2733
2739
وای مژده جون سلام منم به دریا خانوم برسون.
**.** خدایا شکرت که با تمام سختیا بمن داری لذت مادر شدن رو اعطا میکنی.بارداری پر فراز و نشیبی بود.سختیای زیادی بود.6ماه اول ویار شدید حاملگی.ماه سوم پرکاری تیروئید.ماه 5 کیسه صفرام سنگ آورد و ماه 7 هم فهمیدم دچار دیابت بارداری شدم.15 شب بستری در بیمارستان بخاطر این مشکلات.ولی من دست از مبارزه بر نمیدارم.بخاطر دخترم با همه اینا مبارزه میکنم.این نیز بگذرد.شماهم برام دعا کنین با این همه سختی خدا یک دختر صحیح و سالم و صالح و اهل بهم بده تا رنج این دوران بارداری رو بتونم فراموش کنم.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

آخی بامیه جون تو هم اصلا با تصوراتم تشابهی نداشتی. خیلی نازتری. ماشالله قدی داریا ;-)))))
سنت بنظرم همون همسنای خودم نشون میده که هستی. البته از سحرناز جون پرسیدی من چرا جواب میدم؟

وااای بچه ها خیلی کیف داره بیاین همو ببینیم. خیلی جالبه که اینقدر با تصور آدم متفاوته. حس خوبیه. نادیا جونم بیا ببین بامیه فسقلیت چه قدی داره ماشالله؟ کجایی نادیااااا؟
2728
قربونت برم نیکاجان؛توام هی میگفتی اضافه وزن؛من که چیزی ندیدم شبیه هنرپیشه هندیایی؛ماشالا بهت عزیزم؛یبار به نادیا گفتم بابا من فسقلی نیستم هی نگو بدترش کرد بهم گفت بامیه درازو ؛)‏ حالام معلوم نیست کجا غیبش زده؛خیلی روز باحالی بود باکلی هیجان تو و سحرو پیدا کردم؛حس خوبیه
اُه اُه سقطوهای فیس بوکو!
من فیس بوک ندارم که! یعنی داشتم قبلنا ولی بستمش.
سحرناز و بامیه شماره مو براتون میفرستم تو وایبر ببینمتون
الان همه هیکلم شده فضولی نه خداییش فضولی نیست، مشتاقم ببینمتون

مژده شمال خوش بگذره
لیلی این کبیری به نظر دکتر ریلکسی میاد. چه خوب که اسپرم مشکل نداشته
سحرناز جونم از دیکتاتوری سلطانتون خوشمان آمد! بله که باید بپری تو قطار پس چی!
نیکا جونم امروز رفتم دکتر برای معاینه، گفته بود دو هفته بعد از هیستروسکوپی برم. گفت همه چی خوبه داروهاتو بخور اردیبهشت روز ١٦ سیکلت بیا که از ماه بعدش دوره میکرو شروع بشه. گفت برای تو علاوه بر هپارین ivig هم میکنم ولی ممکنه به جاش اینترالیپید کنم. گفتم چی هست؟ گفت این تازه اومده تو ایران، احتمالاً به زودی مقاله ش کنم، قبلاً که آمریکا بودم دیده بودم که خیلی مؤثره، خودم هم روی چند تا از مریضام انجام دادم خیلی خوب جواب گرفتم. گفت ivig گرونه، تو هر بارداری یهو پنج شیش تومن میشه اما اینترالیپید هر کدومش ١٥هزار تومنه. گفتم این همون لنفوسیت تراپیه؟ گفت نه اون دیگه منسوخ شده ... دوستم ivig یعنی اینقدر گرونه؟!!! چند تا تو بارداری باید بزنیم؟ ماهی یکی یا دو تا (تا اونجا که من شنیدم) حالا تو هم از دکترت سؤال کن ببین شنیده همچین چیزی؟
مریم جونم به دکتر مقدم گفتم لئوتیروکسین رو قطع کردم گفت چرا قطع کردی، گفتم علائم پرکاری داشتم، دکتر غدد هم گفت نخور. گفت نه دکترهای غددی که در زمینه باروری کار میکنن میدونن که برای anti tg باید لئوتیروکسین خورد. خلاصه گفت هفته ای ٥ روزشو بخور یعنی دو روز بخور یه روز نخور....
بچه ها راستی ازش پرسیدم اون مریضت که ٥٠ سالش بود براش انتقال دادی، حامله ست؟ گفت آره!!! البته معلوم نیست بمونه یا سقط شه.
دکتر بهم گفت ایشالله سال دیگه قلمبه ای! با دستشم شیکم قلمبه نشون داد و یه چشمک بهم زد
خیلی دکتر با روحیه ایه. خدا رو شکر که بالاخره دکترم رو انتخاب کردمو به قول نیکا لنگر کشتی رو انداختم و تور دکترگردی رو متوقف کردم.

