2737
2739
عنوان

وزن گرفتن نی نی در ماه اول تولد و بعد از آن

| مشاهده متن کامل بحث + 92508 بازدید | 48 پست
ممنون مامان تارای عزیز

من اموزش خاصی برای شیردهی ندیدم .........پسرم انقدر بد جور نوک سینه منو گرفته که شبیه تاول شده و هر بار با شیر خوردنش گریه ام می گیره

میدونی مشکل چیه این پسر من اصلا حاظر نیس دهنش رو کاملا باز کنه من وقتائی به زور باز میکنم دوباره سینه رو از دهنش بیرون میندازه و از اول نوکش رو می گیره ..............الان بدون خوردن شیر هم سینه ام درد میکنه ..

حاظرم همه دردها رو تحمل کنم اما سلامت باشه و وزن بگیره

راستی منم به هر کی گفتم درباره گفتهه ای خانه بهداشت گفتن ائونا بیخودی میترسونتون و از این حرفها ....

به نظرم یه مدت تمام تلاشمونو برای شیر دادن به فرزندمون و تغذیه خوب خودمون بکنیم و بی خیالی طی کنیم مطمئنم خوب وزن می گیرن

راستی میگن بی خوابی مادر هم تو شیر دهی تاثیر داره ........ من که اوضاع خوابم خرابه شما چطور ؟؟

وای خسته نباشید مامانا ...آدم تلاشتونو می بینه لذت می بره...تنها کاری که می تونم بکنم اینه که از خدا بخوام نی نی هاتون هر چه زودتر یاد بگیرن سینه درست بگیرن و شیرتون هم چرب و زیاد شه ......ما هم توی راهیم تا چند ماه دیگه همین مراحلو باید طی کنیم ...التماس دعا
Lilypie First Birthday tickers

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

کیانا جون خواب خیلی رو شیر من تاثیر داشت کمبود خواب شبانتو با خوابیدن تو روز حل کن هر وقت تو روز نینیت خوابید تو هم حداقل یه دراز بکش من هم شب دیر میخوابیدم هم روز هی تو خونه میچرخیدم و کار میکردم بعد دیدم اینجوری نمیشه.. سعی کردم طول روز استراحتم رو بیشتر کنم. تو غذا ها چیزهای مقوی و خوراکیهایی که بهت آرامش میده رو استفاده کن مثلا دوغ باعث میشه بهتر بخوابم و ریلکس تر باشم.. سوپ داغ چای کمرنگ با عسل .. خودتو بزن به بیخیالی یه مدت.. حرص خوردن و فکر و خیال هم رو شیرت تاثیر میزاره هم رو نینیت .. من که دارم بیخیال دنیا میشم (البته اگه قوم شوهر بزارن!)
سلام مامانای مهربون تلاشتون واسه شیر دادن نینی ها قابل احترام است ولی این قدر از شیر خشک نترسید... من هم مشکل شما رو داشتم و نی نی ام وزن نمی گرفت چون شیرم کافی نبود براش. دکترش شیر خشک تجویز کرد منم خیلی ناراحت بودم اولش ولی دکتر گفت اگر این کار و نکنی نوزاد سوء تغذیه می گیره و رو هوشش اثر می گذارد. الانم دخترم نزدیک دو ماهش است خدا و شکر خیلی سر حال است هم کمکی می خورد و هم شیر خودم را کم کم شیرم داره بهتر هم میشه و سعی میکنم کمتر کمکی بهش بدم فقط تورو خدا سر تعصب روی شیر مادر نینی ها رو گرسنه نگه ندارید.
2728
سلام مامانا ممنون از راهنمائی همتون

یه سئوالا دارم از مامانای با تجربه و مامان تاری عزیز

اگر شیر مادر خوب نباشه و یا کم باشه .......بچه خوابش کم نمیشه ؟؟ همش بی قراری نمیکنه ؟؟

