‌ها رو راضی کنیم 2 تا بچه داشته باشند خودش یه شاهکاره. چون احتمالا نمیشه انتظار داشت همه بتونند بر عاطفه شون در مقابل عقل آینده نگر غلبه کنند و البته حق هم دارند.

در مورد جامعه هم بگم که این مشکلات خاص جامعه ما نیست. زمین در حال انفجاره. همه ملل باید برای این رفع این مشکل قدم بردارند. ما هم جزیی از همون ملل.
گلنار جان منم البته منظور شما رو درک کردم .وهدفم چیز دیگه ای بود .من تمامی حرفای شما رو قبول دارم و میفهمم چی میگین . حرفای شما درسته تا وقتی که سرمایه های این مملکت هدر میره .
اگرچه خنده داره ولی محمود خان هاله راست میگه این کشور استعداد جمعیت بیشتر ازینم داره به این شرط که سرمایه ی مملکت درست هزینه بشه و یه آدم دلسوز متولی امور باشه .
به جای انداختن توپ تو زمین مردم که کم بزایین (با احترام به همه جامعه شناسا و روانشناسا و اقتصاد دادنا و جمعیت شناسا) اصول مملکت داری باید بهینه بشه .خدمات اجتماعی بهینه بشه و خیلی چیزای دیگه
خواهرای من! یادتون نره ما زنا اول یه آدمیم با همه ی دلمشغولیای یه آدم، بعدش یه مادر و یه همسر.
2742
مامان رام و راد عزیز، ممنون از اینکه همدلانه فکر می‌کنید.

بله چیزی که می‌فرمایید در 50 درصد قضیه درسته. من خودم توی دومین دانشگاه صنعتی کشور درس خوندم. الان قریب به 90 درصد دوستام توی ایران نیستن. بار سفر بستند و رفتند. چون اینجا شرایط زندگی ایده‌آلشون رو پیدا نمی‌کردند. قربانی همون اصولی که شما می‌فرمایید.

اما در مورد اون 50 درصد بقیه مشارکت خود مردم و مسئولیت پذیری اونهاست. یعنی این یک رابطه تعاملی هست. بالاخره ظرفیت‌های کشور هم محدوده یا اینکه برای بالابردن توان کشور باید سال‌هایی سپری بشه. مثل کاری که در چین شد و الان چین رو تبدیل کرده به یکی از اقتصادهای بزرگ دنیا.

همه مسئولند. از من هیچ کاره تا اونی که همه کاره‌است. :)
بله و همین چین وقتی مشکل اقتصادیشو حل کرد قانون تک فرزندیو برداشت.
منم با تعامل موافقم .اما یه سوال دولت چین سرمایه های مملکتشو مال خودش میدونست و مردم رو صدقه بگیر؟
یا مردمش صاب مال بودن و دولت حافظ اون سرمایه ها؟
اون وقت اگه من بپذیرم که با کنترل موالید جامعه رو منتفع کنم تضمینی هست که سود به دست آمده به جامعه برگرده؟
خواهرای من! یادتون نره ما زنا اول یه آدمیم با همه ی دلمشغولیای یه آدم، بعدش یه مادر و یه همسر.
ببین مردم ما مردم عوام ونادونی نیستن .بعد اون انفجار جمعیت تو دهه 60 مردم کنترل جمعیت رو پذیرفتن و تا الانم نرخ رشد جمعیت نزولی هست . ولی وضع معیشت مردم بهتر شده ؟خدمات اجتماعی و رفاهی و بهداشتی بیشتر شده؟
تعامل همانطوری که گفتین دوسویه هست.
شما از ایده آل ها میگین . واین زیباست .ولی این جا ایرانه
یه مثل هست سنگی که یه نادون می‌اندازه تو چاه صدتا دانا درش نمی‌تونن بیارن و یه مثل دیگه هم هست که جلوی ضرر رو از هر جا بگیری منفعته.

منظورم از اولی این بود که بله مشکلات انفجار جمعیت هر چند مقطعی ایجاد شدند اما به سرعت حل نمیشن. و سال ها باید بگذره تا عقب گردهای ما جبران بشه.

اشتباه نکنید من نمی خوام تقصیر رو از گردن گردانندگان امور وا کنم. اگر اونها سیاست کنترل جمعیت رو رها نکرده بودند من الان این تاپیک رو درست نکرده بودم :)

ولی جلوی ضرر رو باید گرفت از هر جا که بشه. از اول تاپیک تا اینجا هم به این نتیچه رسیدم همون روی دو فرزندی تکیه کنم بهتره.

قطعا با چندصد تا خانواده پنج نفره آسیب چندانی به مملکت نمی‌رسه. یعنی گم می‌شه در جمعیت. اما اگر تعداد این خانوارهای علاقمند به سه فرزند و بیشتر، افزایش پیدا کنه روزگارمون از اینی که هست سیاه‌تر می‌شه.

ممنون از مشارکتتون توی بحث.
2738
سلاممممممممممممممممم واقعا دوستانه به همتون پیشنهاد می کنم خیلی قشنگ و عالی هستن یکیشو خرید زدم دقیقا عین عکسشه خیلی مدل داره نمیدونی کدومو انتخاب کنی ساعتهایی به این قشنگی ندیده بودم
www.iranclock.ir

IranClock.ir