2733
2734
عنوان

بازی و سرگرمی...نی نی های 1 سال به بالا

| مشاهده متن کامل بحث + 51751 بازدید | 352 پست
سلام مریم گلی خیلی خیلی ممنون ک جوابمو دادی عزیزم وقتی صبح بیدار میشم (صبح ک نمیشه گفت همون لنگ ظهر)اهنگای نرسری ریمز رو میزارم تا عصر ک موقع خوابش میشه میتونم بگم ناخواسته خیلی از اهنگاشو خودمم یاد گرفتم و مدام تو دلم زمزمه میکنم انقد ک صداش بلنده و مدام رو مخه سی دی های بی بی انیشتین رو گرفتم ولی اونقد نگا نمیکنه مگر اینکه خودم بشینم بهش غذا بدم تا نگا کنه ولی خودم هم زیاد این بی بی انیشتین رو دوست ندارم خیلی کند جلو میره بخاطر همین دخترمم زود خسته میشه همین نرسری ریمز بهتره به نظرم هم خودمون ی چیزایی یاد میگیریم هم بچه. انگلیسی خودم ضعیفه ولی در حد جمله های ساده میتونم جمله سازی کنم مثلا ی پتو میارم میندازم روش و میگم where is elena بعد پتو رو از روش برمیدارم و میگم elena is here یا مثلا elena,give me this boll pleasبعد به توپ اشاره میکنم یا what say cat? بعد صداشو در میارم در حد همین جمله های ساده ولی پیچیده بلد نیستم راستی مریم گلی جان ی تاپیکی هست به اسم کارگاه خلاقیت مادر و کودک(مجازی) در مورد بازیهای کودکو مادر توضیح داده تا حالا سر زدی اینجا؟لینگش http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=266830

