2733
2734
دوستان پسر من 1 ماهشه و موقع تولد 600/3 کیلو بود هفته اول بخاطر زردی 22 درجه بستری شد و بعد از 2 روز و تعویذ خون با زردی 11 مرخص شدیم. تو این 2 روز شیرم خیلی کم شد بماند که بعد خیلی تلاشکردم تا شیرم راه افتاد. موقع ترخیص 1 هفته اش بود و وزنش به 250/3 رسید. الان بعد از 1 ماه وزنش به 100/4 رسیده که باتوجه به وزن تولدش افتاده زیر منحنی صدک 50 که البته با شیرخودم تغذیه شده. تو بهداشت گفتن کمه و احتمالا باید شیرخشکی بشه. بنظرتون کمی وزنش طبیعیه و با شیر خودم درست میشه یا باید شیر خشک بدم.؟
در ضمن طول روز تقریبا 5 الی 6 ساعت خوابه بقیه اش رو که بیداره فقط بغلم درحال شیردادنم. شیرم هم کم نیست. زیاد هم نیست. شبها هم آخرین بار حدودای 12 شیر میخوره و میخوابه تا 6 صبح که بیدار میشه و دوباره روز از نو و روزی از نو. طول شب بیدارش هم کنم اصلا شیر نمیخوره و میخواد که بخوابه.
ممنون میشم از تجربه هاتون برام بگین.
سلام من فکر نمیکنم نیازی باشه که شیر خشک بخوره با توجه به کم شدن وزنش به خاطر زردیش دوباره خوب وزن گرفته
اگه نگرانی ببرش دکتر متخصص
من که به حرف پرستارای مرکز بهداشت اعتماد نمیکنم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
به نظر منم برای شیر خشک عجله نکن تا ماه دیگه هم صبر کن اگه رشدش خوب نبود بعد یه فکری بکن. بازم دوست داشتی با پزشک مشورت کن به حرفهای مراکز بهداشت توجه نکن.
یه پیشنهاد: هیچ وقت بچه رو برای شیر خوردن از خواب بیدار نکن چون هم کلافش میکنی و اون شیر نمیخوره هم خودت کلافه میشی. مطمئن باش اگه احساس گرسنگی کنه هر زمان از روز یا شب باشه خودش بیدار میشه.
من هیچ وقت پسرم رو بیدار نکردم و خدا رو شکر نه شیرم کم شد نه رشد بچم. حتی از منحنی هم داره بالاتر میره. نگران نباش.
گروه هنری آناهی آرت روبالش های خاص و عشقولانه http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadid=1544083&T=%D8%B1%D9%88%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%B4%DB%8C_%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%B9%D8%A7%D8%B4%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%87_&postID=59092273
به نظر من اصلا به شیر خشک فکر هم نکن ماشاالله پسرت تپل به دنیا اومده و مشکلی نداشته یه کم صبر کن وزنش میاد بالا... تغذیه خودت خیلی مهمه گوشت و آب گوشت. کله پاچه اگه دوست داری... بادام درختی.. کنجد ارده.. تخم کدو شیر عسل و موز زیاد بخور شیرت چرب و مقوی میشه.. هیچی شیر مادر نمیشه
خیلی ممنون دوستا . با توصیه های شما کلی آدم قوت قلب میگیره. شیر زیاد میخورم ولی آبگوشت و بقیه چیزایی که گفتین رو نه . سعی خودم رو میکنم.
بازم ممنون از همه دوستان
2738
مامان تارای عزیز. اولا مبارکه :) دوما که در مسیرمادر شدن اینکه نوزادت 12 الی 6 صبح می خوابه یکی از بزرگترین لطف های خداونده که به نظر من قدرش رو بدون. اصلا همین باعث میشه شیرخوبی داشته باشه. چون بی خوابی بکشی کم می شه. بعد از پزشک نوزاد من گفت در طول روز هر موقع خواست بده ولی اگر 12 شب تا 6 صبح شیر نخواست نمی خواد بیدارش کنی.
ممنونم دوست عزیز.

