2737
2734
عنوان

همه چیز درباره مو ...

| مشاهده متن کامل بحث + 159227 بازدید | 742 پست
هانی :
برای موهای کم پشت مدل کوتاهی مو خیلی با اهمیت تر از رنگ مو هست ولی رنگ موی متوسط بهترین گزینه و بعد از اون رنگ مو تیره هست. رنگ موی روشن بعلت عبور دادن نور به راحتی و نمایان شدن پوست سر عموما انتخاب مناسبی برای موهای کم پشت نیست .

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

samy جون سلام عزیزم مرسی. گلم رنگ عکس شماره 4 تنباکویی روشنه که برای بدست اومدن این رنگ باید بیس مو رو دکلره یا روشن کرد. اگه که شما بیس موهات روشنه و فقط می خوای بعنوان رنگساژ استفاده کنی و به این رنگ برسی می تونی 5 سانت رنگ 7.9 T رو با یک نخود رنگ مشکی شماره 1 و کمی آب و کاندیشنر(نرم کننده) ترکیب کنی و هر وقت رنگ موهات به زردی زد 3 دقیقه این مخلوط رو روی موهات ماساژ بدی تا به این رنگ برسی. ولی اگه کل موهات رو می خوای این رنگ کنی و بیس تیره داری توصیه می کنم اول موهات رو دکوپاژ کنی. اگه خواستی اینکارو بکنی بهم بگو تا روش دکوپاژ رو واست توضیح بدم عزیزم.
آندیا جونم قابلتو نداشت خانوووم . مووووووووووچ :)
واسه رنگ ابرو یه سری اصول هست که میذارم واست و در خصوص رنگش اگه موهای تیره ای داری بهتره قهوه ای تیره هم انتخاب کنی ولی اگه موهات روشنه می تونی از رنگ 3 صفر استفاده کنی فقط باید لحظه به لحظه چکش کنی که زیادی روشن و بی نمک نشه چون ابرو خیلی زود رنگ باز می کنه .

آموزش و اصول رنگ کردن ابرو:
مواد مورد نیاز برای رنگ کردن ابروها رنگ مخصوص ابرو و برس رنگ است و بید یا ظرف شیشه ای کوچک که مواد را درونش مخلوط کنید و اکسیدان مخصوص ابرو که معمولا ? هست پنبه برای پاک کردن رنگها از روی ابرو و وازلین برای چرب کردن قسمتهایی گه می خواهید رنگ نگیرند و همین طور کرم تمیز کننده ارایش که قبل از رنگ کردن لازم است برای تمییز کردن.

سعی کنید در دمای معمولی اتاق قرار بگیرید چون رنگ در جای سرد مدت بیشتری طول میکشد تا عمل کند.
با کرم پاک کننده ارایش ابروها را تمیز کنید ، با گوش پاککن دورادور ابرو و محلی که نمی خواهید رنگ کنید را با وازلین بپوشانید.
رنگ انتخابی را حدود ? سانتیمتر داخل بید شیشه ای بریزید و?حدود قطره اکسیدان روی ان بچکانید ،مواد را با برس خوب مخلوط کنید و از قسمت کلفت ابرو خیلی سریع و با دقت تمام بزنید. طوریکه همه ابرو ها با رنگ پوشانده شود.
دقت کنید که این رنگ خیلی سریع میگیرد. معمولا برای رنگهای تیره و مشکی یک دقیقه کافیست. با پنبه مرطوب ابرو ها را تمیز کنید تا جاییکه دیگر پنبه رنگ نگیرد.
بیشتر از ?-? دقیقه رنگ را نگه ندارید برای اینکه شما براحتی میتوانید دوباره ابرو را تیره بکنید ولی روشن کردن رنگ تیره بسیار سخت میباشد.
ممکن است برای ابروهای سفید شده مدت زمان بیشتری نیاز داشته باشید.

این رنگ حدود ? تا ? هفته دوام دارد برای زیادتر شدن عمر رنگ باید از مواد پاک کننده ارایشی غیر روغنی مانند لوسیون های صورت برای تمیز کردن ارایش خود استفاده کنید .

