2733
2739
عنوان

مامانایی که بچه هاتون به پروتئین گاوی حساسیت داشتن بیایید تو

| مشاهده متن کامل بحث + 2019759 بازدید | 32929 پست
مسیحا جون اون رگه های سیاه رو میگن خون نیست.
معمولا خیلیا با موز اونو دیدن.
بیشتر از این نمیدونم.

آب میگن به مقداری که نیاز داره بدی خودش میخوره ولی دختر من تا نه ماهگی اصلا نخورد.
به زور یه کم بهش میدادم.

بقیه اش رو نمیدونم.

مژی جون میگن معمولا دیده شده که اگه آلرژی به پروتیین گاوی هست به بقیه هم هست ولی یکی از دوستان من پسرش فقط به پروتیین گاوی حساسیت داشت که با دو ماه رژیم برطرف شد.
مرسی خانما
دکتر به من گفت لبنیات نخور فقط بعد من گفتم گوشت گوساله چی؟ گفت لازم نییست اگه رفلاکسش شدید نیست ولی به حرف دکتر اطمینتن ندارم
علایم پسرو گفتم صورتش دونه میزنه رفلاکس داره ولی زیاد ستفراغ نمیکنه نفخ شکم داره
حالا لطفا راهنماییم کنین چطور شروع کنم؟ برنج نون سیب زمینی هویج گوشت گوسفند از میوه ها چی میتونم بخورم؟ اخه بعد از زایمان ناچار شدم میوه بخورم وگرنه از دفع خبری نیست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
مژی گوشت گوساله هم جزو پروتئین گاویه دیگه و همینطور ژله و پاستیل و لبنیات اینا رو نخور
بعدش خطریا رو نخور مث بادمجان بادام زمینی ماهی خربزه و ... ایشالا که آلرژی ش خفیفه

مسیحا اون رگه ها موز هستن
کدوحلوایی رو هم بتست ایشالا می سازه
ممنون از همگی . بهترین دکتر برای نی نی هاتون خودتون میتونید باشین فقط با صبوری من خودم سر پسرم به این نتیجه رسدیم یه دکتر بردیم توی 9هماهگی پسرم احمق و ... میگفت باید عملش کنید گفتم یعنی چی مثلا متخصص اطفال بود میگفت به خاطر ریفلاکس گفتم خانم شیر نمیخوره ریفلاکس معنی اش اینکه شیر یا غذا بخوره بعد برگردونه خلاصه چی بگم از یکسری از دکترها که ببخشید هیچی حالیشون نیست.
مدعی خواست که از بیخ کند ریشه ما               غافل از این که خدا هست در اندیشه ما 
2740
بچه ها من میخوام شیر سویا بخورم. به نظرتون الان که دخترم 10 ماهشه می تونم امتحانش کنم. آخه خیلی ها رو دیدم که به سویا حساسیت نمیدن.
امشب میخوام سس قارچ درست کنم به شوشو گفتم شیر سویا بخره که با اون بدرستم. اما یه کم تردید داشتم. گفتم بیام اینجااز شما بپرسم؟
یکی هم میخواستم در مورد میگو بدونم. من قبلا میگو ماهی خوردم و چیزیش نشده. دکی هم گفت بخور. اما دیدم خیلی از شما نوشتید که میگو رو حذف کردید. ممکنه برای کسی مشکلی ایجاد نکنه؟ یا شایدم من نفهمیدممممم

دکتر دخترم میگه شیر پاستوریزه ای به نام coat وجود داره که توی ایران نیست و توی دبی هست. اگه کسی تونست بگید واستون بیاره . من که کسی رو ندارم دبی بره. اما شیر بز رو تست کردم مشکلی نبود.