بچه ها دیروز بعد از 1 هفته دوباره بردم وزنش همون 100/4 بود ((( گریههههههههههه )))

ولی کشف کردم مشکل چیه. اما راه حلش رو نمیدونم. نینی من سینه رو خیلی خوب و محکم و البته درست میگیره اما روش مک زدنش درست نیست و عمیق مک نمیزنه. حتی وقتی سینه ام سفت و پر از شیره باز همونجوری مثل پستونک میجوه. اما سرشیشه چیکو سایز صفر که نسبت به بقیه سفت تره و سوراخش هم خیلی ریزه کاملا خوب و عمیق مک میزنه. بنظرتون چکار کنم و چطوری درست مک زدن رو یادش بدم؟؟؟

سلام مامان تارا ی عزیز
منم تقریبا مشکل شما رو دارم امروز که رفتم مرکز بهداشت گفتن رشد بچه کمه و قرار شد د و هفته دیگه برم اگه بازم کم بود شیر خشکی بشه انقدر حالم گرفته اس که نگو .............. من صبح تا شب و شب تا صبح در تلاشم تا شیر بخوره ..........خوابش هم زیاد نیس .........البته شبها میخوابه اما از 4 صبح تا 7 صبح و دوباره خواب وبیداره یعنی 2 ساعت کامل نمیخوابه تا من استراحت کنم .......سینه راستم شیرش روونتره اما چپم نه زیاد

پسر من فقط نوک سینه امو میگیره و هر کاری میکنم حاله رو نمی گیره

وزن پسرم موقع تولد 3200 بود از روز 5 تولد زردی اش نزدیک 15 بود که تو خونه حدود 20 روز طول کشید تا دفع شد البته هنوز کمی صورتش زرده و امروز پسرم یک ماهه شد ...........15 روزش که بود وزنش 3 کیلو بود ..........23 روزش که بود وزنش 3200 بود و امروز که یک ماهه شده وزنش 3700 هست

به نظرتون واقعا رشد بچه من کمه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
سلام کیانای عزیز. ظاهرا مشکل هر 2 مون دقیقا مثل همه. پسر من دیروز 40 روزش تمام شد. اون سینه رو خوب میگیره ولی مک زدنش درست نیست. الان دارم میبرمش مرکز آموزش شیردهی با شیر مادر. شاید بتونن راهنمایی کنن. فکرکنم تو هر شهری باشه از مرکز بهداشتتون بپرسی شاید بدونن. بازم چیز تازه ای یاد گرفتم برات میگم عزیزم. امیدوارم مشکل هردومون رفع بشه.
دکتر نی نی من میگفتتاا 40 روزگی حق ندارید به نینی پستونک یا شیشه شیر بدین چون روش مک زدن پستونک وشیشه با سینه کاملا فرق میکنه واگر این کاررو بکنید نمیتوانه بچه سینه رو خوب مک بزنه وگشنه میمونه
دکتر نی نی من میگفتتاا 40 روزگی حق ندارید به نینی پستونک یا شیشه شیر بدین چون روش مک زدن پستونک وشیشه با سینه کاملا فرق میکنه واگر این کاررو بکنید نمیتوانه بچه سینه رو خوب مک بزنه وگشنه میمونه مامان تارا ومامان کیانا اگر پستونک به نی نیهاتون دادید یا شیشه دیگه ندید
ممنون صدگل جان پستونک ندادم ولی شیشه رو هم تا 20 روزگی ندادم و با رابط که روی سینه نصب میکردم شیر خشک میدادم

کیانای عزیز من اینجا رو که گفتم رفتم کلی بهم امیدواری دادن که وزن نی نی با توجه به وزن کم کردنش تو بیمارستان خوبه. نا امید نشو و کارت رو ادامه بده. اما تو بهداشت محله مون امروز بردم بعد 1 هفته همچنان 100/4 بود. !
و برام شیر خشک یارانه ای دادن که هنوز نگرفتم.
ولی من همچنان سعی خودمو خواهم کرد

کیانا جان در مورد روش گرفتن سینه توی دست و اینکه چطور بزاری دهن نی نی تا هاله رو هم بگیره آموزش دیدی یا نه؟
باید 4 تا انگشت زیر سینه و نزدیک هاله و انگشت 60 روی سینه و نزدیک نوک باشه و در حالی که با فشار انگشت 60 نوک سینه مایل به بالا شده هاله رو بذاری رو لب پایین و سینه رو با همون حالت که نوکش بالاست هدایت کنی به داخل دهن نی نی. اینطوری هاله رو هم میگیره

2706