نکته: برای رنگ کردن مژه و ابرو ها تست حساسیت پوستی باید داشته باشید.تست حساسیت پوستی را برای محافظت از افراد حساس حتما باید انجام دهید. کمی از رنگ را مخلوط کرده و پشت گوش یا داخل بازو به اندازه نصف ناخن کوچک با برس بزنید بعد از ?? دقیقه اضافه رنگ را با پنبه تمیز کنید و تا ?? ساعت حمام نکرده و انرا نشورید. اگر شروع به خارش کردید و محل موجود قرمز شد به رنگ حساسیت دارید.
2731
پری جون عزیزم کراتینه کار خیلی ساده و راحتیه که با کمی توجه میشه در منزل انجامش داد. روش انجامش رو هم میذارم که هم خودت و هم بقیه بچه ها اگه خواستن بتونن توی خونه انجامش بدن.
روش کراتینه کردن موها در منزل:

برای کراتینه کردن لازم است ابتدا موها را با شامپو به خوبی بشورید.
IMG4UP

بعد از شستن ،موها را کاملا خشک کنید.
IMG4UP

در این مرحله موها را به سه یا چهار قسمت تقسیم کرده (از جلو و وسط فرق باز کنید تا تاج که میشود دو قسمت و قسمت سوم پشت سر است یا پشت سر را هم ۲ قسمت میکنیم)؛از سمت راست و پایین کار را شروع کرده البته با فاصله ی ۱/۵ سانتی از پوست سر یک لایه از موها را برداشته و کمی مواد زده و به سمت پایین میکشیم.
IMG4UP

مواد را با دست یا قلم مو و یا شانه روی موها پخش میکنیم دقت کنید که مواد کاملا بر روی ی موها پخش شوند و کاملا با هر لایه از موها تماس برقرار کنند.مواد کراتینه به انتخاب خودتان است میتوانید برزیلی تهیه کنید مارکهای BBO یا Brazilian Blowout یا Kerastraight و یا Salon Favorite Keratin و ….
IMG4UP

با کمک گرفتن از یک شانه میتوانید موها را صاف کنید (به زاویه ی قرار گرفتن شانه دقیت کنید) در واقع با پیشانی شانه باید روی موها کشیده شود.
IMG4UP

میتونید موها را در یک کلاه نایلونی قرار دهید تا مواد مرطوبیت خودشون را حفظ کنند و راحتتر به فولیکول ها وارد بشوند و بعد ازآن موها را با سشوار خشک کنید و با اتوی مو با درجه ی ۴۵۰ صاف کنید.کار به اتمام میرسد توصیه میکنم تا ۳ روز موهایتان را با شامپو نشورید.
IMG4UP

برای کراتینه کردن در منزل به این مواد و وسایل نیاز دارید : محلول کراتین ، سرم احیاء مو ، شامپوی خنثی برای موهای آسیب دیده ، اتوی مو ،دستکش پلاستیکی ، ماسک و عینک محافظ .
البته اگر کراتینه برزیلی مورد نیاز نباشد و تنها می خواهید کراتینه احیاء انجام دهید ، نوع محلول کراتین شما تغییر می کنه ، دیگه نیازی به استفاده از ماسک و عینک نیست و تکه های مو را باید پس از جدا کردن داخل فویل قرار دهید و آن را با فویل اتو کنید و یا اینکه مواد را به موها زده با شانه لایه به لایه ی موها را گرفته و صاف میکنیم و بعد از شستن اتو میکشیم.
2740
samy جون منظور از t گروه رنگ موی تنباکویی tobacco هست .
فداااات عزیزم ... لطف داری ... و اما دکوپاژ:

دکوپاژ در واقع دکلره ضعیفه مو هست که مو رو 6-7 درجه روشن می کنه و باعث میشه رنگهای روشن روی مو خوشگلتر به نظر برسند. به اینکار شامپو شیمیایی هم می گن. واسه دکوپاژ باید مقدار یک پیمانه آرایشی پودر دکلره رو با اکسیدان 9 درصد و کمی آب و نرم کننده ترکیب کنی به طوریکه یک قوطی خالی شامپو رو پر کنه و بزنی روی موهات بمدت 15-20 دقیقه بمونه . البته چون ریشه زودتر از ساقه مو رنگ باز می کنه بهتره که اول از 2 سانت مونده به ریشه روی ساقه رو بزنی و بعد از 10 دقیقه ریشه ها رو شروع کنی.
خیلی از خانم ها از دکلره می ترسند و همینطور مایلند تا موهای روشنی داشته باشند ؛اینجور مواقع میشه از دکو کرم استفاده کرد درواقع دکو کرم دکلره ی ضعیفه که البته قدرت دکلره را نداره و نهایتا تا پایه ی 7 می رسه و به طبع آن آسیب کمتری هم به موها میزنه روش استفاده ی آن هم همانند رنگ است که با اکسیدان 2 ترکیب کرده و استفاده میکنی و روش دیگر برای روشن کردن موها استفاده از رنگ000 با اکسیدان 3 یا 12% است که این روش باعث می شه موها تا چند درجه روشن بشه و رنگی که روی موها میگذاری بهتر خودشو نشون بده البته از رنگ 000 برای مش استفاده نمی شه فقط برای هایلایت یا روشن کردن کل موها.