بوس به روی ماهتون قلمبه های بهاری
خدایا شکرت، بالاخره قلب تشکیل شد. دو بار سقط به علت توقف رشد در هفته پنج، مشکل اسپرم شوهرم و سیستم ایمنی خودم، میکرو بیمارستان آبان خانم دکتر رزا مقدم، شکر خدا با اولین انتقال مثبت شد
قربونت برم بامیه جونم، تو نه فسقلی هستی نه درازو.
تو بامیه شیرینو هستی
شیرینی. مثل اسمت.
خدایا شکرت، بالاخره قلب تشکیل شد. دو بار سقط به علت توقف رشد در هفته پنج، مشکل اسپرم شوهرم و سیستم ایمنی خودم، میکرو بیمارستان آبان خانم دکتر رزا مقدم، شکر خدا با اولین انتقال مثبت شد
2738
نادیا جونم کی گفته پنج شش میلیون؟!!!! همین الان بچه های تاپیک " سقط جنین و آزمایش APCA " انجام دادن حدودا یک و چهارصد شده و بیمه حدود سیصد تومنشو برگردونده. فقط هم یه بار کافیه انجام بشه. بعضی از دکترای محتاط تر و البته لارج تر! میگن باید درست قبل از اقدام به بارداری تزریق بشه و بعد اقدام به بارداری صورت بگیره. اینجوری ضریب اطمینانش بالاتره ولی خب اگه بارداری صورت نگیره چند ماه بعد اثرش میره و دوباره باید سرم تزریق بشه. ولی دکتر ایمنی من معتقده بهتره اول بیمار بره و اقدام کنه و باردار بشه, بعدش سونوی اول رو بره و وجود ساک بارداری در رحم تایید بشه بعد سرم تزریق بشه. اونم فقط یکبار. دیگه حین بارداری هپارین و پردنیزولون تجویز میکنه که پردنی فقط تا پایان سه ماهه اول تجویز میشه و بعدش بتدریج کم و قطعش میکنه.
اینجور که من دیدم روششم خوب جواب داده و هم مقرون به صرفه بوده و هم موفقیت آمیز...
بودند کساییکه سرم رو قبل بارداری زدن و بعدش اقدام کردن ولی زود باردار نشدن و اثرش رفته و الان دیگه میخوان اول اقدام کنن و باردار بشن بعد برن سرم بزنن. تازه صبر میکنن اول وجود ساک تایید بشه و بعد میزنن. البته این واسه کساییه که طبیعی اقدام میکنن, تو که میخوای میکرو کنی قبلشم میتونی بزنی.

حالا تو سرم ivig واسه چی باید بزنی؟ تو که مشکل ایمنی نداری؟ تازه معلوم نیست منم لازم باشه بزنم! دکترم نگفت قراره وقتی باردار شدم چه بلاهایی سرم بیاد,گفت برو از الان غصه شو نخور ( فکر کنم قراره بعدش حسابی غصه بخورم :-((((( ) وقتی تستت مثبت شد زود بیا تا بگم چیکار باید بکنی.

نیکا جونم تو اطلاعاتت بالاتره
درست یادم نیست ولی انگار تو تاپیک میکرویی ها خوندم که دو هفته ای یه ivig میزدن. حالا ازشون میپرسم ببینم داستان چیه.
راستی یکی میگفت سرم رو وقتی باردار شده زده و بعدشم بارداریش خوب پیش رفته و زایمان کرده و یکسال بعد وقتی میخواسته مجددا باردار بشه میره آزمایش میده و میبینه هنوز اثر سرم نرفته و واسه بارداری دومش دیگه لازم نبوده بزنه و فقط با پردنی و هپارین پیش رفته. ولی خب بدن با بدن فرق میکنه. البته این خانومم مشکل ایمنی داشته. نادیا تو واسه چی سرم آخه؟ من شنیدم فقط واسه بیمارایی که مشکل ایمونوبوژیکی و سقط جنین دارن( اونم حاد با apca و سی دی مارکرای درب و داغون!) تجویز میشه!
بامیه جون ممنون عزیزم نظر لطفته.اتفاقا اون موقع که سریال "مسافری از هند" پخش میشد مامان دوستم بهم میگفت " سی تا " :-)))))))) ( نیکا از انجمن فوق خود شیفتگان سقطووو ) بعدشم دوست خوش بین من! آخه کی میاد توپولیاشو تو عکس فیس بوکش نمایان کنه؟ البته خداییشم من چاق نیستم فقط یکم اضافه وزن دارم. ولی خب همین اضافه وزنه هم نمیذارم زیاد مشخص بشه ;-) ولی ماشالله تو حسابی مانکنی عزیزم :-***

نادیا بپر فیسبوکو راه بنداز که بی تو صفا نداره :-*

سحرناز پس قرار بود id بفرستی کو پس؟
سلام به همه دوستان.من از عصری یکم گرفتار بودمو تازه اومدم ولو شدم رو مبل.
اعصابم هم یک کوچولو خورده از عصر.امروز کارگر داشتم.نصفه کارامو که خودم از قبل کرده بودم.تازه از صبح پا به پاش مثل کوزت کار میکردم.مبلامو که اصلا دست نزد و خودم بالا میدادمو ایشون جارو میکرد.تازه ساعت 3عصر هم شالو کلاه کرد که بره.موقع رفتن و حساب کتاب گفت 100تومان دستمزدمه،80تومان هم عیدیم.خیلی بهم برخورد.یکطور رفتار کرد کهانگار من خسیسمو دارم حقشو میخورم.
خیلی ناراحتم که چرا یک کارگر بهم اینطور برخورد کرد.
**.** خدایا شکرت که با تمام سختیا بمن داری لذت مادر شدن رو اعطا میکنی.بارداری پر فراز و نشیبی بود.سختیای زیادی بود.6ماه اول ویار شدید حاملگی.ماه سوم پرکاری تیروئید.ماه 5 کیسه صفرام سنگ آورد و ماه 7 هم فهمیدم دچار دیابت بارداری شدم.15 شب بستری در بیمارستان بخاطر این مشکلات.ولی من دست از مبارزه بر نمیدارم.بخاطر دخترم با همه اینا مبارزه میکنم.این نیز بگذرد.شماهم برام دعا کنین با این همه سختی خدا یک دختر صحیح و سالم و صالح و اهل بهم بده تا رنج این دوران بارداری رو بتونم فراموش کنم.
2706