2733
2734
عنوان

زبان مادری یا فارسی

| مشاهده متن کامل بحث + 526 بازدید | 55 پست

من جنوبیم زبونمونم  بندری گرمسیری بهش میگن  برگرفته از فارسی پهلوی هنوز خیلی از کلمات رو بدون تغییر به کار میبریم و مشترکات زیادی با زبان بلوچی و کردی  و اچمی داریم  خودم از ۴ سالگی به زبون خودمون حرف زدم و بعد فارسی امروزی برام قابل احترامه 

اما ترجیح میدم اول به زبون خودمون حرف بزنم هر چند جاهای دیگه بی کلاسی بدونن برام مهم نیست  

سر اینم اصلا کسی رو اذیت نمیکنم با غریبه فقط فارسی حرف میزنم 

من که بچه ندارم ولی بر اساس مشاهداتی که داشتم اگه اول بچه به زبان مادری مسلط بشه بدون اینکه در کنارش ...

مشاهدات شما اشتباه بوده بچه های دو زبانه هوش بهتری دارند 

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس .

فارسی یاد میگیره

زمان میبره تا یاد بگیره و همینطور تا مدت ها اون ته لهجه وجود داره ...من ترجیحم اینه تو جاهای عمومی ، مدرسه و ... با زبان معیار که فارسی هست صحبت بشه ، تو جاهایی که جمع صمیمی اونجا با زبان مادری . این نظر منه 

میشه واسه حاجتم یه صلوات بفرستی 🙏
مشاهدات شما اشتباه بوده بچه های دو زبانه هوش بهتری دارند 

خب وقتی اینجوری فکر میکنید پس چرا نظرخواهی میکنید؟

«مرد را انسان معنی می‌کنند و زن را مونث؛ و هرگاه زنی مثل انسان‌ها رفتار کند، می‌گویند از مذکر تقلید کرده است.» سیمون دوبووار♀️=♂️پاترهد🧙🏻 جان من است او♥️⁩مولانا♥️⁩حامی طبیعت🌱🌍صدای دن رینولدز ریتم ضربان زندگیه🐉I am a Firebreather🔥فدایی قلم به دست یعقوب لیث صفاری، حکیم ابوالقاسم فردوسی، علامه دهخدا و دکتر معین📝«بزار» نه و «بذار» (عکسا رو میگم)❌ مرگ ‌بر هکسره🤬 حمایت از راجع‌به_نه راجب_✌🏻
2731
خودم عربم همسرم ترک و تهرانیم

اها حالا بستگی به خودتون داره ولی من خودم با این شرایط یه جورایی بزرگ شدم خانوادم کرد و لر بودن بعد تهران بودیم فارسی باهام حرف میزدن الان لری متوجه میشم کردی خیلی کمتر مشکلی هم نداشتم بازم میل خودتون

باور من اینه که همیشه تو زندگیمی من عوض شدم ولی تو حسین بچگیمی
عربی

وای عاشقشم

خیلی زبان کامل و شیرینیه

حتتتما مادری صحبت کنید

فارسی رو بهرحال یاد میگیره

متخصص گزارش تاپیکای سقط و دعانویسی😎 مزدور عزیز! جوونای ما عاشق مبارزه با تو و اربابت هستن. بترس از ما...😏إنِّی أنا ابن اُم بالحرب شجعتنی🫡

فارسی

مادری رو یاد میگیرن مخصوصا اگر در محیط باشن

بله  پروفایل خودمم        اسم کاربری من اسم یه تناقض هست که اسمش رو از فیلسوف فرانسوی آقای ژان بوریدان گرفته.به موقعیتی میگن که فرد بین دو انتخاب عقلانی یا عقلایی گیر میکنه و غالبا انقده بین انتخاب ها تعلل میکنه که هر دو فرصت از دست میره . همه ما توی زندگی بارها توی این موقعیت بوده ایم و تجربه اش کرده ایم. 

به خواسته ما نیست بچه خواه یا ناخواه اول زبان مادری رو یاد میگیره چون اول اینو میشنوه بعد طی آموزش زبان فارسی رو یادمیگیره

سیسیتونم از ۱۵سالگی اینجام، نومزدم و پاییز ۱۴۰۳ عقد میکنم یه دوره طولانی افسردگی و پنیک داشتم و کم کم  دارم به زندگی برمیگردم 💚🌱

زبان مهم نیست 

گرچه میتونیم هم زبان مادری و هم فارسی رو یاد بدیم و بچه توانش رو داره 

ولی مهم ادبه 

از همه چیز مهم تره 

و ما غافل از اون میداریم بچه بزرگ میشه 

میزنه تو سرمون 

تازه میفهمیم 

باید ادب میشد!!!!!!!

برا بحث نیومدیم،انشاالله برای رضای خدا.جواب ابلهان خاموشی. من آنچه شرط بلاغست با تو میگویم تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. در هر حالی خدا رو فراموش نکنیم ، برای خوشنودی خدای مهربون کار کنیم ، نه برا دل خودمون و نه برای دل دیگران. که این است آخر عرفان .

ما هممون اول فارسی یاد گرفتیم بعد به مرور زمان خودبخود  زبان مادریمونو یاد گرفتیم 

‏هنوز شادى اون صبحهايى كه بابام بيدارم ميكرد ميگفت بيا از پنجره بيرونو نگاه كن، برف اومده، رو تو قلبم احساس ميكنم❤💗