نحوه و ترتیب دکلره و رنگ کردن:مانند نحوه ی رنگ کردن مو عمل می کنیم با این تفاوت که برای موهای کوتاه برای ساقه ی مو از اکسیدان 9% و برای ریشه ی مو از اکسیدان 6% استفاده می کنیم . بعد از عمل دکلره ی کامل رنساژ نمی کنیم بلکه مو را رنگ می کنیم. ویتامینه مو بعد از عمل دکلره فراموش نشه.موی خیلی بلند رو در سه مرحله دکلره می کنیم . طول مو را به سه قسمت تقسیم می کنیم.

بعد از دکوپاژ موهات به رنگ نارنجی روشن در میاد در واقع ما با این عمل رنگدانه های تیره رو از مو خارج می کنیم حالا می تونی رنگ دلخواهتو بزنی فقط برای گرفتن تن قرمز و زرد موی دکوپاژ شده باید حتمااا توی رنگت یه نخود مشکی که گفتم به اضافه 4 سانت واریاسیون نقره ای بزنی . اگه یکم تن دودی رنگت زیاد شه اشکالی نداره چون بعد از دو سه بار شستن کمرنگ میشه. کلا واسه یه چنین رنگهایی همونجور که خودتم تجربه کردی واسه خوشرنگ موندن و قرمز نشدنش باید هر یکیدوماه رنگساژ بشه. ضمنا اگه بتونی رنگت رو نگه داری و زیاد رنگ موهات رو عوض نکنی و چند بار در ماههای متعدد همین رنگ رو بزنی روی موهات تثبیت میشه و دیگه نیازی به رنگساژ هم نداره.
موفق باشی عزیزم . از نتیجه کارت منو باخبر کن. بوووووووس
مرسییییییییییییییییییییییییییی صنم جون خیلی خوب بود واقعا ازت تشکر میکنم بارها پیش اومده با آدمهایی برخورد کردم که اطلاعات دارن ولی هرگز با دیگران در میون نمیزارن این حقیقتا جای تشکر داره بوووووووووووووووووووووووس
❤️
خواهش می کنم عزیز دلم. من خیلی وقته که می خواستم یه چنین تاپیکی بزنم تا اگه کسی در زمینه مو کمکی می خواد استفاده کنه و بتونیم همه با هم اطلاعاتمونو شیر کنیم ولی فرصت نمی کردم. خدا رو شکر الان فرصتم بیشتره و تا حالا سعی کردم هیچ سوالی بی پاسخ نمونه. تو هم نظر لطفته گلم . حتما بیا و نتیجه کارتو بگو اگه تونستی از رنگ موهات عکسم بذاری که دیگه بهتر. شبت خوش خوشـــــــگلم ...
صنم جون سلام موهام پایینش مش داره بالاش رنگه نسکافه ایه ریشه هاشم که دراومده سفیدی همداره حالا میخوام رنگ بزارم یه رنگ تیره که جلاداشته باشه وشیک باشه لطفا شماره ونوعرنگو بهم بگو مرسی عسلم
http://static.ninisite.com/files/users/107625/635514889607339900.JPG علی عسلی مامانی همایش شیرخواران حسینی اگه چشای نازتونو گرفت خاله جونا لایکش کنین مرسی
صنم جون یه دنیا تشکر بخاطر اطلاعات مفیدت
بوسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس
درهای خوشبختی بسوی من گشوده اند
خدایا از تو معجزه ای میخواهم در حد خـــــــــــــــــــــــــــــــدا بودنت
2706