2733
2734
سلام نی نی من 25 روزشه از روز اولی که بهش شیر دادم هیچوقت نشده که سینه م رو ول کنه و به زور از دهنش در اوردم حتی شده که 1 ساعت هم طول بکشه. خیلی نگرانم که خودش سینه م رو ول نمی کنه از کجا باید بفهمم که سیر شده همیشه هم دهنش رو تکون میده حتی 2 هفته اول که شیر خشک رو به صورت کمکی بهش می دادم
شخصیت منو بابرخوردم اشتباه نگیر،شخصیتم چیزیه که من هستم،امابرخوردمن بستگی داره،به اینکه(تو)کی هستی

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
واسه درمان زخم نوک سینه (کرم شقاق سینه )از داروخانه بگیر حرف نداره خوب میکنه اگرم نی نی مک بزنه هیچ ایرادی هم نداره میتونی از داروخانه هم راهنمایی بگیری واسه افزایش شیرت قطره شیر افزا هستش از داروخانه تهیه کن بعد درمورد شیر دادن خودت به نی نی کمک کن تا راحت تر مک بزنه منظورم با انگشت دستت کمک کن شیر تخلیه بشه تا نی نی بزرگتر شه بهتر یاد میگیره اون طفل معصوم مطمئن باش گرشنه هست که مدام مک میزنه
2738
ابگوشت بخور خود شما مایعات فراوان بخور موقع که نی نی خوابیده سعی کن شما هم بخوابی استراحت داشته باشی هم شیر زیاد میشه هم تحمل بی خوابی های شب ها رو داری هم با عشق از نی نی مواظبت می کنه
سلام عزیزم قدم نو رسیده مبارک واقعا شرایط سختت رادرک می کنم چون دقیقا منم این مشکلو داشتم ...وخیلی طول کشید تا یک چیزهایی را دراین خصوص فهمیدم که تجربه خودم را بهت می گم..1 بچه های مختلف با هم بسیار بسیار متفاوتن پس لزوما هر مادری تجربه اش به درد شما نمی خوره چون ممکنه بچه اش بسیار متفاوت از بچه شما باشه ونتونه کمک خاصی بکنه مهم خودتی که بعد یک چند ماهی یا حتی یک مدت محدودتری شناخت مستقیم وشخصی ازنوزادت پیدا کنی ..مثلا من وخواهرم با هم شیر می دادیم ومن متوجه شدم شیر من از اون خیلی زیادتره ..اما بچه من گرسنه بود وبجه اون مشکلی نداشت!!چون اشتهای بچه هامون متفاوت بود نه میزان شیرهامون.... 2 بچه ای که سیره معمولا عمیق وتایم طولانی تری می خوابه ودم به دقیقه بیدار نمی شه علت خواب سبک خیلی ازنوزادها معمولا گرسنگی است 3 قدرت فک .و مکیدن بچه ها هم با هم فرق داره بعضی ها فکشون خیلی پرزورتره بعضی ها ضعیف ترن اونی که فک اش قوی تره معمولا کمتر خسته میشه واحتمالا اشتهاش هم بیشتره 4 بر خلاف همه تبلیغات گسترده ای که واسه شیر مادر میشه (به تجربه شخصی من )بیشتر از 6-7 ماه اثر منفی اش بیشتر از اثر مثبتشه ..خوب دقت کن تا 6-7 ماه با هر بدبختی شده شیرت را بده ولو در کنار شیرخشک اما بعدش به نظر من اثار منقی شیرمادربیشتره ...(می دونم خیلی ها می خوان جبهه بگیرن )ولی من عین خواهر دلسوزانه کمکت می کنم حالا می پرسی چرا؟؟چون شیر مادر مقدارش خیلی کمتر از میزان شیرخشکی است که به بچه میدن یعنی من هرروز شیرم را می دوشیدم تازه خیلی پرشیر بودم می دیدم چقدر در مقایسه با حجم شیرخشک ناچیره واندکه ...درسته خوب ومقوی است ولی به قدری مقدارش ناچیزه از 7 ماه به بعد کودک که عملا کافی نیست ورشد قدی بچه به نسبت شیرخشکی ها کم میشه ومعمولا بچه هایی که تا 2 سال شیرمادر می خورن به دلیل کم بودن مقدارش لاغر وکوتاهتر هستن ..دلیلش هم ساده است بچه شیرخشکی روزی 900 سی سی شیرخشک می خوره وبچه شیرمادری در بهترین حالتش 300 سی سی ...تازه شیرمادری ارزش داره که اون مادر بدنش سرشار از ویتامین ها واملاح مفید ومغذی باشه واکثرخانومها خودشون این مواد دربدنشون نیست تا بخواد تو شیرشون باشه ولی در شیر خشک همش تعبیه شده ...نظر من اینه تا 7 ماه هم شیر مادر هم کمکی شیرخشک ...بعد 7 ماه تمرکز رو شیر خشک باشه وبا حجم بالا ودفعات زیاد وضمنا تعدیه بعد 6 ماهگی را بسیار جدی بگیر اون نقشش از شیر مادر خیلی خیلی موثرتره اینو به تجربه دیدم که می گم اونهایی که غدا دادن را خیلی جدی می گیرن وبه هزار زحمت سوپ ماهیچه وسبزیحات هرروز به بچه میدن خیلی بچه های بهتری دارن تا صرق تاکید رو شیرمادر با یک تعذیه خیلی الکی.....موفق باشی وشاد
با کودک خود ... با شوهر خود .... آن گونه رفتار نکن که او هست.... بلکــــــه آن گونـــــه که تـــــــــــوـ دوســت داری او بشـــــود
البته من منکر ارزش بسیار مغذی شیرمادر نیستم ولی تجربه شخصی من این بود که اگه بچه ای با شیرمادر خوردن صرف مشکل داره وول نمی کنه وسیر نمی شه ودایم خوابش سبکه .ودایم می خواد بخوره و...یعنی کافی اش نیست وبا بچه فلان خانمی که با مقدار کم شیر مادرش میسازه واشتهاشم کمه یا شاید مادرش خیلی خیلی پرشیره نباید یک قاعده را واسه همه بکار برد واونی که بچه اش سیر نمیشه باید به نظر من شیرکمکی هم بخوره چون نیازداره ....حالا می تونی تا 1 ساعت خودت شیر بدی بعد کمکی بده ببین می خوره یا نه اگه تا ته خورد که پس کاملا گرسنه بوده مثه بچه من که بعد 2 ساعت سینه مکیدن ومثلا شیر خوردن باز یک پاتیل شیرخشک می خورد اگه اینجوریه یک فکر جدی تر بکن وبه حرف مردم بی اطلاع از شرایط خاص بچه ات گوش نده جون من بچه دیدم با چند قطره شیر هم راحته ومی خوابه ومردم میگم شیرش زیاده بچه هم دیدم با کلی شیر باز گرسنه می مونه ومی طلبه واصلا به حرف دیگران اهمیت نده ببین حس خودت چیه
با کودک خود ... با شوهر خود .... آن گونه رفتار نکن که او هست.... بلکــــــه آن گونـــــه که تـــــــــــوـ دوســت داری او بشـــــود