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام به همه دوستای گلم ملینا جان تشکر از لطفت ولی کاش دوستای دیگه مخصوصا خوانندگان خاموش تاپیک بیشتر مشارکت کنند اینجوری گاهی دلسرد میشم چون فکر میکنم خودم متکلم وحده شدم بچه ها هر بازی هر چند ساده ای رو لطفا بگید شاید با خودتون فکر کنید این که بیش از حد ساده هست و دیگه گفتن نداره ولی باور کنید کوچکترین نکات می تونه مفید باشه کمترین فایده تبادل نظر ایجاد انگیزه تو ما مامانها برای بالابردن سطح کمی .و کیفی بازی با کوچولوهامون هستش
مامان النا عزیز از بابت لینکی که گذاشتی متشکرم جالبه و میتونه مفید باشه در مورد صحبت کردن با النا جان به انگلیسی هم میتونید برای اطمینان از درستی مکالماتتون یک سر به کلوب مترجمان نی نی سایت بزنید و از بچه ها ی اونجا جملات درست رو بپرسید و واسه کوچولوتون تکرار کنید در مورد بیبی اینشتین باید بگم که در واقع یک مجموعه برای تقویت هوشه و نه زبان انگلیسی چون توش مکالمات زیادی نداره راستش دختر منم اصلا ازش استقبال نکرد
2728
دوستان همونطور که گفتم بازی ها در عین سادگی میتونه مفید باشه این یک بازی جدید برای افزایش تمرکز و همینطور میوه خوروندن به بچه ها ست خیلی ساده است یک یا چند میوه رو نگینی و در ابعاد حدو د یک بند انگشت خورد کنید ابعاد میوه ها نباید خیلی کوچیک باشه چون در اونصورت برداشتنش سخت میشه و نه خیلی بزرگ چون سنگین میشه بعد با یک خلال دندون ارز کودکتون بخواهید که یکی یکی میوه ها رو برداره و بخوره برای بچه های 14 ماه به بالا فکر کنم خوبه و تمرکزشون رو بالا میبره من که عاشق تماشای قیافه دخملم هستم وقتی با سماجت سعی میکنه میوه ها رو با خلال دندون برداره و بخوره گاهی هم دست و دلبازی میکنه و تو دهن من میگذاره و بعد خودش واسه خودش دست میزنه یکبار دیگه با هندوانه که میوه مورد علاقه دخملی من هستش
سلام دوستان و مریم گلی جان من نمیدونستم نی نی سایت مترجمم داره میتونی لینکشو برام بزاری ممنون میشم این کاری ک گفتی رو منم با دخملم میکنم منتها بجای خلال دندون چنگالشو بهش میدادم ولی ازونجایی ک خیلی شکمو هستش زیاد به خودش زحمت نمیده و یکی یکی با دستش برمیداره میخوره ولی این خلال دندون هم جالب بود از این به بعد اینکارو میکنم من میوه های مختلفو تو ی ظرف پلاستیکی گود میریزم میدم همشو تا ته میخوره راستی این بازی رو هم باهاش میکنم اول ی روفرشی تمییز میندازم زیرش و کشمش ها رو میشورم با دستمال خشکش میکنم بعد دستش یک بطری اب معدنی کوچیک خالی میدم اول چند تا کشمشو خودم میندازم تو بطری بعدش خودش شروع به انداختن میکنه مابینش هم میخوره این بازی برای هماهنگی چشم و دست خوبه و هم کشمش میخوره یکی دیگه از بازیهامون اینه ک با ابکش و ظروف بزرگ پلاستیکی اشپزخونه براش برج درست میکنم و اون میریزه پایین و کلی حال میکنه و میخنده بعدش روی بالاترین طبقه ی برج عروسکاشو میریزم اونم میره هر چی عروسکه رو جمع میکنه میاره میزاره روش بعضی وقتام یکی از همین عروسکاشو زیر یکی از ظرفا قایم میکنم تا پیداش کنه دیگه... اهاا یک بطری اب معدنی بزرگ خالی رو میزارم تقریبا 1/5 متری خودمون و توپ رو قل میدیم طرفش و سعی میکنیم بندازیمش البته ی ذره اب توش باشه بهتره اینطوری خیلی سبک نمیشه ک زود بیوفته فلش کارتایی ک تو بی بی انیشتینش بود رو زدم به کابینت به سمت حال ک همیشه جلوی چشمش باشه و هر روز باهاش کار میکنم دیگه عادت کرده و خودش میره بهشون اشاره میکنه و مثلا حرف میزنه ولی نامفهوم باهاش قایم باشک بازی میکنم فعلا همینا یادم میاد
2740
سلام به مامانای گل , خوبین ؟ من چند وقت بود نمی تونستم بیام همه نظرات و ایده های جالبی داشتن . من جدیدا زیاد نمیدونم با پسرم چه بازی بکنم . این روزا چون پسرم داره تو حرف زدن پیشرفت می کنه بیشتر باهاش حرف می زنم و شعر می خونم . همه چی براش توضیح میدم حتی اگه ببینم خیلی سر در نمیاره ! هر کلمه ای هم که میگم تکرار می کنه و من کیف می کنم ... هر روز با باباش میره تو حیاط و به گل و درخت ها آب میده .شعرهای ریتمی انگلیسی هم براش میذارم که خیلی دوس داره و آهنگاش میخونه و بعضی هاش به زبون خودش میگه . تازگی با ظرفای مسافرتی پلاستیکی ( که تعدادش زیاد ) باهاش بازی می کنم , زیر لیوان و کاسه ها چیزی قائم می کنم و میخوام که پیداش کنه . با باباش توپ بازی می کنیم و اونم اون وسط کیف می کنه و بالا و پائین می پره و گاهی توپ می گیره پرت می کنه !
من امسال میخوام خوب باشم , میخوام بهتر باشم , صبورتر و آروم تر .... خدایا کمکم کن یادم نره.
منم بیشتر چنگال میدم پسرم که میوه رو بخوره ، می ترسم خلال دندون بهش بدم بخورتش ! مامانا بچه های شما چقد با یه بازی سرگرم میشن ؟ پسر من کلا از همه بازی ها زود خسته میشه ، تنهائی هم تقریبا اصلا بازی نمی کنه . مثلا 2-3 بار که مکعب ها رو می چینه رو هم بعد خرابشون می کنه فقط و دیگه بازی هم نمی کنه . اینجوری دیگه بازی پیدا کردن برام سخت تر شده . البته بعضی چیزا رو که بیشتر دوس داره بیشترم بازی می کنه مثل آب بازی یا بالا رفتن از چیزی و بعد پریدن تو بغلم ...
من امسال میخوام خوب باشم , میخوام بهتر باشم , صبورتر و آروم تر .... خدایا کمکم کن یادم نره.
مریم گلی جان شما که به دخترتون آموزش زبان هم میدین به نظرتون این که پسرم در طول روز این آهنگای انگلیسی رو می بینه واسش بد نیست که تلویزیون می بینه ؟چون کلا عاشق آهنگ و رقص خیلی دوس داره و نگاه می کنه , حالا موندم براش بذارم یا نه .
18 ماهه اش تموم کرده. فک می کنم ایتجور بازی ها بیشتر به درد دخترا میخوره و انگار پسرم زیاد با اینا سرگرم نمیشه . اینجا هم بیشتر بچه ها نی نی هاشون دخترن
سلام به همه دوستای گلم مامان النا جان آدرس دقیق کلوپ رو ندارم ولی تو کلوپهای سایت رو بگرد قطعا پیداش میکینی من یکبار تو امضا یکی از بچه ها دیدم آدرس داده بود برسا جان بله من آموزش زبان دوم رو به شکل جدی تری شروع کردم و مهمترین کاری هم که میشه کرد همین گذاشتن سی دی و برنامه های کودکانه هست مامان برسا جون شما بازیهای پسرونه رو که با گل پسرت انجام میدی بگو
من دیگه بازی کم آوردم , پسر من بیشتر دوس داره بره بیرون و خب نمی تونم زیاد ببرمش . تو خونه توپ بازی و آب بازی دوس داره . دوس داره از تختش بره بالا یا عشقش روشن خاموش کردن کلیدای برق و ... است . جدیدا اصلا به اسباب بازی هاش نگاه هم نمی کنه !!!!!!!! منم سی دی های تصویری آهنگای انگلیسی براش میذارم که خیلی دوس داره و دیگه کم کم داره واسه گذاشتن آهنگاش با باباش درگیر میشه ( همش میخواد آهنگ ببینه , کنترل تلویزیون بر میداره و مدام میگه آهنگ , آهنگ ) چند تا از آهنگای ساده رو یه چند تا عبارت واسه خودش تکرار هم میکنه تازه ( duck go .... ) مریم گلی جان شما کارتن هم واسه دخترت میذاری ؟ چی میذاری؟ راستی اون تاپیک دکتر امینی خیلی خیلی خوب بود خیل کمک کننده است , واقعا ممنونم .
2706