پسر من خوابش خوبه بد نیست فقط تند تند یعنی 2 ساعت به 2 ساعت معمولا شیر میخواد و بیدار میشه ........این میتونه علامت کمی شیر من باشه ؟؟؟؟؟؟؟
کیانا جان دختر من هم همینطور بود و زود به زود گرسنه می شد و دلش می خواست همش زیره سینه باشه چون سیر نمی شد. ولی ملاکهای کم شیری اینها هستند. تعداد پوشکهایی که در روز خیس میکنند باید حداقل 5 تا باشد ادرار غلیظ و زرد و کم وزن گیری نوزاد.
عزیزیم خواب بچه ات که خوبه 2 ساعت یعنی خواب عمیق. بنظر من شیرت کم نیست ولی برای گرفتن سینه ات باید کار کنی تا اذیت نشی. برای زخم نوک سینه این کرمهای گرون قیمت رو ولش کن. چربی یا پیه گوسفند یا پربی زیر پوست مرغ ( نپخته ) زود به زود بزن از همه چی بهتره
منم پسرم شبها خوابش خوبه 12 میخوابه و 6 بیدار میشه اما دیگه تا 10- 11 خبح خواب عمیق نداره و همش زیر سینه چرت میزنه تا میزارمش بیدار میشه و دوباره.. بعد از اونم اگه دختر 4 ساله ام بذاره یه 2 ساعت خواب عمیق داره و بعد تا شب باز مثل صبح.
راستی پسر تو بعد از شیر باد گلو میزنه؟ پسر من نمیزنه و اگه بزنه خیلی بزحمت ودیر اما گاهی بر میگردونه. چون بادگلو نمیزنه فکر میکنم شیرم چرب نیست. ممکنه اینطوری باشه دوستان؟؟

دوست عزیز من از شیر خشک نمیترسم چون دخترم شیرخشکی بود و با اینکه تا 3 سالگی بدغذا بود و الان خیلی خوب شده ولی شکر خدا خیلی خوب و سالم و سر حاله و خیلی کم مریض میشه و زود خوب میشه.وزن گیریش هم خوب بود (نرمال بود) اما عذاب وجدان من بخاطر این بود که اگه کمی بیشتر تلاش میکردم میتونستم خودم بهش شیر بدم. واسه همین الان دارم تلاش میکنم و از رو نمیرم.
شیر من هم کم بود و دخترم فقط زیر سینه ام خواب بود تا سینه رو از دهنش در میاوردم بیدار میشد وزن تولدش 3300 بود بهد از 4 ماه و پائین اومدن منحنی زیر صدک 50 دکتر براش تجویز شیر خشک کردالان هم شیر خشک میخوره هم شیر خودم
زندگی دوربین عکاسی است لطفا لبخند بزنید
2738
فرشته جان دخترت چند ماهشه؟ دخترت با عادت به شیشه شیشه شیر با گرفتن سینه ات مشکل نداشت؟ سینه ات رو هنوز راحت میگیره؟ هنمه میگن اگه به شیشه عادت کنه دیگه سینه رو نمیگیره
راستی کیانا جان یادم افتاد بهت بگم سینه ات رو هیچوقت حتی تو حمام با صابون نشور درضمن یه جور رابط های شیر دهی برای سر سینه وجود داره که برای بهتر شدن زخم نوک سینه خیلی موثره . از داروخانه میتونی تهیه کنی
ممنون مامانای مهربون

راستش مشکل جدی که الان من پیدا کردم اینه که پسرم از ساعت 4 یا 5 عصر میخوابه تا ساعت 9 - 10 شب بعد بیدار میشه نیم ساعت شیر میخوره دو باره میخوابه و تا صبح ساعت 7 ..........این عمل رو تکرار میکنه اما از ساعت 7 صبح دیگه بیداره و زیر سینه ام چرت میزنه ..........اصلا خواب عمیق نمیره حتی برای 15 دقیقه ........دیگه از کت و کول افتادم همش سینه ام تو دهنشه حتی ناهار هم نمیتونم راحت بخورم

مشکل جدی تر من اینه که دیگه ساعت به 2 -3 بعد از ظهر که میرسه پسرم همش گریه میکنه چون هم خوابش میاد هم شیر میخواد اونوقته که سینه های من هم هر دوشون شل شدن و این پسر من حوصله مک زدن نداره و گریه شدید که الان 3 روزه بهش 30 تا 40 سی سی شیرخشک میدم میخوره و اروم میشه مخیوابه