دخترم کم کم تفاوت ظریف میان نگه داشتن یک دست و زنجیر کردن یک روح را یاد خواهی گرفت . اینکه عشق تکیه کردن نیست و رفاقت، اطمینان خاطر. و شکستهایت را خواهی پذیرفت .سرت را بالا خواهی گرفت با چشمهای باز با ظرافتی زنانه و نه اندوهی کودکانه . کم کم یاد میگیری که حتی نور خورشید میسوزاند اگر زیاد آفتاب بگیری و یاد میگیری که میتوانی تحمل کنی،که محکم هستی،که خیلی می‌ارزی . و می‌آموزی و می‌آموزی با هر خداحافظی یاد می‌گیری که خیلی می‌ارزی...
در مورد دختر من بعد از شیر گاو بیشتر مواد افزودنی خیلی بد واکنش داده. مثل سوسیس و کالباس. و همینطور کاکائو. بقیه چیزها رو تا حالا متوجه نشدم. یعنی به نظرم مشکلی نبوده. من بهش بیسکوئیت ساقه طلایی دادم که حاوی لیسیتین هست. فکر کنم اگه به سویا حساس باشه به اون هم حساسیت میداد. اما دکترش بهش شیرخشک سویا نداد. گفت شیر گاو هیدرولیزه باید بخوره.

شوشوی من میگه دیگه 10 ماهشه. حالا بیا شیر سویا رو تست کن. وگرنه پوکی استخوان میگیری.

شقایق جون چه میدونم دکی دخترم گفت یه تست بده ببینیم چی میشه و به چیا حساسه. ما هم رفتیم تست خون دادیم. کلی از بچه طفلکی خون گرفتن. اگه بیخوده واقعا مریضن این دکترها که بچه هامون رو اذیت میکنن.
دخترم کم کم تفاوت ظریف میان نگه داشتن یک دست و زنجیر کردن یک روح را یاد خواهی گرفت . اینکه عشق تکیه کردن نیست و رفاقت، اطمینان خاطر. و شکستهایت را خواهی پذیرفت .سرت را بالا خواهی گرفت با چشمهای باز با ظرافتی زنانه و نه اندوهی کودکانه . کم کم یاد میگیری که حتی نور خورشید میسوزاند اگر زیاد آفتاب بگیری و یاد میگیری که میتوانی تحمل کنی،که محکم هستی،که خیلی می‌ارزی . و می‌آموزی و می‌آموزی با هر خداحافظی یاد می‌گیری که خیلی می‌ارزی...
طناز جون شیر سویا هم خالص نیست متاسفانه..میگن با شیر گاو مخلوطه...

دختر من مدتها وی سوی و سوی فرش خورده...ولی بعد بهم گفتن خالص نیست..

امیدوارم به آروشا بسازه و اذیت نشین
فَإنَّ مَعَ العُسرِ یُسرًا، إنَّ مَعَ العُسرِ یُسرًا
به یقین با هر سختی، آسانی هست. آری مسلّماً با هر سختی، آسانی هست.سوره‌ی شرح، آیه‌ی 5 و 6

در مورد تست پوستی و خون و .... دکتر من که تا حالا نگفته.
با یکی از اقوام پزشک هم مشورت کردم میگفت همه مواد که توی تست نیست.
نتیجه قطعی نداره. بهترین دکتر بچه مادره.

اون شیر هم شاید اسمش goat باشه به معنی بز

پوکی استخوان هم که دیگه رو شاخشه. من که سه ماهه اول بارداریمم سوزش شدید معده داشتم و نمیتونستم لبنیات و میوه و سبزی خام بخورم.
راستی ایندفعه قرص کلسیم گرفتم به اسم سوپرا کل نوشته توی کلیه رسوب نمیده. گرون تر بود 25 تومن ولی من اخساس راحتی بیشتری دارم باهاش.
دوستانی که به طب سنتی علاقه داشتن
از تیرماه دکتر میرغضنفری (همونی که من رفته بودم پیشش) در مجله دنیای تغذیه مقاله مینویسه.

اگه خواستین میتونیی رایگان از نت هم بخونید مقاله هاشو
اینم لینکه مجله

http://www.zendegionline.ir/inside.php?page=magazine&magid=5
از شماره 133 مقاله هاش هست. در قسمت کلینیک تغذیه
2706