وقتی شیر خشک رو با همه وجود مک میزنه ودر چشم بهم زدنی همه شیر رو میخوره دلم میخواد گریه کنم

تو رو خدا راهنمائی ام کنید چرا شیر من به ظهر که میرسه کم میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست ندارم شیر خشک بهش بدم ......................خیلی داغونم
مامان تارا جان

پسر من تقریبا باد گلو میزنه اما گاهی هم پیش میاد که نمیزنه ..............اوایل اصلا نمیزد منم از وقتی که شیر رو میخوره حالا یا خوابه یا بیدار اونو بغل میگیرم رو سینه ام راه میبرم به طور ایستاده نگهش میدارم که هم میخوابه هم ایستاده اس بعد 20 دقیقه اگه عارق هم نزنه دیگه بالا نمیاره

فکر نمیکنم باد گلو نزدن به چرب نبودن شیر ربط داشته باشه
کیانا جان نگران خوابش نباش هر چند وقت بچه برنامه اش یه جور میشه. اون اندازه خواب عمیق عصر و شب براش کافیه تو هم سعی کن اون موقع ها تنظیم کنی برای استراحت و کارای عقب مونده ات
منم مدتیه که کمکی شیر خشک رو میدم فکر میکنم اکثر مامانا عصر ها تا اوایل شب شیرشون کم میشه این بنظرم طبیعیه ولی نه اینقدر که کفایت نی نی رو نکنه مثل من وتو. منم از بعد از ظهر تا شب شروع میکنم یک خط در درمیون شیرخشک میدم یه بار شیر خشک اونم 2 یا 3 پیمانه دفعه بعد شیر خودم. تا شب موقع خواب تقریبا 3 بار شیرخشک میخوره گناه داره دلم نمیاد بخاطر اینکه من دارم سعی میکنم خودم شیر بدم این بچه گرسنگی بکشه.
دیگه چاره چیه مال ما هم اینطوری شد. ولی با اینهمه برای دادن همینی که هست هم تمام سعی خودمو میکنم تا از عادت خوردن شیرخودم نیافته.
لاله جون منم نینیم 1ماهشه همشم داره مک می زنه . وزنشم 1 هفته قبل از 1 ماهگیش 4300 بود دکتر گفت خوبه . الانم نینی تو زیر نرمال نیست وزن گیریشم خوب بوده این مرکز بهداشت همشون آدمو الکی می ترسونن. هر وقت نینیت خواست بهش شیر بده مزاحم خوابشم نشو چون از شیر محمتر خواب خوبه که باعث می شه بچه وزن بگیره. سعی کن خودت آروم باشی رو این قضیه اصلا حساس نباش چون استرست رو نینیت تاثیر می ذاره . من مشکل زیاد خوردن با نینیم دارم که دل درد می گیره. شیرتو بدوش آخر شیرتو بهش بده آخر شیر چربتره اول شیر اگر دقت کنی آبکی تره. جوانه ی ماش بخور تا شیرت زیادو غنی بشه. نگران نباش. منم انقدر نینیم سینه مو مک زده که قرمزه زخم شده
لاله جون منم نینیم 1ماهشه همشم داره مک می زنه . وزنشم 1 هفته قبل از 1 ماهگیش 4300 بود دکتر گفت خوبه . الانم نینی تو زیر نرمال نیست وزن گیریشم خوب بوده این مرکز بهداشت همشون آدمو الکی می ترسونن. هر وقت نینیت خواست بهش شیر بده مزاحم خوابشم نشو چون از شیر محمتر خواب خوبه که باعث می شه بچه وزن بگیره. سعی کن خودت آروم باشی رو این قضیه اصلا حساس نباش چون استرست رو نینیت تاثیر می ذاره . من مشکل زیاد خوردن با نینیم دارم که دل درد می گیره. شیرتو بدوش آخر شیرتو بهش بده آخر شیر چربتره اول شیر اگر دقت کنی آبکی تره. جوانه ی ماش بخور تا شیرت زیادو غنی بشه. نگران نباش. منم انقدر نینیم سینه مو مک زده که قرمزه زخم شده . هر 2 ساعت 15 تا 20 دقیقه
2706